Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

chp 2011 seçim beyannamesi

Artariel

Öne çıkan mesajlar

Oy kullanmayı düşünmeyenler,hiçbiri bana uymuyor boş oy atacağım anasını satayım diyenler,akp'ye oy kesinlikle vermem ama chp-mhp ve diğer partilerin izlediği siyaseti de özellikle son dönemde beğenmeyip kötünün iyisi diyerek oy versem mi düşüncesi ile vicdanen rahatsızlık duyanlar...

Eğer Atatürkçü iseniz benim yapacağımı yapın.
Atatürk'te birleşen Cumhuriyet Güçbirliği'nin bağımsız adaylarından bölgenizde aday olan kimse ona oy verin.
En azından istemediğiniz partiye oy verip vicdan azabı duymaktansa; meclise Atatürkçü insan göndermeye katkınız olmuş olur.Gönderemezseniz de "ne yapayım,oyumu Atatürkçü adaya verdim"diyerek gönül rahatlığı duyarsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

hayır o kadar chp ye bok atar vari geyikler çeviriyosunuz ki sanki adamlar şimdiki elemanlar gibi 12398172389712938712 binyıl iktidarda kalıp memleketin ağzına sıçtılar ondan sonrada BİZ YARDIRDIK ETTİK gibisinden bağırdılar. yoo adamlar güzel güzel yapıcaklarını yada yapmak istediklerini yazmışlar bunu destekleyen insan tabiki oyunu verirken bunlarında etkisi olucak.

bu adamlara bu kadar bok atıyosunuzda acaba siz neye oy vericeksiniz onu bi açıklayında anlayalım sizin oy vericeğiniz tipler ne gibi vaatler verdiler yada ne yaptılar?

Bir şey yapacakları olsaydı zaten iktidara gelirlerdi. Şimdi seçim öncesi var olan güncel sorunlar üzerinden şunları şunları yapacağız demek kolay tabi ama lafla peynir gemisi yürümüyor. İlla bir yere oy vermek zorunda değiliz. boş oy atmayın, oy vermek vatandaşlık görevi lafları milletin kafası karışıkların oyunu almak için sölediği boş laflar. desteklemediğim birine oy verme gibi bir görevim yok. gider boş atarım.
Sosyal ağlarda paylaş

yapacakları baska projeler vardır muhtemelen ama, en basitinden diger bi maddeki,şirketlerin ödedikleri vergiyi ertesi yıl faizsiz sekilde kredi olarak cekebilmesi bile kobileri büyüteceginden istihdam artacaktır.

Ren said:

-her yıl en az 800.000 kişiye istihdam yaratma hedefi. ve kademeli olarak işsizliğin aşağı çekilmesi.

şurda mesela 800.000 yerine 900.000 yazabilirlerdi. madem yazıyorsun şu kente 3 fabrika şu kente 6 fabrika kurucam ve şu kadar işçi hedefi ile 325.342 kişi istihdam edicem de.

bunu yazmak bu kadar zor mu yahu. en azından istihdam hedeflediğin ilde ilçede birşey yapamazsan kılıçlarını çeksinler sana kılıçdaroğlu beyfendi.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Atatürk'te birleşen Cumhuriyet Güçbirliği'nin bağımsız adaylarından bölgenizde aday olan kimse ona oy verin.
En azından istemediğiniz partiye oy verip vicdan azabı duymaktansa; meclise Atatürkçü insan göndermeye katkınız olmuş olur.

Şu mantığa göre hareket etmeyi düşünüyordum aslında birara ama bu şekilde davranmak prensipli bir davranış değil bence o nedenle yapmayacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ceday said:

Myshkin said:

Bir şey yapacakları olsaydı zaten iktidara gelirlerdi.

nası bi mantık bu ya?

bi kendin oku bence şu yazdıgın cümleyi.

Halkı ilgilendirecek çözüm önerileri, başarılı olmaya aday politikaları olsaydı bir seçimden iktidar çıkarlardı demek istiyorum. Yani adamlar iktidar olmadı ki olsalar görürdük ne yapacaklarını demek mantıklı bir yaklaşım değil bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

cetintas said:

En azından istemediğiniz partiye oy verip vicdan azabı duymaktansa; meclise Atatürkçü insan göndermeye katkınız olmuş olur.

Şu mantığa göre hareket etmeyi düşünüyordum aslında birara ama bu şekilde davranmak prensipli bir davranış değil bence o nedenle yapmayacağım.

Tabi ki senin bileceğin iş dostum.Ama bence en kral prensipli davranış budur senin düşündüğünün aksine.
Benim oyumu çantada keklik gören CHP lideri ve onun akıl hocaları Gürsel Tekin ve Bihlun Tamaylıgil'in benim gibi 1-2 milyon delikanlı ATATÜRKÇÜ karşısında morarmaları Tayyip'in seçim kaybetmesi kadar beni sevindirir.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

onlara bile gerek yok ki, onlar garanti olsun diye, yoksa allahuekber yeterli.

ne allahuekberi be. adamların allahla kitapla onla bunla alakası yokki. iman nedir desem su pokemonumudur lan acaba dicek tipler. senin benim inancımızın %1 i onlarda olsa zaten memleketin durumuna bakıpta lan bunların hiç bişeye inancı yok ne allah korkusu var ne din ne kitap diyip zaten ayılırlardıda cehalet başka hiçbişey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

beyler attığınız mesajlar komik de değil, zekice de değil, ironik de değil. çoğu önyargıyla atılmış. neden böyle yapıyorsunuz çok üzücü.

bu mudur zeki ya da ironik mesaj?

senin insanın kömür verene oy atarsa, çözüm önerileri sunanlar ne yapabilir ?
Sosyal ağlarda paylaş

gayet düz bir mesajdı o.

bu ülkenin insanı kömür dağıtana oy veriyorsa sen de ona göre davranacaksın. ülke için bir şeyler yapmak ise amacın kimseyi reddetmeye, küçümsemeye hakkın yok. Zaten insanları reddederek başarılı olamazsın. Gerekirse ayıya dayı diyeceksin. kaldı ki kömürdür, beyaz eşyadır akpnin aldığı oy için çok yetersiz açıklamalar. %47 aldı bu insanlar demmek ki aziz nesin haklıymış mıdır olay sizin için? Adamların ikinci seçimde oylarını daha da arttırması, buralara gelmesi için açıklamanız bu mudur?
Sosyal ağlarda paylaş

bende mi yanlış bir algı oluştu bilmiyorum ama

chpnin geçmişten gelen ve üstüne yapışmış

-bunlar muhalefet partisi,
-içlerinde atatürk fetişisti beyaz kafalı kır saçlı kör adamlar geziniyor,
-muhalefet olmayı sadece iktidar partisi ne derse tersini demek olarak algılıyorlar
-hepsi mahkemelerde yargıda bilmem nerelerde tanıdığı olan yüksek tabakamsı çakma elit kişiler
-ülkeyi değil ceplerini yönetiyorlar
-sadece konuşmayı vaat vermeyi biliyorlar

yargılarından dolayı chp "ben bu seçimde allahı getirmeyi vadediyorum, bütün herşeyi o yöneticek kimsenin hakkı hukku yenmeyecek" dese ve bunu yapabilecek bile olsa; sırf şu "chp ceplerine bakan muhalefetçilerdir" önyargısı yüzünden kimseden oy alamayacak.

yani öyle bir önyargı var ki, parti kapatılıp tekrar başka kişiler tarafından chp olarak açılsa ve şu vaatleri bugün verse eminim seçimde iktidarı zorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer ülkün gelir elde etmek değil, düzeni değiştirmek ise yap bunu diyorum. Eğer kendi düşüncelerine güvenin tamsa, insanları doğru bir yola çıkaracağına inanıyorsan o koltuğa çık daha sonra düzeni değiştirirsin. Bu ülke nasıl cumhuriyeti ilan etti, nasıl hilafet kaldırıldı, nasıl Türkçe ezan okundu? İnsanların yaşayış tarzlarıyla düşünceleri paralel zaten, sen iktidar olup onlar fark etmeden yaşayış tarzlarını değiştirirsin, düşünceleri de o şekilde değişecektir zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

gayet düz bir mesajdı o.

bu ülkenin insanı kömür dağıtana oy veriyorsa sen de ona göre davranacaksın. ülke için bir şeyler yapmak ise amacın kimseyi reddetmeye, küçümsemeye hakkın yok. Zaten insanları reddederek başarılı olamazsın. Gerekirse ayıya dayı diyeceksin. kaldı ki kömürdür, beyaz eşyadır akpnin aldığı oy için çok yetersiz açıklamalar. %47 aldı bu insanlar demmek ki aziz nesin haklıymış mıdır olay sizin için? Adamların ikinci seçimde oylarını daha da arttırması, buralara gelmesi için açıklamanız bu mudur?

ayıya dayı diyen deniz baykal'ı utanmasalar bi kaşık suda boğucaklardı karaçarşaflı ninjayı partiye almaya kalktığı zaman. bu ülkede her partinin kendine ait bi vizyonu bide ülkeye empoze etmeye çalıştığı yada yandaşlarıyla uygulamaya çalıştığı misyonu vardır. o yüzden vay efendim millet elektrikli süpürge verdiler diye akp ye oy verdi bilmemne yaptı falan filan. bu millet cahilliğinden yada açlığından kaynaklı olarak onu yapmıştır. aç bi illaç yaşayan ama dedesi kurtuluş savaşı şehidi olan bi adama gidipte buzdolabı vermeye kalksana bakiyim nerene monteliyo senin o dolabı. adamlar senin adresine kadar bilerek geliyolar "arkadaş bu adam zırcahil. babası okumamış babasının babasıda okumamış memleketini sorsan haritada gösteremez" diyerek.

o yüzden millet böyle yapıyosa sende böyle yapıcaksın tarzında bi muabbet söz konusu olmadı bu zamana kadar.

çok ince bi örnek veriyim , Komünist parti başa geçti ana muhalefette MHP olsun. sen tutupta halk komünist partiyi seçti diye muhalefetin komünizmi savunmasınımı önericeksin?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bu ülke nasıl cumhuriyeti ilan etti, nasıl hilafet kaldırıldı, nasıl Türkçe ezan okundu?

bu ülke cumhuriyeti şerefsizlikle, hileyle ilan etmedi.aynı şey olmadığını bi bil.

ondan sonra senin dagıttıgın tonlarca kömürün beyaz eşyanın parasını milletin refah seviyesini artırmak için kullan.
binlerce atanmayı bekleyen öğretmenini kurtar.okul yap insanını eğit.ülkeye bi katkı yap.
cebi doldurayım yandaşları da yanıma alayım yürü mevlam ne demokraside ne de müslümanlıkta var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...