Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age: Inquisition

Innuendo

Öne çıkan mesajlar

Norak said:

ohoo benim hinterlandsden çıkışım sadece 43 saat :p her taşın altını ve üstünü inceliyorum.

şöle bi staff çıktı az önce oyunun başında çıkandan sonra sanırım ilk düzgün staff

http://i.imgur.com/jZk929F.png

crafted staff ile ona beş basınca çok üzülme :P üstelik level cap de yok :P
Sosyal ağlarda paylaş

su moblar mmo zone u gibi igrenc dizaynlı zonelarda bildigin mmo-pack leri seklinde 3 er 3 er dolasıyor ustune bir de random respawn oluyor, bir de mmo tipi crafting için v tuşu spamleyerek koşturup ot topla, taş topla yapıyoruz ya... hevesle açıp tam 15 dk sonra soğuyorum oyundan.

1 ay oyna kapat mmo su tarzı derinligi sıfır, yaratıcılığı sıfır, eğlencesi sıfır, mob tasarımları sıfır, başarısız bir dizayn. offline swtor.

rpg yi openworld e cevirmekten kim bunu anladıysa bravo yani. tilki gibi dönüp dolaşıp bu konuya dönüyorum farkındayım ama o kadar igrenc ki, ana hikayeyi merak ettigim, karakterlerle alakalı olan yan hikayeleri merak ettigim ve biraz da sadece OCD bir adam olduğum için acı çekerek oynuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Boneslark said:

napıyon abi oyunu açık bırakıp uyuyor musun da 200 saat oldu :D

70h deyim, emprise du lion ve western kaldı geriye (completionist gidiyorum bende)

steam in dedigine gore origins de 150 saat oyunum var. (daha fazla olması lazım, bir terslik var. 250 saati rahat bulmuş olmam gerekiyordu)

DA2 de 60 saat

Bu şimdiden 50 saati buldu. daha baya bir yolun başındayım diyebilirim. mevcut zonelarda da henuz bitirdmedigim yerler var. basta herseyi yaparak bir sonrakine geciyordum ancak zonelar ilginclesmeyince o sevdadan biraz vazgectim.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

110 saatmiş benim ama 10 saati multidir.

100 saat ama verimsiz bir yuz saat oluyor. Anlamsiz respawnla kapis. World pull a ugras. Haritada girdugun quest isigina nasil gidecegim diye saatlerce don dur. Bes dakikalik yeri crafting mat toplayacagim diye 15 dk de gec. Side questler desen bir toplayiciliktan yerlesik duzene gecememis kabile insani modeli zaman kayiplarina sebebiyet veren tarz. Daha cok bir grind usulu vakit kaybi var. 50 saatim var ama origins in 20 saatine bedel degildir doyuruculukta.
Sosyal ağlarda paylaş

Origins doyuruculugu bekliuorum aslen. Zone lar dar koridorlardan kurtulsa karsiligjnda content iki katina ciksa yeterdi.

Simdi content zone buyuklugune yetisemiyor. O yuzden careyi mmo dinamiklerinde bulmuslar. Daha ufak haritada doyurucu contente tavdim ben. Sirf en yakin rakibin on kati zone yapicaz diye marketing yapilacagi icin bazi kepazelikleri cekmezdik.
Sosyal ağlarda paylaş

Open world e karsi degilim. Bikmistim bioware tarzi dar koridor gecilen maplerden. Da oyle, ME oyle hatta ilk kotor da oyle. Opeb world desteklerim ancak Offline mmo ya karsiyim. Mmo larin rpg dinamiklerinin zayif olmasinin grind bazli olmasinin bir nedeni var. Single bir rpg de time sink lere degil doyurucu icerige ihtiyaciniz var.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

Bu şimdiden 50 saati buldu. daha baya bir yolun başındayım diyebilirim. mevcut zonelarda da henuz bitirdmedigim yerler var. basta herseyi yaparak bir sonrakine geciyordum ancak zonelar ilginclesmeyince o sevdadan biraz vazgectim.

ya benim de 200 saat yazıyo originde de, 50-60 saatlik karakteri bırakıp baştan başladım ve multide total level 100 küsürüm sanırım şuan

save edince çıkan time dan bahsediyorsunuz zannettim ben heh
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

rüya çok iyiymiş, knight enchanter'ı merak ettim direk onu açıcam.

Sakin! Oyun zevkinin icine edilmesini istemiyorsan yapma bunu cunki en yuksek zorlukta bile broken otesi spec

Spirit blade diye dusuk mana costlu bir spelli var, isinkilici cekiyorsun iste ve %300 weapon damage vurmasi yetmiyormus gibi guard ve bariyere dahada cok vuruyor

Yettimi? Yetmedi

Fade cloak diye bisi var gorunmez olabiliyorsun bir sure vanish gibi ama dusmanin icinde cikarsan %1000 mine damage vuran upgrade i var

Buda yetmedi

Damage vurdukca barrier kazandiran bir talent daha var pasif, mana sorunu cekmemen icin talent var

Ve yetmiyormus gibi puan verirsen specin focus skilli butun partine res atiyor

Sirf sunlarla bile broken otesi ki diger agaclardaki skilleride isin icine sokunca bir rpg temali oyunda yapilmis acik ara en broken speclerden biri oluyor direk, hayvan gibi damage verebilicegin halde tembellikten spirit blade spamlarken buluyorsun kendini cunki damage verdigin surece olmen IM KAN SIZ

Ben direk butun talenlari cekip bi upgradelispirit blade i biraktim agacta, onla bile dragonlarin attigi fireballari aynen onlara geri atiyordum range den pew pew yaparken

BlackRose said:

Ohoo sen böyle rüya görebiliyosan seni en sağlam kurgulanmış hikaye bile kesmez ki? Benim merak ettiğim bunları görüp uyandıktan sonra yatağın durumu...

Ya bu gene basit bir ruyaydi, bundan birkac ay once amerikan baskanini koruyan timin basindaki komutan oldugum bi ruya gormustum, durka durka teroristler saldiriyordu, araba kovalamaca kismi filan bile vardi ve sonunda takimimdaki herkes yavas yavas oldukten sonra bende oluyordum ve baya kotu bitiyordu, ondan cok kotu uyandim iste

Isin komigi counter terror temasindan NEFRET ederim, 24e bir bolum bile dayanamadim filan hic sevmedigim ve izlemedigim bi genre
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

knight enchanter'ı merak ettim direk onu açıcam.

specializationlara çok puan harcadıkça god tiere doğru gidiyor hemen hepsinde, yapman gereken şey spirit blade mi ne onu kullanmamak (tactics vsden disable etmen lazım büyüyü) ve 4-5 puandan fazla harcamamak kesinlikle hiç bir spec. agacta.

Namessar said:

crafted staff ile ona beş basınca çok üzülme :P üstelik level cap de yok :P

öyle zaten o yüzden yapmıyorum çok, ama lvl 20den sonra donatıcam herkesi silveriteler, classless heavy armorlar ile.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Saeros said:

rüya çok iyiymiş, knight enchanter'ı merak ettim direk onu açıcam.

Sakin! Oyun zevkinin icine edilmesini istemiyorsan yapma bunu cunki en yuksek zorlukta bile broken otesi spec

Spirit blade diye dusuk mana costlu bir spelli var, isinkilici cekiyorsun iste ve %300 weapon damage vurmasi yetmiyormus gibi guard ve bariyere dahada cok vuruyor

Yettimi? Yetmedi

Fade cloak diye bisi var gorunmez olabiliyorsun bir sure vanish gibi ama dusmanin icinde cikarsan %1000 mine damage vuran upgrade i var

Buda yetmedi

Damage vurdukca barrier kazandiran bir talent daha var pasif, mana sorunu cekmemen icin talent var

Ve yetmiyormus gibi puan verirsen specin focus skilli butun partine res atiyor

Sirf sunlarla bile broken otesi ki diger agaclardaki skilleride isin icine sokunca bir rpg temali oyunda yapilmis acik ara en broken speclerden biri oluyor direk, hayvan gibi damage verebilicegin halde tembellikten spirit blade spamlarken buluyorsun kendini cunki damage verdigin surece olmen IM KAN SIZ

Ben direk butun talenlari cekip bi upgradelispirit blade i biraktim agacta, onla bile dragonlarin attigi fireballari aynen onlara geri atiyordum range den pew pew yaparken

http://i.imgur.com/LHbEhdX.jpg
direk knight enchanter açıp solo girişicem MMH
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu kirmak istiyorsaniz,

knight enchanter build

spirit Blade + defending blade
fade cloak + decloaking blast
resurgence
veiled riposte
combat clarity.

storm kismindan,

energy barrage
conductive current
static charge.

inferno kismindan,

immolate
celan burn
flash point
pyromancer
chaotic focus
fire mine + searing glyph.

bu build ile nerdeyse ustunuzde surekli up barrier ve bitmeyen bir mana surekli ability spam sonucu baya yuksek bir dmginiz oluyor. hatta isin daha da bokunu cikartmak istiyorsaniz, artan skill puanlarini winter kismindan cc/mitigation veren talentlarida alabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Spirit dede ise yarar seyler var winter dan once ama oyunu kirmak icin KE tree ye 4-5 talent yeterli oldugundan spec tartismaya gerek yok ahahaha, ustune bide guard on hit masterworkleri ile overkill oluyor, kendi karakterini birakip sirf vivienne ile oynayan tipler var bu yuzden

Diger specler op diye bisi yok zorluk yukselince warrior ve rogue lar gayet dikkatli oynamak zorunda yoksa sorun oluyor, damageleri KE den daha iyi oluyor ona yorum yokta resource sorunu olmadan tek tus spamlarken invul gezmiyorlar bide ustune kufur eder gibi guard acinca moblar eritiyorsun guardi direk

Ha oyunu iyice kirmak istiyorsaniz chest bugi var, sabit loot veren chestleri tamamen bosaltmassaniz icindekiler respawn oluyor ki buna amulet of power lar dahil 8-)

Cole un yaninda cikan bi chest var misal orda amulet of power ile assasin hat cikiyor, 3. Itemi almayinca her skyholda geliste cole icin bir amulet geliyor ahahah tesadufen buldum bende
Sosyal ağlarda paylaş

Abi?

Ben onu mu soruyorum? Bana İngilizce öğretme, bana balık tutmayı öğret.

Banter eğlenceli mi, solo gitmek bana bir şey kaybettirir mi diyorum.

İlk soruda iki soru var, anlaman için açayım:

1 - Banter meselesi
2 - Romance (Companionların ikinci geyiği, ama bu oyunda boktan geldi bana diye de belirtmişim)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...