Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dawn expansions hakkında..

pinkporing

Öne çıkan mesajlar

direct2drive da 22 dolardi oyun dayanamdim aldım,kendi sitesinde 2 kati daha pahali.

Yalnız oyunda map cok can sıkıcı yav,map ile ilgili bir skill varmı ogrenebilecegim,şehirden cikamıyorum,dün 2 kişi tarafindan ganglendim ,allahtan şehire yakındım gebermeden donebildim şehire.

mounted archer/tamer kasicam da para lazim baya o yüzden şimdilik woodcutter kasıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Merakıma yenik düşüp trial accountu aktive ettim. Oyuna girdim, karakter yarattım. Name - Surname girdim ama devamı gelmedi. Save diyorum olmuyor, enter game diyorum olmuyor. Tıkladığımı görüyorum ama ne yazık ki işlemiyor.

123123 tane name/surname kombinasyonu denedim. 10 kere oyundan cıkıp girdim. Ama ne yarattıgım karakteri kaydetti ne de oyuna girebildim.

Çok iyi bir başlangıç oldu gerçekten. (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

stat pointlerini verdinmi?
birde yazdigin ismi başkasi almış olabilir.

Bunun dişinda karakter yaratma ekranında arada bug oluyor.next ve enter game tuslari çalişmiyor.Ana ekrana donup tekrar karakter olusturmayı denersen düzelir büyük ihtimalle.

Stat pointlerinin tamamını verdim her seferin de. Ana ekrana da defalarca döndüm. Yani o kadar abuk isimler kullandım ki başkasının almış olması da mümkün değildi yani.

Cilent'ı da kapadım, açtım 10 kere. Ama olmadı bilmiyorum.

Diyordum ki son bir kez daha denedim ve oyuna girebildim, fakat AOC oynatan PC'm sürekli kastı ve sonunda fatal error verip 1 dk. lık bir stun sürecine girdi PC.

Bana gelmez böylesi oyun onu da anlamış oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

fatal error 1 kez aldim Mortal da ondada,flash goctu youtube da video izlerken akabinde pc dondu ve mortal fatal error verdi.Onun dısında tüm ayarlar max da 40-75 fps arasi oynuyorum:

phenom 2 [email protected]
4gb ddr2-1066
ati 5850

Oyle ahim şahım bir sistemim yok,driverlarını güncelleyip physicx i de güncelleyip dene istersen.

Su anki haliyle Mortal hala beta gibi,ui bok gibi,dogru düzgün content yok,yeni başlayanlar için tutto bile yok,2 tane youtube videosu koymuşlar sadece,onuda kullanicilardan 1i hazirlamiş sdad.

Yalnız gecen seneki haline gore,server stability durumu düzelmiş baya,housing ve butchery sistemi eklenmiş,crafting de gayet doyurucu ve ayrıntılı.
Mayıs ayında expansion cikaracaklar,herkes onu bekliyor ayrica ui yi komple degiştirip flash ui ye gecekler.

Cok kısıtlı bir ekiple çalişiyorlar o yüzden oyunun gelişme aşamasi cok yavaş,fanboy ların bile tahammülü tükeniyor yavaştan,birkac ay içinde oyunu beta görünümünden cıkaramazlarsa batarlar büyük ihtimalle.
Sosyal ağlarda paylaş

ya arkadaşlar sanırım,oyunu kötülüyorsunuz da mantıklı olalım biraz,ben size anlatayım o zaman,hangi resource iyi para eder diye 2*3 gün araştırıpda fabernumda ırmak kenarındaki beyaz taşların iyi para ettiğini fark edince 2 günde kastığım parayı 3 saatte kasıp,taming kitabını okuyarak,çayırlara doğru koşturduğum sevinci anlatamam dostlar:D,yada ne bileyim bir skilli veya yolu tarif almak için birine sorduğunda kaybolup yarım gün yüzey şekillerinden etrafı tanıya tanıya şehri bulunca soranlara tarif edip,daha sonra onlarla dost olmak,o dost olduklarınla dağ başlarında bir sandbox mmo oyununda rastlaştığında,oturup saatlerce sohbet etmek,hava kararmaya başladığında,bir rare mobu tamelemek için beklediğinde arkadaşınla,aha karardı mıçtık demek,bir ışık aramak,yada ne bileyim,karanlıkta hırlımı var hırsızmı var,şu orman karanlık yerler lan bizi muhabbeti hangi oyunda var son 5 senedir oynadığım bütün mmo larda yoktu hatırlamıyorum galiba,abi aoc diyorsunda ruhu yok anlıyormusun,düşünsene tek başına oyunda kahramanda olabileceğin,rezilde olup adını forumlara yazdırabileceğin tek oyun mortal online şu anda gözümde,herkes wow ayarında sorunsuz 0 hatalı bir oyun bekliyor ama ,unutmayın wow da bile aksaklıklar ufak tefek hatalar vardı olacakta,ama dediğim gibi son 5 sene de oynadığım en iyi ve en kişiliği olan oyun kim ne derse desin,ha olur ya bir gün sıkılırım bırakırmıyım bilmiyorum ama en az 1 sene account aktif devam edecek,oyunun geleceğide hiç kötü değil çoğu oyundan iyi bence .
veya hangi oyunda anlık hava değişimi var? tam adamı takip ediyosun ormanda zırt yağmur yağıyo yağmur sesiyle adamın sesi birbirine karışır bulamazsın cinnet v.s yani bu m.o abi 80 lvl kasayımda sonra end game takılırızda yok abi kalsın almıyım ben

Sosyal ağlarda paylaş

yav tamam müthiş bir potansiyeli var oyunun ama,ui nin berbatligi,oyuna yeni başlayan adamin mal gibi kalmasi,saatlerce forumda dolaşıp neyin nasil oldugunu ogrenmeye calişmasi,en basitinden at almak için bile saatlarce at satan birini aramak gerekebiliyor(guild yoksa).

Archery sistemide felaket,biraz uzaktakini birini vurmak tamamen şans işi,en azından mount&blade ki gibi bir sistem yapabilirlermiş.

Ama tüm bunlara ragmen, bir şehirden başka bir şehire giderken,sürekli arkanı kollama ihtiyaci,o yusuf yusufun heyecanı, tüm gün eşşekler gibi odun maden farmlayip,yarim saat townda afk birakip,geldiginde siyah beyaz ekranı gormenin verdigi duygu,ilk craft itemini kullanmanın zevki,ultima hariç hicbir oyunda yaşamamiştim,Mortal da ucundan da olsa yakaladım o heyecanı.

Bu arada 300gold verip alinan t1 house lar,etrafında guard falan yoksa,catapult ile 5-10 dakkada yikilip chestte ne var ne yok yagmalanabiliyormus sadsad,bunu yeni ogendim forumlardan.

@pinkporing

friend liste nasil ekliyoruz isim.Benim crafter in ismi SAATCI :p
Sosyal ağlarda paylaş

benim karışık hacı build deniyorum bu arada yalnız olayı çözer gibiyim yani,tek karakterde hepsinden azıcık ufak ufakta kasabiliyorsun istersen yani 3*5 char açmana gerek yok bence ama tabii hardcore gideceksen birşey diyemem benim oyundaki nick momos :p bide dostum amacımız olmalı ne yapmalıyız,yani benim hedefim clan kurmak bir tane ama oda toto istiyo yani :D zamanla olabilir belki biraz daha kalabalıklaştığımızda olur yani,ama aynen senin dediğine katılıyorum bende 1 ay oldu oynayalı hala mekanikle oyalanıyorum,şunu yapsam nasıl olur bunu yapsam nasıl olur gibisinden sdsdsd oyunda genelde momos nickiyle oyundayım f tuşuna basınca ekliyorsun ama on olması lazım ekleyeceğin kişinin
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu kötülediğim yok. Kötüleyebilecek kadar oynayamadım da zaten. Bu aralar MMO türüyle başım dertte, çok ağzım yandı ve hiç sabrım kalmadı açıkcası.

PC'm de bir donanım sorunu var muhtemelen zaten, oyunu kaldırmama durumu da ondan kaynaklı olabilir. De oyunun grafikleri v.s de çok basit halbuki niye kastı ve çökertti pc yi anlamadım.

Neyse, PC elden geçecek, o zamana kadar oyunda bir gelişme v.s olursa mutlaka denerim zaten yine.

KingV said:

sen dön aoc ye :P

Ona da sıra gelecekte über grafiklerde oynamak istiyorum artık AOC'u da, önce PC upgrade. :)
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun en büyük sorunu(hala aynı mı bilmiyorum), bir patch gelince bir silah diğerlerine karşı daha üstün oluyor ve pvp'de herkes bu silahı kullanmaya başlıyor. birbirinin counter'ı silahlar yok. Hep genele üstün silahlar var, bence bu game breaking bir durum. Bu yüzden bıraktım zaten oyunu.

Pvp'sini geliştirsinler şu oyunun, combat'ı daha efektif bir hale soksunlar. Oynanır yine. Ama bunlar olmadığı sürece, Mount&Blade'in combat sistemi tüm oyunlara taş çıkaracak.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
KingV said:

bekleyin archeage gelsin ona geçelim :P sandbox hoşuma gidiyor. kendi köyümüzü kurarız :P

Archeage iyi gibi de. videolar'dan izlediğim kadarıyla combat sistemi ve camera açısı hoşuma gitmedi pek. asya kökenli olması da cabası.

Eğer ki sandbox oynayacaksam MO ya da DF oynarım sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni açıklama geldi.
öldüğünde kime murdercount gideceğini falan seçebiliyosun artık.
açlık olcak diyolardı zaten de bi de susama olayı olcakmış. çok saçma gelmişti baştan da pot içmeyi sınırlıyormuş. 5 potdan fazla içemiyormuşsun bi süre. yani hem pot cooldown hem de üst limit. iyi olmuş.
http://www.mortalonline.com/files/images/dawnMedia/status_bars.jpg
görev verme olayında adam taşıycam diyip eşyanı alıp kaçar diyordum da görevi verirken baştan adamdan garanti olsun diye para alıyormuşsun zaten. bu da güzel çözüm gibi
http://www.mortalonline.com/files/images/dawnMedia/create_task.jpg
bi de haritada boşlukları pickable eşyalarla doldurcaklar sanırım.
http://www.mortalonline.com/files/images/dawnMedia/pickables.jpg

http://www.mortalonline.com/files/screenshots/Dawn_20.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...