Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sırrı Süreyya Önder

yav

Öne çıkan mesajlar

bu gece benim için bitmiştir.

konukların zekası sıfırın altında olunca bu tarz insanlar öne çıkıyor işte. bak benim de kürt arkadaşlarım dedi gerizekalı.

hakkaten ümitliydim ben bdp'ye geçmeden önce. hadi geçti, dedik bir bildiği vardır, oturup okuyayım izleyeyim.

bütün gecedir "mağduruz"dan öteye gidemedi abi. bildiğin ne söylenirse "ama onlara da şöyle yapıldı". x diyorsun "ama bu oldu". sürekli böyle.

popülist söylemler hazırlamış, her şeye cevabı bu tarz kalıp şeyler. tamam alkış topluyor, güzel hoş da, gelip de şu şartlar altında, şu geceki söylemlerin ardından bendeki kredisini tamamen bitirdi kendisi.

bütünleşme derdindeyim, barış peşindeyim diyor, terör örgütü demiyor, bölünme değil birleşme istiyorum diyor, ayrılıkçı güçler geyiğine karşı çıkamıyor abi bu adam mı getirecek barış?
Sosyal ağlarda paylaş

kürdistan neresi diye gelen soruya kürtlerin yaşadığı coğrafi bölge diyerek verebileceği en güzel cevabı vermiş. Türkiye de pkk sorununu ,kürt sorununu çözmek için bu tarz sorulara anca böyle cevap verilir, barışı getirmeye sorunları bitirmeye çalışan insanlara pkk terör örgütümü diye soru sorulduğu sürece zaten bu sorun çözülmeyecek, çünkü bu sorunun çözümü tek taraflı çözülemeyeceğini bildiği için pkk terör örgütümü sorusuna net cevap vermeyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

karşısındaki insanlar onu taraf olmaya itiyorlar, hadi söyle pkk terör örgütü de, hadi o molotof atanlar terörist de bunu istiyorlar buna göre sorular soruyorlar, e bu adam evet bunu yapanlar terörist dediği an taraf olacak, buna net cevap vermiyor evet pkk terör örgütüdür demediği içinde bu sefer pkk lı ilan ediliyor , yahu bu sorunun çözümü iki taraflıdır , doğal olarak sorunu çözmeye çalışan kişilerde iki tarafada yakın olmalıdır. bu tarz saçma sorular ile çözüm imkansız.
Sosyal ağlarda paylaş

böyle sosyalist olunmaz arkadaş. bu olgular her ağız tarafından kullanarak sakız kıvamına gelmiş. oradan bir soru geldi. türkiye'de bir deprem olduğu zaman veya herhangi kötü bir olay olduğu zaman diğer milletler hakkında böyle sağduyulu davranabiliyormusunuz ? diye. bunu duymamazlıktan geldi. sol düşünce, sosyalizm vs. bu kavramlar evrensel kavramlardır. sosyalizmin esas amacı zaten, milletsel kaygıları veya menfaatleri de desteklemek değildir. tamamen ekonomik ayrışma, sınıf ayrımına karşı durulan evrensel bakış açılarıdır bunlar. bugün kürt kökenli bir vatandaş, sol görüşlü olabildiğini, açık fikirli, sağ duyulu olabildiğini iddia edecekse, türk, kürt, ermeni farketmeden haksızlığa karşı gelebilmektir. Aksine dershaneye molotof atabilecek kadar menfaatçi bir içselleştirme ortaya çıkıyor.

Anadolu'da kurulan Türkiye, zaten birçok milleti içerisinde bulunduran demokratik bir rejim. Türk, kürt, çerkez, ermeni, laz vs. hepsi bütünleşerek Türkiye'yi oluşturur.

Emperyalizmin babasından silah yardımı, para yardımı alarak, kardeşimiz dedikleri milletlere karşı mücadele verme gereksinimini duymak hiçbir şekilde komunizm, sosyalizm tarafından kabul edilemeyecek davranışlardır.

bunun altında apaçık menfaat yatar.

beni asıl sinirlendiren de, sırrı süreyya önder'in soruları tam olarak bile dinlemeden, gülerek, ciddiyetsiz bir biçimde dinlemesi. Ve yarım yamalak cevaplar vererek, başka konulara girip, çıkması.

edit : programın kalitesi inanılmaz düşük. kapattım
Sosyal ağlarda paylaş

yok başta ılımlı yaklaşıyor bi denge tutturacak dedim de , programın sonuna yaklaşırken iyice kandil avukatı oldu.
barış getirecek adam iki tarafında menfaatlerini içeren söylemlerde bulunmalı.adam direk bdp ağzıyla konuşuyor.tek farkı diğerleri gibi çemkirmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

hiç belli olmaz belki böyle insanların önderliğinde DTP BDP kürt sorununu çözecek kilit bir eleman haline gelebilir (şuanki körükleyici halinin aksine) o yüzden akıllı mantıklı insanlara böyle dar kalıplardan bakmamak lazım.

İnan tartışma olsun diye yazmıyorum ama şunu mu demek istiyorsun? PKKlı da olsa bir insan akıllı ve mantıklı ise ona oy verilebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Sosyalist insan bu kadar fazla etnik köken vurgusu yapmaz.
Eğer bu adamı sosyalist olarak değerlendireniniz varsa bence yanılıyor.

Neticede bazen düz mantık her zaman en iyisidir. Başta yazmıştım ve hatta o yazdığım ile ilgili Ardeth eleştiri de yapmış ama ben ısrarcıyım. PKK'nın partisinden aday olan bir kişiye oy verilmez. Üzülürsünüz sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

bu sorunu çözecek kişiler pkk ya terör örgütü diyemez, derse pkk sorununu çözemez bu çok net,

şimdi bu adam pkk ya terör örgütü demedi diye pkk lı dediğimiz an tüm çözüm yollarını kapatıyoruz,

iki seçenek var burada
ya bu şekilde savaş devam edecek ki durum iç savaşa doğru gidiyor kürt faşistler çığrından çıkmaya başladı,

yada bu barışı getirmeye çalışan en azından kürt faşisti olmayan sırrı süreyya önder gibi adamlara biraz destek olmaya çalışmak,
Sosyal ağlarda paylaş

Çocuklar, farklı birilerini öğrenelim, farklı birilerini dinleyelim diyorsanız böyle PKKlıları izlemenize gerek yok. Hem zaman ve hem de beyin hücresi kaybı.

Bulun ULUSAL KANAL'ı uyduda, açıon, orada Cumhuriyet Güçbirliği adaylarını izleyin.

He gerçi orada da bol Atatürk vurgusu yapılıyor. Bana saran bazı patilerin hoşuna gitmez ama ben yine de öneri mi yapayım.

Son söz: PKK terör örgütüdür.
Meclisteki uzantısı da terör örgütüdür. Bunu doğu ve güneydoğuda ki yüzlerce olayda en önde yürüyerek, bizzat olayların içinde yer alarak defalarca gösterdiler.
Bu PKKlıların arasında yer alan kişi ya kendisini destekleyen yoldaşlarını satmış bir kişidir(bakınız Ufuk Uras, adam içine çıkamıyor şimdi, biliyorum) ya da PKKlıdır. Üçüncü bir ihtimal yoktur.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Saçma sapan konuşan arnavut kökenli elemana verdiği cevap şu:

"arnavutlar için aziz nesin'in bir sözü var, ehe onurlandırıcı bir şey, bir toplulukta arnavutu nasıl tanırsınız biliyo musun, boyu kısa olup en uzun duran arnavuttur".

ne abi bu şimdi?

birebir aynısının kürtler için söylendiğini düşünsenize?

bu adam mı samimi? bu adam mı çözüm getirecek vesaire?

abi arnavutlar çok gururlu insanlardır, her zaman dik dururlar demek bu. sen neresinden anladın sözü?
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Ardeth said:

hiç belli olmaz belki böyle insanların önderliğinde DTP BDP kürt sorununu çözecek kilit bir eleman haline gelebilir (şuanki körükleyici halinin aksine) o yüzden akıllı mantıklı insanlara böyle dar kalıplardan bakmamak lazım.

İnan tartışma olsun diye yazmıyorum ama şunu mu demek istiyorsun? PKKlı da olsa bir insan akıllı ve mantıklı ise ona oy verilebilir.

okuduğunu anlamamışsın. böyle insanlar BDP gibi bir partiyi PKKnın uzantısı olmaktan çıkarıp bu problemi çözmede kilit bir eleman haline gelebilir. kafana göre yorumlama, BDPnin içersinde PKKlı olduğunu açıkça itiraf eden insanlar olduğunu biz de biliyoruz BDP yerine PKK demene gerek yok. Bu adam eğer söylenildiği gibi akıllı ve mantıklı biriyse söylediklerim geçerli.
Sosyal ağlarda paylaş

bir de kandil mevzusunda ben de istiyorum işin aslı bir şeyler desin, kürtler de silahları bıraksın desin diye. ama atsızcılar nasıl osman pamukoğlu için "çok türkçü ama diyemiyor" diye avunuyorlarsa, ben de sırrı usta silahın her türlüsüne karşıdır ama bulunduğu konum itibariyle diyemiyor diye düşünüyorum. otobüse molotof atmayı destekleyecek bir insan değil çünkü.

bir de diğer bdp'li vekillerin yaptıklarıyla yargılıyorlar hep adamı diğerleri. sizin partideki adam şunu demiş sen ne diyorsun diye sordular. kürdistan mevzusu da böyle.

orada coğrafi bölge karadeniz gibi dedi ama arada kaynadı belki duymamışsınızdır siz de. kürtlerin yaşadığı coğrafi bölge kürdistan. taa eski haritalarda dahi yazıyor bu. osmanlıda ayrı bir bölge yani orası. illa sınırı olmasına gerek yok. ama hep diğer bdplilerin dedikleriyle yargılanıyor.

dediğim gibi ama çözüm olacaksa iki tarafta da olacak. nasıl ki türkiye'de ordu evet demeden bu mevzularda adım atılmıyor, onların da ordusu kandil, tsk ateşkes yapsın diyen nasıl bir elin parmaklarını geçmiyorsa kürt tarafından bunu beklemek de zor.

ama olacak. böyle böyle yavaş yavaş olacak. bu adamda umut var hiç olmazsa. sebahat tuncellerden 100 kat fazla var hem de. 91 doğumlu insanlar ölmesin diye umudun peşinden gitmek zorundayız.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

"roket adam" said:

Saçma sapan konuşan arnavut kökenli elemana verdiği cevap şu:

"arnavutlar için aziz nesin'in bir sözü var, ehe onurlandırıcı bir şey, bir toplulukta arnavutu nasıl tanırsınız biliyo musun, boyu kısa olup en uzun duran arnavuttur".

ne abi bu şimdi?

birebir aynısının kürtler için söylendiğini düşünsenize?

bu adam mı samimi? bu adam mı çözüm getirecek vesaire?

abi arnavutlar çok gururlu insanlardır, her zaman dik dururlar demek bu. sen neresinden anladın sözü?

abi ben hiç öyle anlamadım, tam tersine boş teneke çok ses verir tarzı bir anlam var orada.

şimdi o herifin saçma sapan söylemlerini de kat işin ucuna, cevap olarak hangi anlam daha çok uyuyor?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...