Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kime oy vermeliyim ?

Floridsdorf

Öne çıkan mesajlar

son ne olduki?
kaset yuzunden cidden mhp nin kemik kitlesinin gidip hepara oy verecegini filanmi dusunuyorsunuz?

anca tutucu chp secmeni yapar o isi, KEMAL KILICDAROGLU OZERKLIK KELIMESINI AGZINA ALDI, DEMEK ULKEYI BOLDURUCEK O ZAMAN GIDIP OYUMU HEPARA VERIYORUM diyen baska guruh yok

cumhuriyet gucbirligide ayni mantik, senelrce zigzag cizen gunumuzun hizli ulusalcisi perincek ile meydanalrda ALLAHIMIZI CALDILAR diye bagiran tuncay ozkan var, lol (cetin dogani cok severim gerci onu ayri tutuyorum)

CHP ile AKP cekirdek tabaninin arasindaki tek fark CHP liler mektepli muhafazakar, akp liler alayli muhafazakar, direncleri ve gorusleri ne yazikki taban dabana ayni

degisime akrsi direnc

belli bir ideolojiye kayitsir sartsiz baglanim, birine peygamber diyorsun digerine ataturk, her skeil gaza gelirler

gercek memleket meseleleri yerine suni gundemlerle mesgul olma
ciddi anlamda memlekete faydasi olucak islere kanalize olucakketn universitede turban diye aptal bi konu ile memleket gundemini mesgul etme

isine gelmeyen her adami ergenekoncu/fetullahci ilan etmek, su patide iki satir yazipta herhangi bir gurubun fanatigi olmayan birisi mutlaka hem fetocu hemde ergenekoncu olmustur, ulan adam gecen bana sakirt dedi gerisini siz dusunun
Sosyal ağlarda paylaş

ik isatirda DSP yaziyim suraya, eksik kalmasin

DSP ile CHP arasinda ideolojik fark minimumdur ki su halde hicbri fakr yok diyebiliriz, DSP ecevitin onder sav gibi tutucu CHP lilerden kacip temiz bir baslangic icin kurdugu bir parti, parti ice demorkasi ile hesaplasmak yerine isin kolayini secti rahmetli ki koyu tutucu ulusalci kitlenin elindeydi CHP bu kadar sene, baykal gidip sav ve ekibi tasfiye olduktan sonra, rahsan eceviti bile kendileirnden uzaklastirdiktan sonra DSP nin fonksiyonu bitmistir tamamen, /disband guild direk

SP nin bolunmesi ile acikta kalan numan kurtulmusun ise akp den zerre farki yok

bu abuk subuk partilerin hepsi aslinda mainstream partilerin icindeki muhalefet olmali, ama bizde parti ici demorkasi islemediginden parti baskani ile bozusan cikip zerre ideolojik farki olmayan partiler kuruyor

numan kurtulmusun yeri olsa olsa akp olur
osman pamukoglu MHP den cok farkli seyler soylemiyor, MHP basina gecse direk sahlandirir
sol fraksiyonlar hatta BDP nin bile yeri CHP aslinda, 3 gurup olsalar parti ici ve partiye zarar vermeden aralarinda kapissalar, direk parti icinden demokrasi baslasa

3 aprtili soyle tam demokratik bir sistemimiz olsa

ama hayir

her kafasi atan yeni olusum, yeni parti slogan ayni
TEK BASINA IKTIDAR ki %1 alamiyan adamlar bunlar

ha bide toplasan %1 etmiyen yiginla gereksiz ergen partisi var, TKP ESP filan, onlarda allah akil fikir versin
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şaka yapmıyorum solcu bir aileden yetişmiş (bazı mecburi sebeplerden ben doğduktan sonra full chp veren ama döneminde dsp miting vs takılan bir babaya ragmen) bu seçimlerde mhpye vericem çünkü chp harbiden her tarafı oynayan bir parti haline geldi ve o Atatürk chpsi az buz kaldı kaç muhammer ince var ki chpde akp zaten belli hepar %10 geçicegine inanmadıgımdan zor . So? mhp kalıyor geriye tamam 'bir senin oyunla mı ....' klişesi var ama malesef %10 barajını garanti geçiceginden süphelerim var %9-12 arası alıcagını düşündügümden veriim oyumu faydası olsun en azından akp 367 olmaz diye düşünüyorum.

Noktasız virgülsüz sıkıcı bir yazımı daha tamamladım tl,dr için mhp candır canandır mhpye oy verin faşizm bitsin :D
Sosyal ağlarda paylaş

Cumhuriyet Güçbirliği Platformu'nun bulunduğunuz bölgede adayları varsa ve CHP-MHP beni temsil etmiyor, kıl oldum yaptıklarına ve yapamadıklarına diyorsanız(AKP'yi hiç saymıyorum, yani AKP'ye zaten oy vermeyeceğini düşünerek yazıyorum bunları)baraj sıkıntısı olmayan Güçbirliği bağımsız adayına oy ver.

Üzülmezsin ve de üstelik tarihe geçebilecek bir başarıda katkın olmasını torunlarına anlatırsın.
Tıpkı TİP'in meclise girdiği dönem de, "oyları bölmeyelim, CHP'ye oy verelim"geyiklerini dinlemeden TİP'li adaylara oy veren abilerimiz gibi.

Şunu da unutmamak lazım.
Oylarımız BİZE AİT. Ne AKP, ne CHP, ne MHP, ne de bir başkası bizim oylarımıza NASIL OLSA CEPTE muamelesi yapamaz. İpotek koyamaz. Dolayısıyla OY BÖLMEK lafı kadar saçma ve mantıksız bir şey yok.

Hayırlısı olsun milletimiz için...
Sosyal ağlarda paylaş

CGB 30-40 aday soksa bile ne işe yarayacak çok merak ediyorum? Mecliste konuşacaklar bol bol kimse parmağına takmayacak. AKP yine istediği anayasayı belki referanduma gerek kalmadan geçirecek. Olan belki bu anayasa paketi karşısında şansı olup itiraz edebilecek, sesini daha çok çıkarabilecek (en azından daha çok dinlenecek) CHP'ye olacak. AKP'nin oylarını bölebilecek bi parti çıksa ilk ben oyumu vereceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

CGB 30-40 aday soksa bile ne işe yarayacak çok merak ediyorum? Mecliste konuşacaklar bol bol kimse parmağına takmayacak. AKP yine istediği anayasayı belki referanduma gerek kalmadan geçirecek. Olan belki bu anayasa paketi karşısında şansı olup itiraz edebilecek, sesini daha çok çıkarabilecek (en azından daha çok dinlenecek) CHP'ye olacak. AKP'nin oylarını bölebilecek bi parti çıksa ilk ben oyumu vereceğim.

konuşmaktan öte ne yapılabilir ki ztn ? hangi parti daha fazlasını yapabilir. ha akp dışında tabi
Sosyal ağlarda paylaş

abi ülkenın en kritik dönemi artık,eskiden de geleceği söz konusuydu ama şimdi kelimenin tam anlamıyla geleceği söz konusu,oturmuş bide hepar filan diyosunuz.barajı geçemeyecek partiye atmayın abi oy abi kendınızı de kandırmayın geçicek edicek kitle var filan.arkadaşım ben de 18 yasındayım bende ilk defa atıcam,ülkede demokrasi namına birşey olsaydı git istedigin partiye at 15 oy alan adama bile atabilirsin derdim de,amaç iyi örgütlenip şu tepedekini devirmek oldugu ıcın ilk olarak CHP ye at derim.chp kazanır da ülkede bişiler değişirse ondan bi sonraki seçime tekrar tartışırız kime oy atacağız.

edit : he çöpe gidicek oy sayısından korkuyosan da CGB filan verebilirsin,ama hepar filan geçiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...