Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fethullahın internet sınırlamasında ilk saldırı tgb.gen.tr'ye

sandalye

Öne çıkan mesajlar

pekaziz said:

Abi size calimero'yla tartışılmayacağını söylemedi mi kimse? Bırakın bağırsın dursun.

dedi faşist pati'de mod yapılan solumsutrak....

ha bir de edit olarak 2 tane kitap okuyup ahkam kesmeler yok mu, sövöl örömcöğön oğono döşmöşlör!!! diğer kitaba da gönderme yap da rahatla hadi. zaten sizde kitap okumakla olmuyor, atam sen kalk da ben yatam deyince yeter, kelime-i şahadet gibi bir şey.

neyse herkes terörist, bir siz süpersiniz eyleme en güzel makyajlarıyla gelen, 200 kişilik eylemine 2 tane trafik polisi eşlik eden sevgili tgb'liler...
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

pekaziz said:

Abi size calimero'yla tartışılmayacağını söylemedi mi kimse? Bırakın bağırsın dursun.

dedi faşist pati'de mod yapılan solumsutrak....

ha bir de edit olarak 2 tane kitap okuyup ahkam kesmeler yok mu, sövöl örömcöğön oğono döşmöşlör!!! diğer kitaba da gönderme yap da rahatla hadi. zaten sizde kitap okumakla olmuyor, atam sen kalk da ben yatam deyince yeter, kelime-i şahadet gibi bir şey.

neyse herkes terörist, bir siz süpersiniz eyleme en güzel makyajlarıyla gelen, 200 kişilik eylemine 2 tane trafik polisi eşlik eden sevgili tgb'liler...

Cidden rahatsızsın.

Eskiden olsa böyle tiplere iki saat laf anlatmaya çalışırdım da üşeniyorum artık, kafana göre takıl, 200 yıl önceki teorilerle hareket etmeye devam et.

Ayrıca faşist küfürünü de aynen iade ediyorum sana, hiç bir boktan haberin yoksa git okulunun kütüphanesinden ansiklopediyi aç da terimsel anlamını öğren. Önüne gelen herkese faşist diyip durma, komik oluyorsun çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de sabahtan beri takip ediyorum da, hakkatten Türkiye solunu (hatta geçtim sadece solu, kendini aydın sayanlarını) özetlemiş şu 4 sayfa.

Farkında olmasanız da aynı şeyi istiyorsunuz, tek sıkıntınız fanatiklik.

Açık fikirli olmaktan, eşitlikten, özgürlükten falan bahsediyorsunuz ama birbirlerinizin düşüncelerine zerre kadar saygınız yok.

Birisi bir şey söylediğinde bence yazdığını bile doğru dürüst okumadan savunmaya geçiyorsunuz.

Zaten karşı olduğunuz herşeyin vücut bulmuş hali somut bir hedef olarak önünüzde durup dalga geçiyor sizinle; hala ne diye yeni öcüler çıkartıyorsunuz kendinize?
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi kendi açımdan konuşmak gerekirse ben ne solcuyum ne sağcıyım kendisini de böyle tanımlamaya çalışan veya sadece bir görüşe çok yakın olan insanlara da gülerim. Çünkü böyle şeylere hiç gerek yok. Saçma şeyler bunlar. Hepimiz sonuçta bu ülkenin bu milletin çocuklarıyız. Pragmatist açıdan düşünürsek hepimiz bu ülkenin koşullarını iyileştirebilirsek hepimizin daha iyi bir hayatı olur herkes bunun peşindedir. Dolayısıyla herkes ülkesini kalkındırmak ülkesini yaşanılabilir hale getirmek ister. Bizde bunu istiyoruz buna giden en kestirme yolu tespit etmek içinde bilimden ve ilimden yardım alıyoruz. Ne Venüs Project Türkiyeden başlayacak diyoruz diyoruz nede Türkiye Turana katılacak diyoruz. Bunun yerine bilimi araştırmayı ilimi referans aldığımız için bu konuları şöyle yorumlarız: Venüs Project Atatürkün İdeal Köy Kent projesinden büyük oranda etkilenmiştir (Şehir ve Köy Planlamasında). Turan için ise "Türkiye her zaman dış politikada aktif olmalıdır fakat milletler arası ilişkilerde her zaman en önemlisi çıkardır" gibi bir bilimsel yorum yapmalıyız.
Özetlemek gerekirse sağ sol bunlar gereksiz şeyler. Evet bir bilgi birikim sayesinde oluştu bunlar fakat bunların militanı olmak saçma. Takım tutar gibi ideoloji tutmak bunlar düşük zekalı insanların yapabileceği şeyler. Psikolog arkadaş varsa bunları iyice irdeler.
Sonuçta bu insanlar romantiktir. Uç noktaları hayal ederler hepsi toplumu da bu uç noktalara gelecek şekilde yönlendirmek şekillendirmek isterler. Halbuki toplumu kendi hayalleri neticesinde yönlendirmek isteyen herkes ilk başta büyücü daha sonra faşisttir. Devlet adamlarının görevi sadece rakamlarladır. Ülkeyi daha yaşanılabilir hale getirmektir onların görevi. Cebimize ne kadar para giriyor? Adil bir gelir dağılımımız mı var? Ülkede belirli bir bölgelede olsa bile anarşi hala hakim mi? Devlet tam verimli çalışabiliyor mu? Devlet adamlarının görevi bunlardır. Kısacası hizmettir. İdeoloji tartışan devlet adamı olamaz. Gençliğinde bir ideolojinin militanı olmuş olan ise hiçbir şekilde devlet adamı olamaz. Yalnız burada bir ayrımı yapamazsak hata yapmış oluruz o da: ideoloji olarak bize sunulmuş olan şeyler ile gerçekten kendi doğası gereği ideoloji olarak ortaya çıkmış şeyleri ayırabilmek oyuna gelmemektir.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Neden böyle?
Çünkü Fetocuların yoğun bir şekilde içine doluştuğu polis teşkilatı bile TGBlilerin MİLLİ olduklarını biliyor. Hiçbir sloganlarında MİLLİ DEVLETE, POLİSE, ASKERE hakaret etmeyeceğini biliyor. Meydana "KAHROLSUN FAŞİST KEMALİST DİKTATÖRLÜK" diye giren soytarılardan olmadıklarını biliyor. Hepsinden önemlisi askeri disiplin içinde fakat aynı zamanda güle oynaya eylemlerini gerçekleştirdiklerini biliyor.

Ne olacak yani? İlla polisin sırtlarında jopmu kırması gerekiyor bu çocukların? Nasıl bir yaklaşımdır bu yahu? Polis düşmanlığı ile, asker düşmanlığı ile DEVRİM mi olur? Elbette polisin yanlışları söylenecek, vurgulanacak, Fetocu yapılanma GÜN GELİP DEVRAN DÖNDÜĞÜNDE dağıtılacak. Ama polis dediğimiz adamlar da bu memleketin senin-benim gibi evladı. Polis düşmanlığı nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.tgb.gen.tr/haberler/3786-fethullah-gulen-tayyipe-komsu-cikti

said:
Cumhuriyet'te bugün yer alan haberle ilginç bir gerçek ortaya çıktı. TGB'nin önderlik ettiği YGS eylemleri üzerine, doğrudan Fethullah Gülen TGB site yöneticilerine dava açmıştı. YGS eylemlerini ve site haberlerini davaya gerekçe gösteren Fethullah Gülen 10000 TL tazminat ve siteye durdurma talep etmişti.

İşte Fethullah Gülen'in TGB'ye açtığı bu dava dilekçesinde ikamet olarak gösterdiği adres, Tayyip Erdoğan'ın adresiyle aynı çıktı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...