Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

işçi bayramınız mübarek olsun

Cons

Öne çıkan mesajlar

cetintas, faşist kürtler olduğunu bende söyledim ben ve benim gibi bir çok kişi bu gün bu insanlardan rahatsız oldu, ama 500 binden fazla insanın toplandığı bir alanda bu tarz faşist kafaların olmasıda doğal, ben açıkcası sendikaların daha kontrollü olmasını beklerdim , bu faşistlere en azından kürsüde fırsat vermemeliydiler.

milyonlar arapdan çerkezden bahsediyorsun ama yapma arkadaşım nerde bu milyonlarca arap ben bilmiyorum açıkcası türkiyenin neresinde arap halkı yaşıyormuşta benim haberim yok, ama türkiye de bir kürt halkı gerçeği var ,bunların yaşadığı bir bölge ve bu bölge her ne kadar kabul edilmesede onların topraklarıydı, adıda kürdistandı, bu hem osmanlı tarihinde var hem cumhuriyet de var, hatta lazistan diye bir yerde var aynı kürdistan gibi, fakat cumhuriyetten sonra yasa çıkartıldı ve kürdistan ve lazistan gibi etnik isimler kaldırıldı, yani bu adamlar hep ordaydı bu adamların bir lisanı var kürtçe, bırak kürçte konussunlar , milyonlarca arap varmış ben bilmiyorum ama bırak onlarda arapça konuşsun , lisan bir konuşma aracıdır, senden bende bu vatana bağlı fakat ana dili kürtçe olan insalar tanıyorum, evladı güneydoğuda ölmüş asker anaları var kürtçe ağıtlar yakan. önemli olan konuşmanın lisanı değil ne konuştuğu kafasının içindeki , onlar nasıl kürt faşistliği yaparak yanlış yapıyorsa bizlerde onların kürtçesini yok sayamayız. sen türkiye cumhuriyetınde yasıyorsun mecbursun türkçe konuşmaya diyemessin.
Sosyal ağlarda paylaş

Uzay Keki'ne bir yazı yazdım Tinu kardeş. O yazıyı bir okuyuver bir zahmet.

Sendikaların kürsüye sahip çıkmaması konusunda kesinlikle seninle aynı fikirdeyim. Böyle olmaması gerekirdi ama bu şekilde bir kürsü ve olan biten bunun çok planlı, çok organize, kasten yapılan bir provokasyon olduğunu düşündürüyor bana...Amaç bayram kutlamak değil...Kürsüdeki konuşmalarda 1 Mayıs Bayramı'nın Türkiye'de başından geçen süreç anlatıldı o kadar fakat emperyalizme en ufak bir vurgu yapılmaması ilginç değil mi? Emperyalizme kürsüde bir başkaldırı seslendirilmemesi ilginç değil mi? Hükümete doğru düzgün bir eleştiri bile yapılmadı. Hep yüzeysel, hep göstermelik, hep laf olsun diye yapılan söylemler...
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Bu kadar ciddi ciddi yazışıyor insanlar ve sen içerikle hiç ilgilenmiyorsun değil mi Uzay Keki? Nasıl bir ruh halidir seninkisi?

İçeriğin fantastik öyeler içerdiği için artık okumak/ cevap vermek için değerli zamanımı harcamamayı uygun gördüm, kusura bakma.

Ayrıca Türkiye'de arap kökenli insanlar yaşadığını biliyorum. Ama kürtleri yok saymak için 20-30 milyon kürt var MİLYONLARDA DA ARAP VAR EEE demen komik, zira 1 milyon ile (hadi seni kırmayalım 1 milyon olsun, ki imkansız.) 20-30 milyonu karşılaştırman.

Hadi onu da geçtim, çevre ülkelerden zamanında gelip yerleşmiş arap kökenliler ile, biz anadolu'ya gelmeden önce yaşadıkları yerde hala yaşayan kürtleri karşılaştırman tam bir zeka şovu zaten.

hadi hayırlı işler çetin bey.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Kürsüdeki konuşmalarda 1 Mayıs Bayramı'nın Türkiye'de başından geçen süreç anlatıldı o kadar fakat emperyalizme en ufak bir vurgu yapılmaması ilginç değil mi? Emperyalizme kürsüde bir başkaldırı seslendirilmemesi ilginç değil mi? Hükümete doğru düzgün bir eleştiri bile yapılmadı. Hep yüzeysel, hep göstermelik, hep laf olsun diye yapılan söylemler...

Olay burada zaten. Kim ne propaganda yapıyorsa, gayet de güzel, gayet de başarılı bir şekilde yapıyor demektir. Şurda, 13 sayfa mesaj atılan bu konuda bile ''o dil konuşulsun'', ''konuşsun be, ne olur ki hede hödö'' den ileri gidememiş tartışmalar. Tamam da yani, günün önemi, günün konusu bu mu ? Değil tabiki. Komik
Sosyal ağlarda paylaş

Tinu said:

milyonlar arapdan çerkezden bahsediyorsun ama yapma arkadaşım nerde bu milyonlarca arap ben bilmiyorum açıkcası türkiyenin neresinde arap halkı yaşıyormuşta benim haberim yok

sipeyskeyk said:

zira 1 milyon ile (hadi seni kırmayalım 1 milyon olsun, ki imkansız.) 20-30 milyonu karşılaştırman.

Mersin belediye başkanı Arap kökenli diye biliyorum orda çok büyük destek görür, CHP li olmasının yanında Arap kökenli olması da çok büyük etkendir, 2 sene kadar orada kaldım inşaat işimiz sebebiyle şahsen tanışmadım ama duyduğum kadarıyla Mersin'de durum böyleydi..
Mardin'de de çok fazla arap kökenli vatandaşımız var bu örnekler çoğalır Adana-Karataş, Siirt vs.
Türkiye'nin dört bir yanına dağıldıkları için pek fark etmemiş, olabilirsiniz ama sayı olarak emin olun milyonu geçerler neyse kürt sorunu ile bir alakası yok herhangi bir başka kökenli vatandaşların sadece bilgi amaçlı yazıyım dedim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Şu 13 sayfayı okudum;
1 mayıs işçi bayramını polisle çatışmak sanan kafa neyin kafasıdır abi ?
Güzel yurdumun insanı gitmiş,kutlamasını yapmış, o kadar provakasyonu sineye çekmiş, tepki göstermemiş, helal olsun o insanlara !

@escape : Kardeş seni dikelim oraya Polis diye sorun hallolur böylece ne dersin ?
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Uzay Keki'ne bir yazı yazdım Tinu kardeş. O yazıyı bir okuyuver bir zahmet.

Sendikaların kürsüye sahip çıkmaması konusunda kesinlikle seninle aynı fikirdeyim. Böyle olmaması gerekirdi ama bu şekilde bir kürsü ve olan biten bunun çok planlı, çok organize, kasten yapılan bir provokasyon olduğunu düşündürüyor bana...Amaç bayram kutlamak değil...Kürsüdeki konuşmalarda 1 Mayıs Bayramı'nın Türkiye'de başından geçen süreç anlatıldı o kadar fakat emperyalizme en ufak bir vurgu yapılmaması ilginç değil mi? Emperyalizme kürsüde bir başkaldırı seslendirilmemesi ilginç değil mi? Hükümete doğru düzgün bir eleştiri bile yapılmadı. Hep yüzeysel, hep göstermelik, hep laf olsun diye yapılan söylemler...

e bunu baştan beri söylüyorum zaten , baştan beri sendikaların kötü organizasyon yaptığını kürsüyü kaybettiğini söyledim, sosyalizm adına işcilerin hakları talepleri özgürlükler adına hiçbir şey yapılmadı bu 1 mayısta, bundan sendikaların bir ders alacağını umut ediyorum, beni sevindiren 500bini aşkın bir kalabalığa ulaşılması ve gerçekten aklı başında çocuklarıyla ellerinde bayraklarıyla alana gelmiş binlerce sosyalist ailenin olmasıydı , bunları gördükçe umutlanıyor insan. yani senin bahsettiğin kadar kötü değildi herşey.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında hepimiz aynı şeyi söyluyoruz. Sonra millet birbirine kişisel sataşıyor ve konu tekrar alevleniyor. Spacecake ve çetin her siyasi topicte birbirine sataşmaya devam ettikçe bu böyle gidicek. Yoksa biz 3-5 kişi bütün olayı çözüp anlaşmıştık 2-3 sayfa önce ve bu konu daha fazla uzatılıp konuşulacak bir konu degil (hayır topic degil topicin içinde ki sol/kürt faşizmi konusu ) yani anlatılacak hersey anlatıldı tartısılacak hersey tartısıldı burda şimdi amaç (umarım bu ban sebebi degildir öyleyse uyarın editlerim ) bazı kişilerin 'sidik yarışması'dır sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...