Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eğer AKEPEli değilse her canlı bir gün Ergenekon'u tadacaktır

cetintas

Öne çıkan mesajlar

Vay be bundan sonra çeto bile demeyip direk zeytinyağı diyecegim sana.

cetintas said:

Bana bak Mithat.

Mithat said:

birde 'sana baktım çeto'

sana cevap olaraktır bunu anlıyamıcaksan ve forumda bir yandaş bile bulamazken kendi görüşün ve karşı görüşün herkes sana sataşırken sen hala kendını savunma eylemi içindeysen bu sadece çırpınmadır.

Alıntı bile yapmışsın yazdıklarımdan ve fakat hala 'yorum bile yapmıcam' 'romantiksin' ' biliyorum ben ne dedigini sen bilmiyosun asıl (çelik ayna dıyorduk buna 2. sınıfta) ' gibi geri donuşlerle yeterince bizi eglendirdigin için bizi teşekkür ederiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Üstlerde bir yerde dedim, bir sistem kendini günün gerekliliklerine göre değiştirmek zorundadır. Parasız eğitim günümüzde imkansızdır.

Yanlızca Kemalist olduğu bilinen İnönü ailesinin varlıklarını satsan 10larca Kemalist dershane açabilirsin.

Kardeşinin başına gelen hikayeye de nedir? Kırbaçla falan mı namaz kıldırıp kitap okutmuşlar? Benim de bir çok tanıdığım bu okullara dershanelere gitti, hiç biride zorla bir şey yapılmadığını söyledi, zorla yapılıyorsa da çıkar gidersin. Hiç de kanuna hukuka aykırı olduğunu düşünmüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

İnönü ailesi Kemalist değildi Trias kardeşim.İsmet İnönü'yü Kemalistler sever ve sayar.Ama Kemalist olmadığını da bilir.(Bkz:Türkiye'nin geldiği durum)

Kemalist eğitim sistemi ağını kurmak çok uzun, zahmetli ve organize yapılması gereken bir şey.Öyle bir ailenin servetine bağlı bir şey değil yalnızca.

Dershaneler ve yurtlarda yukarıda benim ve diğer bazı arkadaşlarında dediği gibi bulunulan yere,kişinin bilinç durumuna göre farklı uygulamalar var.Bazı yerlerde İLERİ DEMOKRASİ, bazı yerlerde MAHALLE BASKISI...
Sosyal ağlarda paylaş

Kemalizm Atatürk varken değil, Atatürk'ün ölümünden sonra ete-kemiğe bürünen bir şey Trias kardeşim.

İsmet İnönü çok değerli bir askerdi.Çok değerli bir devlet adamıydı.Bazı amacı belli kişiler ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler, Lozan Antlaşması'ndaki başarısı, 2. Dünya Savaşı'na Türkiye'yi sokmaması başlı başına muazzam olaylar.
Ama Atatürk'ün dehası yoktu onda. Bunu beklemekte anlamsız zaten.Bu nedenle Atatürk kadar kararlı olamadı devrimleri korumak konusunda.Belki içinde bulunduğu 2. Dünya Savaşı şartları da bunu engelledi,bilmiyorum,çok fazla eleştirmek istemiyorum.Ama bugün karşı devrim bu noktaya geldiyse onun yönetiminin gereken önlemleri almaması yüzündendir.Din adına yapılan bir çok uygulamaya ses çıkarmamasındandır.

Sonuç olarak hiç bir yerde İnönü Ailesi'nin Kemalistliği ile ilgili bir şeye rastlamadım,okumadım,duymadım.Böyle bir bilgi varsa doğru değildir.Elbette ki aile üyeleri bizzat Atatürk'ün koruması altında olmuş ve uzun yıllar İnönü'nün çocukları Atatürk'ün vasiyetinde belirtildiği üzere devlet imkanları ile okutulmuşlardır(Anıtkabir'de sergileniyor bu vasiyet yazısı).Ama ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz sözü uyarınca Kemalizm'e karşı yaklaşımları ortadadır. Rahmetli Erdal İnönü'de her fırsatta Sosyal Demokrat olduğunu söylerdi.Sosyal demokrat kişi Atatürk'ü sevebilir(sevmeyenler de olabilir ki vardır,gördük,görüyoruz) ama Kemalist değildir.Farklı iki dünya görüşüdür çünkü Sosyal demokrasi ve Kemalizm.Rahmetli İnönü'de liderliğinin son yıllarında CHP'nin ortanın solunda olduğunu ifade etmiştir.Ama Kemalist CHP'den söz etmemiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazıları okudum da,

arkadaşlar bilmeden biliyormuş gibi davrananlar var aranızda. FETO YURTLARIDA NAMAZ KILMAYANI FALAKAYA YATIRIYORLARMIŞ demediğiniz kalmış bitek.

Nurcular ile süleymancılar bayaa farklı, önce onları karıştırmayın. Nurcular öyle baskı yapan tipler değil, heriflerin şiddete karşı bi sempatlieri yok zaten. Ömründe kavga etmemiş adamlar var lan içlerinde, bildiğin mülayim mülayim tipler. Sabah kaldırırlar namaz saatinde, uyandırırlar ama bak burası doğru. Herkesi bi uyandırırlar, "hadi beyler namaza" derler sürekli. Böyle loopa sarmış bi şekilde, "hadi beyler namaza, beyler hadi namaza, namaza hadi beyler, beyler namaza hadi.." şeklinde. İster gidersin, istersen kalkmış gibi yapıp sonra yatarsın, istersen kalkamayacağım falan da diyebilirsin yani.

Ben bi kez gittim 1 hafta işte, biz hep kalkardık ama bizim bi grubumuz vardı, öyle eğlenirdik ederdik, vakit geçirirdik. Sıkı bi programla ders de çalıştırırlardı. Sürekli hocalar uğrar yardımcı olurlardı falan filan.

Fetocuların yapacağı en ağır zorlama şöyle çingene gibi sürekli bişeyi söylemeleri oluyor. En sonunda bakıyor umut yoksa gülüp geçip gidiyor yani. Öyle ekstrem şeyler yok, "mış, miş" ile yazı yazmayın şurlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Zorlamıyorlar tabii ki de sabah namaz vakti, öğrencinin sağlıklı öğrenim için inhtiyacı olan değerli uykusunu bölmeye hakları yok. Kılacak olan bildirir onu özel uyandırırlar kardeşim :D

Ayrıca başımda biri hadi namaza beyler namaza diye loopa alsa bu benim için yeterli derecede tacizdir, uyku sersemi savururum tekmemi
Sosyal ağlarda paylaş

her gun hadi namaza diye uyandirilmayi gayet normal gormeniz cok hos, bunun yaninda buyuk cogunlugun namaz kildigi ortamda namaza kalkmayan cocuklarin "namaza gitmeyen cocuk" diye nitelendirilmesi, ona gore ilgi gormesi de cabasi. bunlardan bahsetmek hosunuza gitmiyo ama oyle degil mi?

mahalle baskisi diye isinize gelince ortaligi ayaga kaldirdiginiz seyin aynisi yasaniyo bu kamplarda, BELKI ilginc bi sekilde sizin gittiginiz kamplarda yasanmamistir, ama bunlar yasaniyor, sabah kalkmiycam diyen cocugun suratina kovayla su bosaltilarak uyandirilmasi( bu da direkt yapan cocukdan dinledigim bi hikaye,beni de kendi kafasinda bi eleman sanip gayet gurur duya duya anlatmisti yaptiklarini), dislanmasi, sirf dislanmamak icin namaz kiliyomus gibi takilan cocuklar.

ayrica bu kampin da dershanenin ders calisma kampi oldugunu unutmaniz da cok ilginc. namaz kilmak isteyen, kuran ya da fetonun gunlugunu okumak isteyenler kuran kursuna gidebilir. universiteye hazirlik kursu icin gidilen yerdeki dini egitimi, fetonun videolariyla beyin yikamayi "kimseyi zorlamiyoruz ki" diye savunmak gercekten aptalca, yani bunu savunucak kadar aptal oldugunuzu sanmiyorum, heralde insanlari aptal saniyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

her gun hadi namaza diye uyandirilmayi gayet normal gormeniz cok hos, bunun yaninda buyuk cogunlugun namaz kildigi ortamda namaza kalkmayan cocuklarin "namaza gitmeyen cocuk" diye nitelendirilmesi, ona gore ilgi gormesi de cabasi. bunlardan bahsetmek hosunuza gitmiyo ama oyle degil mi?

O yurt programlarına gidiyorsan, bilmelisin ki bu adamlar sabah namaza kaldırıyorlar. Bunu bilmeden gidip "aa sabah namazında uyandırıyorlar yea" diyen adam yok beyler, anlayabiliyor musunz?

Marty said:

mahalle baskisi diye isinize gelince ortaligi ayaga kaldirdiginiz seyin aynisi yasaniyo bu kamplarda, BELKI ilginc bi sekilde sizin gittiginiz kamplarda yasanmamistir, ama bunlar yasaniyor, sabah kalkmiycam diyen cocugun suratina kovayla su bosaltilarak uyandirilmasi( bu da direkt yapan cocukdan dinledigim bi hikaye,beni de kendi kafasinda bi eleman sanip gayet gurur duya duya anlatmisti yaptiklarini), dislanmasi, sirf dislanmamak icin namaz kiliyomus gibi takilan cocuklar.

Su boşaltma olayı, 2 komik fettoş arkadaşın arasında yaşanan bi olaydan başka bir geyik değildir muhtemelen. Öyle normal arkadaşlar uyandırmaz sizi sabah namaza, hocalar vardır orda. Belletmen denen bi kavram var, doğru mu yazdım kelimeyi bilmiyorum ama, nobetçi hoca oluyor işte. Sabahları kaldırıyorlar. Arkadaşın, bizim de zamanında o yurtlarda birbirimize yaptığımız gibi gece uyuyanın yüzüne traş köpüğü sıkmak, bacağından bi bölgeyi traş bıçağıyla traşlamak gibi liseli eğlencesi yapmışsa onu anlatmıştır size matah bişey gibi.

Marty said:
ayrica bu kampin da dershanenin ders calisma kampi oldugunu unutmaniz da cok ilginc. namaz kilmak isteyen, kuran ya da fetonun gunlugunu okumak isteyenler kuran kursuna gidebilir. universiteye hazirlik kursu icin gidilen yerdeki dini egitimi, fetonun videolariyla beyin yikamayi "kimseyi zorlamiyoruz ki" diye savunmak gercekten aptalca, yani bunu savunucak kadar aptal oldugunuzu sanmiyorum, heralde insanlari aptal saniyosunuz.

Ahahahah hala bilmeden konuşuyorsunuz ya.

Bikere kamp, dershane eğitiminden tamamen ayrı bi süreç. Dershaneye kayıt olurken sana o yılki planı söylerler. Ara tatilde bir hafta kadar dershane devam eder. Daha sonra dershane tatile girer.

2. hafta, yurt başlar. Yurt deshaneden tamamen ayrıdır. Katılmak isteyen katılır, istemeyen katılmaz. Katılmak istemeyen dershaneye verdiği paradan bir kayıp yaşamış olmaz çünkü zaten dershanenin sana vaad ettiği ders süresinden ayır bi uygulamadır o. Dershanelerinde yeterince iyi kaynak kitaplarla ve yoğun programlarla ders veriyorlar zaten. Onun dışında, o 1 haftalık tatil sürecinde kendi başına çalışamayacak adamlar da zaman yönetimi konusunda disiplinli olan o yurt programına katılıyorlar. Olay bu.

Ayrıca, ben kamp müdürü değilim ki "zorlamıyoruz" diyeyim. Beni zorlamadılar, o kampta kimseyi zorlamadılar dedim. Gördüklerimi aktarıyorum size, yaptıklarımı aktarıyormuşum gibi cümleler kurma ağzımdan.

Hakonuşmalar, sohbet dedikleri şeyler, var. Ama biz gittik beynimiz yıkanmadan geldik. Smarthan'ın da beyni yıkanmamış mesela, o da onların dershanelerinde eğitim görüyor şu an. Biz orda sıkı ders çalışıp kalan aktivitelerde(sohbet, konuşma, kitap okuma vs) o grupla bayaa eğlenmiştik. Onlar bi tarafan hararetli hararetli feto hakkında konuşurken biz diğer tarafta sabri sarıoğlu geyiği yapabiliyorduk.

Öyle zorlama, dayak, kötü muamele falan süleymancı denilen tayfada var. Harbi harbi var ama onlarda. Nurcuların genelinde yok öyle şeyler. Lan adamlar ne zorlaması yüzüne tokat atsan 2 tane ağlayacak adamlar hahaha
Sosyal ağlarda paylaş

Çok ilginç gerçekten.Marty'in dediği gibi, sabah uyuyan insanların "hadi kalkın namaza" diyerek uyandırılmasını normal bulmak,"ya oraya giden herkes zaten bunu biliyor"demek çok hem de çok ilginç.

Peki kardeşim, o zaman şunu sormak istiyorum, Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasası ortada iken neden bu aynı "hadi beyler namaza" diyen tipler fırsatını buldukları her ortamda devlet dairelerinde türbanlı çalışan olmasını savunurlar, askeri okullarda sakal-bıyık yasağını eleştirirler, meclise türbanla girilmemesi gerektiği söylendiğinde kamusal alan mı,değil mi tartışmalarını yaparlar?

Nedeni aslında belli. Bunun adı zaten yüzlerce yıldır bu kesim arasında konulmuş, TAKİYYE.

Birkaç sayfa önce paylaştığım feto'nun ibretlik açıklamalarını bir daha paylaşmak istiyorum ki en azından bu tartışmaya katılanlar veya bu tartışmayı okuyanlar arasında izlemeyen kalmasın.

http://www.youtube.com/watch?v=K1UCe1fdGgI&feature=player_embedded
Sosyal ağlarda paylaş

Çetin abicim, dershaneler hakkında konuşuyorduk? Benim söylediklerim fetocuların o deidklerini yaptığı anlamına gelmiyor ki?

Oraya insanlar kendi rızasıyla gidiyorlar. Sabah namazına kaldırdıklarını da biliyorlar. Kalkmak istemeyen kalkmıyor da. Bu ne gibi bi problem yaratıyor ki senin için?

Her sömestre programında yurttan çıkıp senin evine mi geliyorlar sabahları da uyandırıyorlar, niye rahatsız oldun? Hayır yani ben namazında niyazında adam da değilim, gittik oraya ilk iki sabah kalktık kılalım hadi falan dedik. Sonra bayaa zor geldi, 2-3 gün de kalktık sonra yattık tekrar kılmadan. Son günlerde de kalktık onlarla ama onlar namaza koştu biz odada temiz kafayla ders çalıştık onlar namaz kılarken.

Demek isteğim, öyle dayaktır kötektir zorlama yok oralarda, en azından benim bulunduğum yurtta ve duyduğum diğer bikaç yurtta yok Genelinde yoktur diyemem tabi çünkü ben "mış müş" ile konuşmayı sevmem. Sana yaşadığımı anlatıyorum ben, "mış muş" ile konuşuyorsunuz hala. Ayrıca ben demiyorum ki sana, "bunlar zorlamıyoru o yüzden şeriat yok" Benim sana anlattıklarım ile senin bana söylemeye çalıştıkların bayaa ayrı şeyler ya, bi dön de oku tamamen. Biz deshane diyoruz adam fetocular devlet dairesi hede hödö diyo. E biliyoruz devlet dairesi hede hödö de yani yurtta zorlama olması anlamına mı geliyor o dediklerin?

Lan bana fetocu gibi adamları savundurttunuz ya ahahaha..
Sosyal ağlarda paylaş

Seagle, aşkolsun. Bu kadar yazdık, yazıştık ve sen en son bunları yazıyorsun.
Ne ilgisi var benim evime gelmeleriyle?
Ne ilgisi var dayakla,kötekle?
Neden anlamıyorsun? Giden,gelen elbette isteyerek gidiyor ama Feto zaten taktiği veriyor açık açık.Sessiz ve derinden yürüyün diyor adam. Israrla bu videoyu paylaşıyorum ve sen eğer bu videoyu izliyorsan hala anlamadığını mı söylüyorsun aradaki bağlantıyı?
Yapma gözünü seveyim yahu...
Sosyal ağlarda paylaş

dayaktan falan bahsetmedim ben hic, hic duymadim da oyle dayak falan.
ders konusuna da girmedim. iyi calistirdiklarini da biliyorum cunku.

kafaya su bosaltarak uyandirma olayini da aynen oldugu gibi soyledim, o 2 arkadas arasi sakadir diye gecistirmek istersen senin bilecegin is. olayin asli namaza kalkmayan cocugu uyandirmak, bunu yapma hakkini saba kim veriyo diye sorunca da, "ben kat gorevlisiyim, onlar da namaz kilmiycaksa gelmesinler" tarzi bi cevap almistim. kat gorevlisi miydi baska bisey gorevlisi miydi ordan emin degilim. gurur duyarak anlattigi bi hikayeydi ben cocugun moralini bozana kadar

bana fetocu gibi savundurttunuz diyosun da, hakkaten fetocu gibi savunuyosun yani. 16,17 yaslarinda cocuklari namaz kilmayanin dislandigi, duzenli olarak fetonun videolarinin izlendigi, kitaplarinin okundugu ortama koyup beynini yikiyolar. orda namaz kilindigi zaten biliniyo, ya da zorlamiyolar buna karsi mantikli argumanlar degil.

o yaslarda sen ben, hatta eminim paticikteki cogu insanin kafasi bu tarz seylere basicak durumdaydi. ama bu oraya gidip beyni yikananlarin oldugu gercegini degistirmiyor. ustelik az da degil bu insanlarin sayisi.
hersey bariz bi sekilde ortadayken savunmaya calismayin bu adamlari lutfen.
nyse cok gereksiz bi tartisma zaten.ben kaciyorum
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Yazıları okudum da,

arkadaşlar bilmeden biliyormuş gibi davrananlar var aranızda. FETO YURTLARIDA NAMAZ KILMAYANI FALAKAYA YATIRIYORLARMIŞ demediğiniz kalmış bitek.

Nurcular ile süleymancılar bayaa farklı, önce onları karıştırmayın. Nurcular öyle baskı yapan tipler değil, heriflerin şiddete karşı bi sempatlieri yok zaten. Ömründe kavga etmemiş adamlar var lan içlerinde, bildiğin mülayim mülayim tipler. Sabah kaldırırlar namaz saatinde, uyandırırlar ama bak burası doğru. Herkesi bi uyandırırlar, "hadi beyler namaza" derler sürekli. Böyle loopa sarmış bi şekilde, "hadi beyler namaza, beyler hadi namaza, namaza hadi beyler, beyler namaza hadi.." şeklinde. İster gidersin, istersen kalkmış gibi yapıp sonra yatarsın, istersen kalkamayacağım falan da diyebilirsin yani.

Ben bi kez gittim 1 hafta işte, biz hep kalkardık ama bizim bi grubumuz vardı, öyle eğlenirdik ederdik, vakit geçirirdik. Sıkı bi programla ders de çalıştırırlardı. Sürekli hocalar uğrar yardımcı olurlardı falan filan.

Fetocuların yapacağı en ağır zorlama şöyle çingene gibi sürekli bişeyi söylemeleri oluyor. En sonunda bakıyor umut yoksa gülüp geçip gidiyor yani. Öyle ekstrem şeyler yok, "mış, miş" ile yazı yazmayın şurlara.

Yer almanya : Okulların adı EKOL. Almanyada türk ailelerin öğrencileri(cocukları) sorunlu olduğu için bunlara ücretsiz ders veriyorlar bu okullarda. En küçük yaştan 6 dan 18 20 ye kadar her türlü çocuk var.

Ders sonraları fethullah kasetleri izlettiriliyor çay saatleri adı altında. Ayrıca ders verenler arasında bazı yabancı öğrencilerde var. Bu ders veren yabancı öğrencilerin müslüman yapılmaya çalışılması (dolaylı yoldan sohbet ile) bir yana bu öğrencilere sık sık kız öğrencilerin omuzuna dahi dokunmayın vesaire gibi abuk sabuk yönergeler veriliyor.

Sorun burda küçük çocukların senin gibi kafasının basmayacağı ve direk bir beyin yıkama olması.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi

beyin yıkama var
beyin yıkama yok demedik ki
küçük çocuğu geç, gözümüzün önünde ne yıkanmışlar vardı 18-19 yaşında orda. Beyin yıkama yok demedim zaten, dayak gibi şiddet içeren şeyler yok dedim.

Kaset falan geç, sohbetler zaten başlı başına bi alem. O yurtların 2 amacı var, biri hakikatten iyi eğitim, ikincisi, eğitimin yanında kendi kafa yapılarına uygun şeyleri öğretmek.

İyi eğitim veriyorlar, çünkü beynini yıkadıklarının iyi yerlere gelmesi lazım. Onun dışında iyi eğitimin bir diğer amacı, beyni yıkanmayacak ama iyi bi eğitim arayan insanları kendine çekip maddi kazanç sağlamak. Ki bu zaten dershaneciliğin temel mantığı olduğu için çok bi problem yok bunda.

Ben bi yerde yanlış bişey mi dedim bilmiyorum da, beyin yıkama olmadığını savunmuyorum, savunamam. Var yani onu gördük. Ama sabah namazına kalkın demeleri bi beyin yıkama aracı değil. 5 vakit namaz kılan ama cemaatten de nefret eden adamlar da vardı orda, insanlar çeşit çeşit.

Şöyle diyim,

orda dayak görmedim, baskı görmedim, şiddet görmedim, zorla birşey yaptırdıklarını görmedim
çok iyi bir öss eğitimi verdiklerini gördüm
beyin yıkama çalışmasının alasını gördüm ki, orda çok iyi hatırladığım bi muhabbet var senin söylediğine benzer. Biz şöyle kendi grubumuzla kıyıda oturuyoruz, onlar konuşuyorlar falan, şöyle bi muhabbet geçti aramızda: "abi bunları 12-13 yaşındaki çocuklara da söylüyorlarsa çok rahat beyin yıkarlar".

Hani inkar ettiğim kısım bunlar değil. Sadece, bunları yaparken şiddet kullandıklarını görmediğimden bahsediyorum sayfalardır ama sağolsunlar anlamamkta ısrarcı arkadaşlar var önceki sayfalarda. Onlardan umudu kestim de, umarım sana anlatabilmişimdir kendimi ehüh
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...