Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eğer AKEPEli değilse her canlı bir gün Ergenekon'u tadacaktır

cetintas

Öne çıkan mesajlar

Sen güzel boksun haribo, sen ayrı. Bak teklifim geçerli, cemaate aldırırım seni zengin ederim kikikikikiki

Şaka bi yana,

akinci said:

Bugün onlar yarin siz lafi bence pek dogru degil. Biz veya digerleri ne yapmiski, neyin intikami bu? Atatürk zamanindan süregelen yasalar zinciri dahilinde laik ve cumhuriyet kavramlarina aykiri olan herkese ve her harekete otur oturdugun yerde yoksa oturturuz denmis. Yani akepe gibilerin zaten intikam yada fisleme gibi bir haklari da zaten yoktu.
Herneyse gün gelir devran döner horoz dom.. tavuk gömer..

İntikam duygusunu yaratan atatürk değildi. O kadar uzağa gitmeye gerek yok. Daha yakın dönemde gerek askeri gerek sivil görülen görülmeyen ama intikam yaratacak biçok olay oldu. Ha bana mı oldu, bana olmadı. Bende intikam duygusu da yok o yüzden.

Horoz döndü tavuk gömüyor işte şimdi. Halkın da suyuna gidip onun sayısal gücünü de arkalarına aldılar. Bu süreçte o sayısal gücü kıracak hiçbir şey de yapmadı diğer taraf. Koyunla kuzuyla muhabbet döndü durdu işte.

Çetin abi gibiler kendi görüşünden olmayanı aşağılamaya çalıştı, elinde güç olanlar ona dayanarak bunları paketledi kısmen. Daha önce paketlendikleri gibi, siyasi yasaklarla falan karşılaştırıldıkları gibi. O günlerin intikamını şimdiki güçle alıyorlar.

Atatürk falan değil yani muhabbet, her siyasi olayı Atatürke dayandırmaya çalışmanız manasız. Zaten yapılan hatalardan birisi de buydu.

Herneyse, kendi ağzınla söylemişsin, "horoz tavuk hedehödö". Ağzınla diyorsun ki, güç bize gelince biz de aynısını yapıcaz. Ben de diyorum ki, onlardan bi bok olmayacağı gibi sizin gibilerin kafasıyla da bi bok olmayacak. rte'nin ileri demokrasi geyiğinin seviyesi neyse sizin "rte'ye karşı inadına demokrasi" geyiğinizin seviyesi de o kadar. Fazlası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten siz ve biz olarak konustugun zaman taraf veya bertaraf olma muhabbetini yapanlardan farkin kalmiyor. Konu Atatürk demiyorum ama onunla baslamis katî yasalar var bu ülkede ve bunlar cigneniyor suan. Benim tarafim yok. Müslüman ve vatanini seven bir insanim. Dini malzeme olarak kullanan, dinle alakasi olmayan insanlarla sorunum.
Akepe kimyasal atik gibi, elde imkan olsa bu atiklari temizlemek istesen yillarini alicak zaten..
Sosyal ağlarda paylaş

siz ve biz yok bende, şunlar ve onlar var.

Hiçbir siyasi görüşün fanatiği olmadım, hiçbi yapılanmanın içinde de bulunmadım. Bazılarının gözünde akp'ci falanımdır burda da öyle birşey de yok aslında. Şurda sadece goldbären ile pmleştiğimiz geyikler görseler bilecekler adamlar ama gerek de duymuyorum, nasıl görmek isterse öyle görür insanlar. Çok da sıkıntı değil.

Bugün güç onlarda, ebediyen sahip olmayacaklar ama bi süre daha böyle gidecek. Yarın öbür gün güç senin gibilere gelecek ve söylediğin gibi horoz döner tavuk gömere getireceksiniz olayı. Ne ben gömüyorum şu an ne de bana gömecekler ileride, lakin zararı herkese ne yazık ki. Zora geldik mi herşeyi başarabilen bi milletiz aslında ama öğrenemediğimiz tek şey kaliteli politika üretmek. O ona çamur atar, bu buna kaset patlatır, şu arkada plan yapar, vsvs. SÜrekli bi üretim var ama kalite yok anlayacağın.

Şu an iktidarda olmayan kesimin tek derdi ileride bi gün iktirada gelip, bunların yaptığı gibi şu an gücü elinde bulunduranların adamlarını o gün içeri almak. Bunu halk bazında söylemiyorum yanlış anlaşılmasın, temsilciler bazında bu iş böyle. Hep bi intikam ile dönmüş iş geçmişten bu güne, öyle de gidecek.

Kafa yapıları değişsin o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

bi laf var bilir misin, sunlar icin geldiler sesim cikmadi, bunlar icin geldiler sesim cikmadi, sonra einstein geldi allah var olm dedi, peki dedim.

Bak senin şu yazdıklarına en güzel cevabı aquila vermiş seagle kardeşim.

SeaGle said:

Sen kafanı yorma çetin abi, benim senin tarafınla bi işim olmadığı gibi diğer tarafla da bi işim yok ;)

Siyasi düşünceleri kendine saklı sıradan bi vatandaşım, beni kimse alamaz sen rahat ol.

Ayrıca Çetin abi gibiler falan diye beni bayağı bir kategorize etmişsin,darıldım.
Her şeyden önce ben açık açık KEMALİST'im diyorum.Bu ülkenin kuruluş felsefesine bağlıyım.Atatürk devrim ve ilkelerine bağlıyım.Tutup beni bu düşüncelerimden dolayı intikamcı olarak görmen,değerlendirmen ve hele hele Ampülünü Kırdığımın Partisi'nin yandaşları ile bir tutman hiç hoş değil.Burada eğer intikam duyguları ile hareket eden birileri varsa cumhuriyet ile kimin sorunu var?Cumhuriyet devrimlerini kim değiştiriyor?Cumhuriyet ilkelerini kim yerle bir etti?Kim türbanlı cumhurbaşkanı eşine, başbakan eşine, meclis başkanı eşine sahip olmamızı sağladı?

Bak arkadaşım, bu iş bir kurallar bütünü.Matematikte nasıl herşey bir kurallar zinciri içerisinde birbirine bağlı, devletlerin sistemleri de böyledir.Ya canım ne olacak türbanlı milletvekili olsun?Ya ne olacak ya Cuma namazında devlet dairesi tatil olsun?Ya ne olacak canım Kur-an'da zaten her şey yazıyor,anayasayı Kur-an'a uydursak ne zarar gelir?.......şeklinde bu iş yürür ve gider...Ama geriye doğru bir gidiş olur bu, ileriye doğru değil...

Senin gibi ben orta yolcuyum diyen adamlar Ahmet Şık'ın da orta yolcu olduğunu ve hatta ERGENEKON'un kitabını yazdığını hatırlasınlar.Karşıdaki görüş kesinlikle farklılıklara saygı duymayan bir görüştür.Biz KEMALİSTler ise her zaman farklılıklara saygı duyduk, içimizde büyüttük.Bu nedenledir ki işte bugünlere geldik(burada samimi bir özeleştiri var).Karşıdaki görüş belli bir plan doğrultusunda önce dosdoğru karşısında olanlarla savaşıyor.Onları etkisizleştirme işlemine devam ederken daha sonra aradaki gruplara saldırıyor.Yani bir dincinin en büyük düşmanı KEMALİST'tir.Ama bir Ülkücü de dincinin düşmanıdır.Komünistte, sosyalistte, liberal de, liboş da, orta yolcuyum arkadaş diyen de...

Almanya'da olmuş aquila'nın dediği.Orijinali de şöyle.

"Naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim. Sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal demokrat değildim. Sonra sendikacılar için geldiler, bir şey söylemedim; çünkü sendikacı değildim. Benim için geldiklerinde, sesini çıkartacak kimse kalmamıştı."
M. Niemöller

Şu an bir karşı devrim var.Bu karşı devrim bayağı bir başarı kazandı. O kadar başarı kazandı ki eğer izliyorsanız AKEPE'nin genel başkanı her gittiği yerde ki seçim konuşmasında başta ana muhalefet lideri olmak üzere,diğer muhalefet partisinin başkanına ve tüm muhalif insanlara belden aşağı sallamaktan çekinmiyor.Korkusuzca saldırıyor.Açık açık liseli protestocu öğrencileri tehdit ediyor.10 bin tane tosuncuğu karşılarına dikmekle tehdit ediyor.Bunu yapan bir ülkenin başbakanı seagle,benim söylediklerimin intikamla,nefretle,hırsla ilgisi yok. Ben durum tespiti yapıyorum. Ve şu an olan şeylerin de her ne kadar bu forumda güle oynaya bol şaka ile birlikte anlatsak da hoş şeyler olmadığının bilincinde olmak lazım. Ülke kamplaşmış vaziyette ve 21. yüzyılda bu ülkede iç savaş tehlikesi hiç olmadığ kadar fazla.Bunun nedeni de ben ve benim gibiler değil canım kardeşim.

Sonuç:Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner.

Sonucun anlamı:Bu cümle bir intikam cümlesi değildir, sadece ve sadece doğa kanununun güzel bir ifadesidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Doğa kanunları iradesini kullanamayan varlıklar için geçerlidir. İradeli varlıklarda doğanın sürüklemeleri değil aklın çizdiği yol belirler yapılacakları.

Sen, "benim söylediklerimin intikamla alakası yok" deyip 2 satır sonra "keser döner sap döner" diyorsan, ya elinle yazdıklarını gözünle göremiyorsundur, ya da duygularını yalan ifadelerle bastırmaya çalışıyorsunudur.

Bu ülkenin cumhurbaşkanının karısı da, başbakanının karısı da türbanlı olabilir. Ha hoşuna gidiyor mu dersen, olmasaydı daha iyi olurdu. Bu kadar sıkıntı çıkmazdı, aylarca aptal gibi "davet oldu da komutanlar gitmedi de sivil iradeydi de askerdi de laiklik de şeriat da hede hödö" diye zaman kaybetmezdik. Ama var, kafamı devekuşu gibi kuma gömecek değilim.

Siz de intikamcısınız. Ve sizin onlara karşı en büyük eksiniz, kullanacağınız kelimeleri ve kullanma zamanınızı bile seçmeyi beceremiyorsunuz tam olarak. Her seçim öncesi istisnasız "halkım akp'yi sandığa gömelim" diye kampanya başlatıp seçim sonuçları açıklandıktan hemen sonra "zaten koyun abi bunlar" diyorsunuz. Bugün siyasi hayatımız bu kadar karmaşıksa ve bazı şeyler uçup gidiyorsa, siz de sorumlusunuz.

Her fırsatta büyük harflerle KEMALİSTİM yazıyorsun ama, Mustafa Kemal felsefesinden birşeyler kapmayı becerememişsin ne yazık ki. Aslında dönem olarak pek uygun bi örnek olmayabilir ama olayların ehemmiyeti bakımından uyuşabilecek bi örnektir. Mustafa Kemal milli mücadele fitilini ateşleyen o yola girdiğinde, aklında mandacılık fikri kati suretle yoktu senin de bileceğin gibi. Ama o kongrelerde zaman zaman "onun mandasına mı bunun mandasına mı?" diye hararetli tarışmalar döndü ve Atatürk yerinde ve zamanında, uygun hamlelerle, gerektiğinde yuvarlak cümlelerle de olsa o fikirleri şiddetle baskılamadan söndürmeyi bildi. Onun aklında mandacılık yoktu ama o fikirler o salonlarda kestirilip atılmadı hemencecik, atılamazdı. Ters teperdi belki de, ama teptirtmedi. Bi noktaya geldiğinde arkasında olmayanların sayısı çok azdı, ve bunu onun o zamanlarda kullandığı politik zekası sağladı.

Neden örnekledim bunları, işte siyasi zeka böyle böyle şeyler çetin abim. Öyle bi gün "haydi halkım" deyip diğer gün "kara cahil" diyerek, intikam ateşini körükleyerek falan olmaz. Nitelik sende olabilir ama niceliğe sahip olmayı bilemezsen hiçbir kıymetin yok. Mustafa Kemal felsefesini benimsemişsen, onun o gün yaptığını yine onun felsefelerine dayanarak senin bi şekilde yapabilmen gerekir. Ama sizler maşallah, bizden olmayanı itelim, kendi görüşümüzü dayatmaya çalışalım.. Sonra da bunlar bizi sevmiyor zaten koyun bunlar, kendi kapalı kutumuzda yaşayalım, oldu.

Çok çatallandı aslında yazdıklarım. Söylemek istediğim, biz kemalistler olarak farklılıklara saygı duymaya çalıştık deyip, sonra türbana, liboşa, ordan intikama kayıyorsun. Bunları yazıp üstüne intikamcı değiliz diyorsun. Birde inanmamı falan bekliyorsun benden. Yapma abim böyle şeyler, hoş değil.

Farklılıklara saygım yok de, türbana nefretini anlarım. Liboşları sevmemene hak veririm. Ya bunlar kitap toplattı, şunları bunları yaptı, gün gelecek biz de ağzılarına edicez de, sonuna intikam üzerine atasözü de yaz. Onu da anlarım. En azından ne dediğin ortada olmuş olur.

Satırlarca "e intikamcı değiliz, farklılıklara saygılıyız" diye yazıp sonuna "keser döner sap döner" deyince, üstüne bide bunu doğanın kanunu diye yumuşatmaya çalışınca, olmuyor güzel abim.

Ben o yüzden sizden de değilim, onlardan da değilim. Sizler arasında ortadayım ama elbet benim de kendime göre bi görüşüm var. O yüzden, benim için geldiklerinde de sesini çıkartacak biri olur, siz ya da onlar olmasanız da, rahat ol o konuda.
Sosyal ağlarda paylaş

Ezenin olduğu yerde ezilenin olması ne kadar doğalsa, bir sistemin savuncularının o sistemi yok edenlerle mücadele etmesinden daha doğal bir şey yoktur.Bu ülkenin komuta kademesindeki general-amirallerin 10%'undan fazlası şu an tutuklu. Gerekçesini biliyor musun?Okudun mu Balyoz iddianamesini?Okuyan aklı başında kişiler zaten neyin intikamının alındığını,kimden alındığını anlıyor.

HSYK artık tamamen AKEPE'nin eline geçti.Altı ay önce "böyle bir kuruma gerek yok"diyorlardı. Şimdi görevden atılan ya da başka yerlere tayin edilen ne kadar fetocu varsa hepsini göreve alıyorlar.Bu kararları veren ve aslında görevlerini yapan hakim ve savcıları ise sürüyorlar.

Tabi ki savunma hakkı kutsaldır Seagle kardeşim.

Ve o savunma hakkından tabii ki benim gibi düşünenler vazgeçmeyecek, vazgeçmeyeceğiz. Sen ya da başkaları buna intikamcılık diyerek kendinizi tatmin edebilirsiniz ama ortada bir gerçek var, ülke daha iyiye gitmiyor.

Sen ne öneriyorsun?Bu olan bitene senin gibi biz de "biz orta yoldan gidelim aman bana dokunmayan yılan bin yaşasın,ben de Atatürk'ü severim ama ölmüş gitmiş adam ya,bana ne,devir bu heriflerin devri,ne yaparlarsa yapsınlar da bana bulaşmasınlar" mı diyelim?

Orta yoldan devam et Seagle kardeşim.
Aman dikkat et yalpalamayasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi farkettim.
Sen beni ve benim gibi düşünenleri CHPlilerle karıştırmışsın.

Biz KEMALİSTiz diye ısrarla büyük harflerle yazmamın sebebini bile anlayamamışsın.Bu farkı vurguluyorum.

Ben asla halkla beraber AKEPE'yi göndereceğimize inanmıyorum.Halkımıza da inanmıyorum çünkü halkımız cahil ve kasten cahil bırakılmış.

Ben halk için halka rağmen devrimi savunuyorum seagle kardeşim.

Bizim için şu an KEMALİSTlerin bir araya toplanması önemli. KEMALİSTler öncü rol oynayacaklar; Kurtuluş Savaşı'nda Atatürk ve arkadaşlarının rolü ne ise KEMALİSTler de bu rolü oynayacaklar.

Yoksa senin dediğin gibi hadi halkım gelin AKEPE'yi devirelim şeklinde bir düşüncemiz yok. Bu öyle bir seçimlik bir iş değil çünkü gelmeleri için 80 sene uğraştı adamlar.Bir seçimde onların indirilemeyeceği bir gerçek.
Sosyal ağlarda paylaş

bana göre her düşünceye saygı göstermek gerek. görüş mantıklı olduğu için falan değil. o insan öyle düşündüğü için. yani bir fikir olduğu için bu.
kemalistler yaşa geri kalan cahil demek bana cemaat hak yolu gerisi kafir demekden farklı gelmiyor.
öyle içime esti belirteyim düşüncemi dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

smarthan, Kemalistler haricindekilere cahil demedim, yanlış anlaşılmak istemem. CHPliler,MHPliler ya da filanca partililer cahil anlamı çıkmasın buradan.Ama AKEPE zihniyetindeki bir partinin aldığı bu yüksek oy oranı sadece ve sadece bu partinin seçmeninin önemli bir bölümünün cehaleti ile açıklanabilir diye düşünüyorum.Tamamen çıkar ilişkisi ile bu partiye oy veren zeki yurdum insanlarını da ayırmak lazım tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

smarthan, Kemalistler haricindekilere cahil demedim, yanlış anlaşılmak istemem. CHPliler,MHPliler ya da filanca partililer cahil anlamı çıkmasın buradan.Ama AKEPE zihniyetindeki bir partinin aldığı bu yüksek oy oranı sadece ve sadece bu partinin seçmeninin önemli bir bölümünün cehaleti ile açıklanabilir diye düşünüyorum.Tamamen çıkar ilişkisi ile bu partiye oy veren zeki yurdum insanlarını da ayırmak lazım tabi.

Diğerlerinin yatmasıyla açıklanabilir bence.

Ha tansu çillere kral diyen adamda akp ye oy veriyor o ayrı.

AKP nin hakiki öz tabanı (milli görüşçüler) benim gözümde cahil
başka boyutta yaşayan tipler, yüzde kaça tekabül eder bilemem ama kalanların, akpye oy verenlerin büyük çoğunluğu manevi nedenlerle veya başkalarının yatışından dolayı bunlara oy veriyor.

Bu adamlar onyıllardır düzenli planlı çalışıyorlar kendi amaçları doğrultusunda, ben çok atatürkçü, solcu, gomünist cartcı curtcu görüyorum içki masalarında en fazla memleketi kurtarıyorlar.

Kendim farklı olduğum için değil böyle olduğu için belirtiyorum. Ben süperim falan anlaşılmasın bende yatışcıyımdır bu konularda.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Ve o savunma hakkından tabii ki benim gibi düşünenler vazgeçmeyecek, vazgeçmeyeceğiz. Sen ya da başkaları buna intikamcılık diyerek kendinizi tatmin edebilirsiniz ama ortada bir gerçek var, ülke daha iyiye gitmiyor.

Sen ne öneriyorsun?Bu olan bitene senin gibi biz de "biz orta yoldan gidelim aman bana dokunmayan yılan bin yaşasın,ben de Atatürk'ü severim ama ölmüş gitmiş adam ya,bana ne,devir bu heriflerin devri,ne yaparlarsa yapsınlar da bana bulaşmasınlar" mı diyelim?

Orta yoldan devam et Seagle kardeşim.
Aman dikkat et yalpalamayasın.

Ya çetin abi, sen beni düşünme, beni merak etme, kaygılanma. Gönlün darlanmasın güzel abim.

Sana fikirlerini savunma diyen yok, fikirlerini dayatma diyen var. İnsanların cahil olduğunu düşünme diyen yok, yerinde ve zamanında, uygun davran diyen var.

Cahil adam gelse, "bilader beni aydınlatmak için neler yaptın, kendi fikirlerini süpermiş gibi dayatmaya çalışıp beni dışarıya itmeye çalışmaktan başka ne yaptın da konuşuyorsun" dese kaç cümle kurabilirsin?

Sana tarihten koca örnek verdik. Hem de benimsediğin akımın baş adamından. İttirmekle kaktırmakla olmaz dedik, olmazmış ki yapılmamış dedik, hops, aynı tas aynı hamam bi sonraki mesajda yine.

İntikamcı değiliz diyorsun ama yarın iktidara gelseniz bugün yapılanların aynısını yapmayacağınızı bile garanti etmiyorsunuz. Edemezsiniz çünkü muhtemelen yapacaksınız. Ha bu kadar fazla olmaz muhtemelen ama, senin fikrindekiler yine yapacaklar. Ben de diyorum ki, tarafınız zıt ama anafikriniz çok da farklı değil.

Ama ben yazdıkça sen daha da fanatikleşiyorsun güzel abim, bi acayip hallere giriyorsun. Çok garip abim.
Sosyal ağlarda paylaş

Seagle, biz senin gibi arkadaşların sandığının aksine herkesi ve her kesimi düşünürüz. Orta yolcuları da düşünüyoruz.Yeri geldiğinde de koşa koşa aramıza geleceksiniz, yerleriniz hazır.

Pentagram kardeşim.Tartışmalar ille de birinin diğerini değiştirmesi için yapılmaz.Ben tabi ki şu kadar yaşadığım olaydan sonra, bu kadar memleket gezdikten sonra,özel sektörde 15 sene çalışıp kendi işini yapmaya çalışmanın da ne demek olduğunu gördükten sonra bayağı bir ideolojik olgunlaşma dönemi geçirdim. Yani kitabi bir ideolojiye sahip değilim, bu şekilde yaklaşanlar yanlış düşünürler, tamamen pratikten-uygulamadan şekillendi ideolojik duruşum.Doğru, dava adamıyım.Çünkü başka türlü yani savunulan düşünceyi DAVA olarak görmeden bir şeyler başarmak mümkün değil. En üyük ilhamı aldığımız ATATÜRK'ün hayatı baştan sona buna en güzel örnektir. Hep davaların adamı olmuştur ve hep de davaları kazanmıştır.

Umarım okuyacak arkadaşları sıkmam ama biraz ayrıntılı yazmam gerekiyor…

Fhg said:

nitelikte akpden 7 fark sayabilirmisiniz?atatürk laiklik türban 3 kelimeyle öncü olamassiniz güzel kardesim,ben Fhg ben sağcı solcu diye ayırmam m/

Ama bu şekilde bir yaklaşım benim ağrıma gitti. Beni geç, sen bu memlekette doğrdun,büyüdün,ilkokuldan itibaren Atatürk’ü öğrenmeye başladın.Gerçi yaşını bilmiyorum ama tabi ki 30 sene önceki eğitim sistemi ile 10 sene önceki ve hele hele şimdi ki çok farklı. Yine de en içi boşaltılmış programda bile Atatürk’ü öğrendin(ya da öğrenemedin). Her durumda AKEPE’yi içi dolu bir değerler bütünü olarak görüp, “sizin 7 farkınızı say” şeklinde bir kıyas yapman bile beni ve benim gibileri üzer. Bak ben sana şöyle bir liste yapayım. Bu listeyi 1. çoğul şahıs yazıyorum.

-Bağımsızlıkçıyız…………….Memleketin kar eden kuruluşlarını “biz yemedik, siz yeyin” diyerek yabancıya hem de değerinin misli misli altına satmaya karşıyız. Türkiye’nin dört yanında doğal zenginliklerimizin, topraklarımızın, kar eden devlet kuruluşlarımızın ve stratejik öneme sahip özel sektör kuruluşlarının satılmasını engelleyeceğiz. Satılanları DEVLETLEŞTİRECEĞİZ.

-Devletçiyiz…………………..Anayasada da belirtildiği üzere(fakat uygulanmadığı üzere)eğitim, sağlık ücretsiz olmalıdır. Bir devletin en önemli yükümlülüklerinin başında vatandaşlarının eğitim giderlerini ve sağlık hizmetlerini karşılamak gelir. Şimdiki gibi “paran yoksa üniversiteyi kazanamazsın, paran yoksa ameliyatını olmazsın” anlayışı ile hareket etmeyeceğiz.

-Halkçıyız……………………..Devlet halkının istihdamını hiçbir etnik köken ayrımı yapmadan sağlamalıdır. Kar amacı gütmeden yetişmiş insan gücüne ve yüksek eğitim almamış insan gücüne iş imkanları yaratmaktır. Cumhuriyet döneminde kurulan Sümerbank hep Türkiye’nin dört bir yanında(özellikle de DEVLET NE YAPTI Kİ diyerek haksızlık yapılan doğu ve güneydoğu Anadolu’da)fabrikalar açtı. Çiftçisine, köylüsüne destek olmaktır. Yine Atatürk döneminde açılan Ziraat Bankası’nın amacı çiftçiye, köylüye çok uygun şartlarda kredi imkanı sağlayarak tarım ve hayvancılığa destek olmaktır. Esnafına, küçük işletmelerine destek olmaktır. Yine Atatürk zamanında kurulan Şekerbank’ın amacı küçük ve orta ölçekli sanayicilere, esnafa uygun şartlarda kredi imkanı sağlayarak sanayinin gelişmesine katkıda bulunmaktır. Şimdiki ve daha önce ki hükümetler gibi bu fabrikaları içine yandaşlarımızı doldurarak önce batırıp sonr ada “Bakın KİTler zarar etti, satıyoruz onları”diyerek hareket etmeyeceğiz.

-Aydınlıkçıyız…………..Bu ülkenin insanlarının yüzlerce yıl Orta Çağ karanlığında yaşadığının bilincindeyiz. Bunun en büyük nedeninin cehalet olduğunun farkındayız. Cehaleti ortadan kaldırmak kolay değildir. Topyekün bir mücadeleyi gerektirir. Ama o mücadelenin sonunda eğer başarıya ulaşılırsa cehalet bir daha asla geri gelemeyecek şekilde defedilir. Zaten bu ülkenin şu an en büyük sıkıntısı ne etnik terör, ne işsizlik, ne başka bir şeydir. Şu an en büyük sıkıntı CEHALETtir. Ne yazık ki Atatürk Devrimi’nin halledemediği bir sorundur.Çok boyutludur çünkü. Özellikle de Türkiye genelinde bir toprak reformu yapılmamasıdır bunun en büyük nedeni. “O ezildik,büzüldük,iki duvara dizildik” muhabbeti yapan Kürtçü milletvekilleri(Kürt demiyorum, dikkatinizi çekerim) ve Ampülünü Kırdığımın Partsi’nin yine aynı bölgeden milletvekilleri aslında bu toprak reformunun yapılamamasının ürünleri ve nedenleridir(tavuk-yumurta hikayesi biraz). Bunlar güneydoğu ve doğuda çok geniş arazilere sahip olan aşiretlerin reisleri, ağaları, beyleri, üyeleridir. Ya da dini inanılmaz derecede kötü şekilde kullanarak halkın dini duygularını istismar eden ŞIHlardır, BABAlardır(böyle derler oralarda). Hepsi toprakları üzerinde yaşayan insanları MARABA(bir çeşit köle)olarak görürler. Onların kendi topraklarını işlemelerinden, kendi hayvanlarını beslemelerinden kesinlikle korkarlar ve istemezler bunu. Bunun için çabalayan köylüleri yok etmek için ellerinden geleni yaparlar(bakınız: Diyarbakır Cumhuriyet Köylüleri). Çünkü kendi toprağını işleyen, kendi hayvanlarını yetiştiren köylü-çiftçi kendi ayakları üzerinde durur. Kendi ayakları üzerinde durursa, “Kızım, oğlum bizim çektiğimiz sıkıntıları çekmesin, gitsinler eğitim alsınlar, hem eğitimli olurlarsa bana tarlada-ahırda daha da faydalı olabilirler ve hatta eğer okuyabilirlerse kim bilir belki üniversite mezunu da olurlar.” diye düşünürler(örnek:her şeye rağmen çevremizde bu şekilde cahil köylü-çiftçilerin çocukları olan kişiler, kendi babam dahil). Netice olarak TOPRAK REFORMU Atatürk’ün yapmayı istediği en önemli reformlardan biriydi ama ömrü yetmedi. Atamızın Sürekli Devrimcilik ilkesi bizim temel felsefemizdir, onun tamamlayamadığı her şey gibi, Toprak Reformu’nu da tamamlayacağız. Daha önce ki ve şimdiki hükümetlerin yaptığı gibi bölge insanını Kur-an kursları ile, elektriksiz köylere buzdolabı-tv dağıtarak, okuldan çok cami yaparak tamamlamayacağız bu reformu. Gidip ağanın, beyin, aşiretin, şıhın saltanatını yıkacağız devlet gücüyle.

-Barışçıyız………………….Atamız boşuna “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” dememiştir. Savaşın korkunç yüzünü en iyi askerlerin bildiğine dair pek çok ünlü asker kişi söylemiştir. Atatürk aralıksız 30 sene savaşan Türk Halkı’nın savaşlardan bıkkın, yorgun, tükenmiş durumunu bildiği için “Haydi Paşam. Ne duruyoruz, yürüyelim Selanik’i alalım.” ya da “Paşam, Musul ve Kerkük bizi bekler.” şeklindeki telkinlerini savaşın artık bittiğini söyleyerek reddetmiştir. Bugünkü hükümetimizin yaptığı gibi dost ve kardeş Libya’nın bombalanmasına yardım etmek gibi bir konu ya da Irak’ın işgaline yardımcı olmak için elinden geleni yapmak gibi şeyler Atatürk’ün kesinlikle yapmayacağı, karşı çıkacağı davraışlardı.

-Ağırbaşlı, saygın, itibarlı bir Türkiye’den yanayız……………Son senesini saymazsak 14 sene gibi kısa bir süre içerisinde yurtiçinde genel barışı sağlamıştır. Yurtdışında tüm komşularımızla iyi komşuluk ilişkileri kurmuştur. Cumhuriyet kurulduktan sonra bir tek yurtdışı seyahat gerçekleştirmeden tüm dünyanın en saygın(en saygın olanlarından biri demiyorum, bilerek en saygın diyorum, öyleydi çünkü)devlet adamı olmuştur(fırıl fırıl babalarının malı gibi devletin uçakları ile kıtalararası gezmekten Türkiye’de duramayan başbakanlar, cumhurbaşkanları,bakanlar,milletvekilleri……).Dönemin süper gücü İngiltere’nin Kralı Atatürk’ü ziyarete gelmiştir. Dönemin tüm önemli devletlerinin devlet başkanları ve başbakanları Atatürk’ü ziyarete gelmişlerdir ve başka ülkelerle meselelerinde onun görüş ve önerilerine başvurmuşlardır.

-Vatanseveriz………………………Ülkemizi bu dünya üzerindeki başka hiçbir ülkeye, hiçbir paraya, hiçbir değere, hiçbir koşul altında satmayız. Satanlardan hesap sorarız.Soracağız da. Çift vatandaşlıkların, başka ülkelerde banka hesaplarının, çoluk-çocuğumuzu başka ülkelerde okutmanın, büyük dünya devi holdinglerin üst düzey yöneticileri yapmanın peşinde olmayacağız,değiliz de zaten.

Çok yazarım sana. Bak dikkat et, buraya Atatürk ilkelerinden Milliyetçilik, Devrimcilik, Laiklik, Cumhuriyetçilik’ i yazmadım. Demokratlığı yazmadım. Ekonomiye bakışımızı ayrıntıları ile yazmadım. 7 lafını ettiğin için 7 tane yazdım. Bunların 7’sinde de Ampülünü Kırdığımın Partisi’nden farklı düşündüğümüzü anlatmaya çalıştım. Umarım yeterli olmuştur.

GEd said:

Diğerlerinin yatmasıyla açıklanabilir bence.

Ha tansu çillere kral diyen adamda akp ye oy veriyor o ayrı.

AKP nin hakiki öz tabanı (milli görüşçüler) benim gözümde cahil
başka boyutta yaşayan tipler, yüzde kaça tekabül eder bilemem ama kalanların, akpye oy verenlerin büyük çoğunluğu manevi nedenlerle veya başkalarının yatışından dolayı bunlara oy veriyor.

Bu adamlar onyıllardır düzenli planlı çalışıyorlar kendi amaçları doğrultusunda, ben çok atatürkçü, solcu, gomünist cartcı curtcu görüyorum içki masalarında en fazla memleketi kurtarıyorlar.

Kendim farklı olduğum için değil böyle olduğu için belirtiyorum. Ben süperim falan anlaşılmasın bende yatışcıyımdır bu konularda.

Haklısın, yılgınlık var toplumda. Ve haklısın alkol masasında memleket kurtarmak yurdumuzun SÖZDE ilerici ve aydın önemli bir kesiminin çok sevdiği bir memleket kurtarma yöntemidir. Ama inan ki yatmayanlar ve her türlü baskı ve imkansızlıklara rağmen mücadele edenler de var. Ama onları nereden göreceksin, nasıl duyacaksın. Memlekette Cumhuriyet gazetesi bile her gün BDP haberleri veriyor bilmem kaç sütundan ama Atatürkçüler’in ne yaptığını yazmaz oldu. İş zor. Hem de çok zor. Ama böyle zor ortamlardır devrimleri besleyen.
Sosyal ağlarda paylaş

smarthan said:

paran yoksa üniversite kazanamazsın gibi bir şey mi varmış ?
hayır lisedeki arkadaşlarımın çoğu fakir insanlardı.aşa yukarı hepsi en yüksek yerleri kazandı ? (fen lisesi)

Canım ben de Kadıköy Anadolu Lisesi mezunuyum.
Ama bu Anadolu liselerine, fen liselerine girmek için yine nasıl bir dershane rantı, özel ders rantı olduğunu biliyor olman gerekir. Ders almadan,dershaneye gitmeden bu okulları kazanan yok mudur? Elbette vardır ama istisnadır(eğer yüzbinlerce öğrenciyi göz önüne alırsan).

Büyük şehirlerde dershaneye gitmeden sınava hazırlanan kaç kişi var değerli kardeşim? Nedeni nedir dershanelerin? Kasten lisedeki müfredatın hafifletilmesi ve dershaneler için rant yaratılmasıdır. İmkanı olanların özel ders aldıklarını, ben de gördüm siz de görmüşsünüzdür.

Şimdi elini vicdanına koy, dershaneye gitmek ve özel ders almak üniversite sınavını kazanmak için önemli avantaj sağlar mı, sağlamaz mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Lisedeki arkadaşlarımın çoğu fakir insanlardı (AAAL ve Ankara Fen'den bir sürü arkadaş) ama hepsi de dersanaye gidiyordu; minik bir farkla ama, ceplerinden bir kuruş para çıkarmayarak hatta üzerine para alarak.

Pek âlâ paran yoksa da en iyi üniversiteleri kazanırsın.

Elini vicdanına koy ve düşün: ben niye düşünmeyi spor sayıyorum?

Not: AKEPE gibi kullanımlar ve dilbilgisine özensizlikler yüzünden her ne kadar orta yaşlı olduğunu söylesende gözümde bir yeni ergen imgesi oluşuyor ve dediklerini asla ciddiye alamıyorum. Ciddiye alınmak istiyorsan ciddi yaz. Ad hominem abusive yaptığım için özür dilerim.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Not: AKEPE gibi kullanımlar ve dilbilgisine özensizlikler yüzünden her ne kadar orta yaşlı olduğunu söylesende gözümde bir yeni ergen imgesi oluşuyor ve dediklerini asla ciddiye alamıyorum. Ciddiye alınmak istiyorsan ciddi yaz. Ad hominem abusive yaptığım için özür dilerim.

Bu tarz bir yaklaşım sahibi adamı benim ciddiye almam söz konusu olamaz.Böyle bir adamın beni ciddiye alıp almamasının da vücudumun her hangi bir yerindeki tüyün düşüp düşmemesi kadar umrumda olmadığını senin aracılığın ile buradan ilan edeyim(kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla - bak ne güzel Türkçe,Latince değil, bizden ve kolay anlaşılır -).

Fikirlerime katılmayabilirsin ama bu senin benim yaşımla, kullandığım dilbilgisiyle ilgili çirkin yorumlar yapmanı gerektirmez.
AKEPE şeklinde yazmam ya da bir dilbilgisi eksikliğim olduğu şeklinde ki iddiaların yersiz. Olsa olsa hızlı yazarken bazı yazım hataları yapmışımdır ve bunları da zaten daha sonra fark ettiğimde girip düzeltiyorum.Neden AKEPE yazdığımı Latince ıvır zıvır yazmanın sana bir farklılık kazandırdığını düşünen sen pekala da biliyor olmalısın. Bilmiyorsan Latinceyi bırak, HİCİV konusuna eğil biraz.Böyle kendini bana ispat edemezsin.

Ama bunlar tabi bahane. Çok gördüm bu tarz davrananları. İçerik önemli. İçeriğe varsa bir itirazın,söyleyebileceğin bir şey, söylemek de istiyorsan yaz, tartışalım. Ama Latince yazma. Latince bilmiyorum çükü.
Sosyal ağlarda paylaş

gergenin dediği gibi bizden de hiçbir dershane para almadı.
yani çalışan insandan dershaneler para almıyor.

okullardaki müfredat yükünü hafifletmek nedir onu da anlamadım. müfredat aynı. milli eğitim kitaplarında hangi konular varsa o çıkıyor sınavda.

dershanenin avantajı nedir peki ?
konuyu farklı öğretmenlerden tekrar dinlemek
soru kaynakları falan
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Lisedeki arkadaşlarımın çoğu fakir insanlardı (AAAL ve Ankara Fen'den bir sürü arkadaş) ama hepsi de dersanaye gidiyordu; minik bir farkla ama, ceplerinden bir kuruş para çıkarmayarak hatta üzerine para alarak.

Pek âlâ paran yoksa da en iyi üniversiteleri kazanırsın.

Elini vicdanına koy ve düşün: ben niye düşünmeyi spor sayıyorum?

Yazdığın arkadaşlarının dershaneye gittiklerini kendin yazmışsın.Bir şekilde birilerinden burs aldıklarını da söylemişsin. Eeee, parasız pulsuz, burssuz bu dershanelere nasıl gideceklerdi?

Düşünmeyi spor say tabi ama DÜŞÜN.

Heee, Feto'nun dershanelerinde özellikle de özel sınıflarda öğrencileri maaşa bağladıklarını(burs değil artık o)bliyorum.Eğer bu şekilde arkadaşların varsa zaten onlara her yer TRABZON. Mod-medyan, anladın onu? B)-
Sosyal ağlarda paylaş

çetin abi neyi nerden biliyorsun bilmiyorum ama ben de fetonun dershanesinde özel derece sınıfındaydım.
kimi maaşa bağlıyolarmış onlar ?

bize verdikleri tek şey hayvan gibi ödev oluyordu. günlük 400-700 soru. (ben yapmıyordum tabii :P ) derece yapmaları normal adamların.

ayrıca bu sene sınava hazırlanırken yaklaşık 8 tane kaynak kullandım. en iyi sorular femin kitaplarında var. bunu da belirteyim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...