Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marjinal gençlik müzik grubu kurunca COOL mu oluyor?

Canbaz

Öne çıkan mesajlar

Yeni moda müzik gurub kurmak!
Kurmak için gereken minimum ihtiyaçlar:
3 adet sokaktan toplamam tip (Bu tipler daha önce okul bandosunda çalmış olabilir veya üç dört tane çaldıkları enstürmanla ilgi ders almış olabilirler)
1 adet davul (Battery biliyorum ama bu tipler davul diyorlar)
1 adet kalın telli gitar (Bass biliyorum ama bu tipler bilmiyor)
1 adet gitar (Artık o kadar da olsan)
2 adet anfi
2 adet jak
1 mikrofon
1 stüdyo veya ona benzer birşey
Bunları bir araya getirdiğinizde ve Unkapanından birkaç tanıdğınız olduğunda çok ünlü ve zengin olabilirsiniz. Çünkü artık alternatif veya rock müzik gurub kurmak beslenme çantasaı hazırlamamk gibi birşey oldu. Konservatuar ne demek daha onu bilmeyen tipler müzik cdleri piyasaya sürmekte konserlerde yer almakta. İsim vermiycem çünkü tepkili mesajlar gelebilir ("aaa onlar çok iii ama yaaaa" tarzı). Bence bu sanata ve diğer sanatçılara yapılan bir saygısızlıktır ki ben bass gitar çalıyorum en azından çalmaya çalışıyorum müzisyen olduğumu veya sanatçı olduğumu da idda etmiyorum ama! Arkadaşlarımla bir grubum var ama sadece kendimizi geliştirmek amaçlı. Ünlü olmak zengin olmak kızlar bizim için deli olsun gibi bir derdimiz yok. Ama piyasaya çıkan yeni grup ve şarkıcıların amaç tamamen duygusal! Bunu zaten biliyordunuz bende sizin bildiğinizi biliyorum fakat buna nasıl dur diyeceğiz? Çözüm yolu yok mu? Türkiyeyi böyle hıyarlara yem etmeyin![signature][hline]Canbaz
Sosyal ağlarda paylaş

sen böyle derken bile Türkiyede saniye başına 2.3 yeni şarkıcı piyasaya çıkıyor :p ağzı laf yapan eli çalışan herkes hevesleniyor bir kaç sene ha bir kaç sene kendi çaplarında okulda falan konser yapmaları normal güzel birşeyde kaset yapmaya çalışanlara dur demek lazım ünlü olmak için dandik dandik albüm çıkarıyor millet.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

güzel müzik dinlemek istiyorsak bu denemelere ses çıkarmamız gerekir...

bence şu anki halde çok kötü müzik yapan bir grup yok olsa bile bu 3 gruplu eski zamanlardan çok daha iyidir.seçenek olacakki iyiyi kötüyü ayırt edeceksin.

ayrıca söylediğine biraz eleştirel yaklaşacağım.söylemiş olduğun albüm çıkarma meselesi sana oradan göründüğü kadar kolay değil,bir kere şarkı sözü yazmak ve buna uygun müzik bestelemek var sonrasında bunun sayısını albüme uygun sayıya getirip kayıt olayı var oldukça pahalıya geliyo genelde bu kayıt ardından mastering ve dağıtım var.zaten çoğu grup bu safhaların ilkinde kalıyor en fazla ikincisine gelebiliyo.şu anda piyasada albümleri dönen gruplara bakarsan zaten geçmişleri var büyük uğraşları var.o yüzden biraz daha ılımlı bakabilirsin...[signature][hline]regarnur kharta
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Canbaz, 12 Eylül 2004 02:45 tarihinde demiş ki:
Bunları bir araya getirdiğinizde ve Unkapanından birkaç tanıdğınız olduğunda çok ünlü ve zengin olabilirsiniz. Çünkü artık alternatif veya rock müzik gurub kurmak beslenme çantasaı hazırlamamk gibi birşey oldu.

bunu diyince aklıma ünlülerden bir tek kargo ve kurban geliyor.
onlar da zaten kaç yıldır müzik piyasasındaydı.

Ha Ankara'da rock, özellikle metal grubu çok yaydın.
Rock Station konserlerinde de, Türkiye'de metal müzik çalan bir çok grup gidip orda çalıyor.

Ancak rock grubu kurup ünlü olmak yaygınlaştı diyorsun da, ortada fazla rock çalıp ünlü olan insan yok ki.
Zaten onlar da uzun zamandır İstanbul Rock Müzik piyasasının liderleri oluyor.
Şebnem Ferah, Demir Demirkan, Kurban, Kargo vs vs
Sosyal ağlarda paylaş

Herkez bi şekilde kendini kurtarması lazım herkez ne yol bulursa oraya koşucak tabi. Cool olma durumu değilde insan müziğinin takdir edilmesini istemez mi ? En müziği müzik için yapan adam bile biraz övgü bekler müziğine yoksa neden yapsın. Yazcak çok şey var da valla ssabah sabah aklım karışık toparlayamadım

Ayrıca Sensible'a +1 burdan.[signature][hline]Birisi bilmem kaç tarihinde demiş ki :
Paticik bana karı bul lan Allahsız !!!
Mirage Icq'da demiş ki:
Predator (10:17 PM) :
terminale gittim çok iyi bir film ya
Mirage (10:17 PM) :
terminalör?
Sosyal ağlarda paylaş

belli noktalarda haklı belli noktalarda haksız bir arakdaş.[signature][hline]Bu mesajdaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.
BabacumMostors, 31 Ağustos 2004 15:32 tarihinde demiş ki:
Kuku peşinden koşmayın ideallerinizin peşindne koşun
(not: kuku bir ideal deildir)
Sosyal ağlarda paylaş

müzikle uzaktan yakından alakası mı yok?ciddimisin bunu söylerken?[signature][hline]Bu mesajdaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.
BabacumMostors, 31 Ağustos 2004 15:32 tarihinde demiş ki:
Kuku peşinden koşmayın ideallerinizin peşindne koşun
(not: kuku bir ideal deildir)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Regarnur, 12 Eylül 2004 10:11 tarihinde demiş ki:
ayrıca söylediğine biraz eleştirel yaklaşacağım.söylemiş olduğun albüm çıkarma meselesi sana oradan göründüğü kadar kolay değil,bir kere şarkı sözü yazmak ve buna uygun müzik bestelemek var
evt şarkıların sozleri o kadar zor yazılıyorki misal şak şuka sözler salamasyon melodi batık çok zor hazırlanıyor[signature][hline]Savaşmadan önce ölmeyi bilmek,
ölmeden önce cesur olmak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

ne kadar çok grup o kadar çok müzik. sokaktan toplama adamlar müzik yapıyo demek saçma. müzik sokaktan gelir! bu adamlar zengin oluyolar demek de yanlış. tepki alıyosa ve satılıyosa ticari amacına ulaşmış demektir. değil mi?

örneğin clash de ilk müzik yapmaya başladığında ne saçmalık, ne bu gürültü, kim bu serseriler die tepki almıştı. ya da dire straits in solisti ve gitaristi m.k. "ne kadar kötü şarkı söylüyor bu adam, konusur gibi" diye dalga geçmiştiler...

etki-tepki olayı. tabi müziği satmaksa temel amaç![signature][hline]lost in sorrow nights! dark one, be my guide, light my path!
follow the energizer tav$ani
gizli ninja
Sosyal ağlarda paylaş

ya konservatuarla alakası olmayan insanlar diyorsun da herkes konservatuara mı gitmek zorudna müzik yapabilmek için?insanlar içlerinden gelen müziği ortaya koyuyorlar bundan para kazanmalarında da bir sakıcna yok.zaten albüm çıkarılıyorsa ticari olaya girilmiştir baştan tabii ki para kazanacaklar.ha kargo falan gibi daha kız götürme amaçlı gruplara laf etmene analayışla karşılaşabilirim ancak sevmesem bile onlar da 10 senedir bu işlerle uğraşıyorlar ve belli birikimleri olan adamlar.bence esas lafını athena ya falan demelisin...[signature][hline]administrator error

-oo saçını mı kestirdin çok yakışmış.
-salak salak konuşma ikimizde iğrenç göründüğümü biliyoruz...
Sosyal ağlarda paylaş

Sokaktan toplamayla kastim bu konuyla ilgili bir eğitim almamış tipler olması ekonomik deil yane. Ayrıca bence evet mzüik yapabilmek için konservatuardan mezun olman gerekior ne kadar yok öle bişi çocuk yetenkliyse falan demeyin! En azından bir yerlerde bir eğitim almış olması şart. Herif emek verio didinio 5 sene eğitimini görüo ondan sonra magrada dogup ayıların büyütüğü Abuzer Kadayıf 40 milyon satıo işmi bu şimdi adaletmi? Bırak adaleti sen bir karşılaştırsan konservatuar mezunu bir adamla öle 40 milyon satmış başıboş adamı zaten görürsün farkı ve beyeneceğinde emin olki buu işin eğitimini almış tecrübeli olandır! Karı kız amaçlı kurulan gruplarda vardı kastimde ama ben isim vermek istemedim olay olmasın die ama siz yazmışsınız saolun! :) Ve kiminin şarkı yazmak çok mu kolay dediğini okudum. Tamam hadi şakşukayı boşwerdik haklısın rokla uzaktan yakından alakası yok peki deişik örnekler vericem Teoman. Doğmayacak milyonlarca çocuklarım lafı bitirir! Sepultura Bloody Roots şarksıını dinle heavy metal ama bi dinleyin Şarkının adıyla sözleri aynı: rooooooots bloody rooots roooots bloody rooots bütün şarkı adamın böyle böğürmesiyle geçior aslında ben beyeiyorum ama sanatsal bir mana taşımıor! Bir de bu piyasda kaç senedir bu işin içinde olan bir yerlere gelmiş adamlar var diyorsunuzda abi adamları getiren biz ve yurdum insanı başkası deil eğer adamlar bir yerler gelmişse bunun sadece yüsde 30luk kısmı onların çabasıdır geri kalan yüsde 10 menajer yüsde 60 ise tüketici yani biz ve yurtdum insanına bağlıdır! Lütfen birde dinlediğiniz müzik tarzına göre ayrım yapıp eleştirmeyin tarafsız olun. Marijnal gençlikle kastim farklı olmak duygusuyla grup kurmak vardı ayrıca bass gitar battery bir araya gelince iiillaki rock grubu olmaz! Git sefarad dinle elektro gitar bass ne ararsan var çocuklar aslan gibi müzik yapıo! Karı kız peşinde olduklarınıda pek sanmıyorum. Ya bu işler böle zaten aslında boş yere konuşuoruz Türkiye batıcağı kadar batmış zaten torpil tanıdık olduktan sonra ünlüde olursun zenginde! Eleştrilerinizxi bekliyorum[signature][hline]Canbaz
Sosyal ağlarda paylaş

Müzik yapmak için illede konservatuara gitmek gerekmiyor.. yani bi yerlerden müzik eğitimi alıpda örneğin vokal, armoni, ses teknikleri, akustik vs.. müzik yapabilirsiniz..

Ama yaptığınız müziğin içinizden gelmesi lazım yalan olmaması lazım.. mesela Oasis niye milyonlar sattı çünkü müzik doğaldı, adamlar doğaldı.. yani şarkılarında hakikaten ruh vardı..

Ve bir şeye dikkat çekmek isterim piyasadaki ünlü yabancı rock gruplarını dinleyenlere (linkinpark, limpbizkit, b182 vs) Özenti adı veriliyor.. niye anlamıyorum.. Yani mesela Linkin Park bence çok kaliteli müzik yapıyor (hybrid theory albümüne göre konuşuyorum) o albümde son derece kaliteli ve ruhlu parçalar var.. fakat mesela sugababes fln o tür gruplar için aynı şeyi söyleyemem.. tamam onlarında müzik bilgisi varki o kadar kitleyi etki altına almışlar, ama bu pop türevi gruplar eğlence için şarkı yapıyor bence insanları eğlendirmek, dans ettirmek falan için.. zaten ruh kavramı yok yani.. mesela gitsen sen turn table da dub tıss dub tıss diye ritm koysan arkasınada mi gamından 2 nota uydursan buda müzik olur ama ruhu olmaz sadece dans eder eğlenirsin fln..

sonuçta müzik eğitimi almadan müzik yapamazsın.. yapsanda kötü müzik yaparsın..[signature][hline]Siamonun Resimleri

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...