Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kürt Sorunu

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

Iste ulkede cetintas gibi adamlar oldugu surece imkansiz zaten bir cozume gidilmesi, canli ornegi var karsimizda daha ne konusuyoruz.

Uzay Keki.Sen benim muhatabım değilsin canım yavrum.Sen muhataplarınla konuş.Benim geçtiğim yollardan geçmeden benim karşımda konuşamazsın.Yok,konuşursun konuşmasına da benim için bir şey ifade etmez,saygı uyandırmaz.Sen bu ülkede benim gibi adamların çok olmasına dua et yoksa tefe koyar oynatırlar senin gibi bilinçsiz yavruları.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

E tama Viktor haklisin, tamam o gunun sartlarinda normalmis eyvallah da, bugun hala o gunlerin sancilarini yasiyorsak bunlari da konusmamiz lazim. O zaman gerekiyordu yaptik diyerek bir yere varamayiz. O gun uygulanan politikalar yuzunden bugun terorle mucadele ediyoruz.

Viktor zaten benim söylemeye çalıştığımı güzelce söylemiş. inkar etmiyoruz burada böyle şeylerin yapıldığını fakat terör bunların hiç birine ne cevap ne de çözüm olamaz sen bunu kabul etmiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

ya o kadar boş tartışıyosunuz ki 3 kuruşluk tiplere o kadar güzel prim veriyosunuz ki şu yaptıgınız muabbetler ile anlatamam size. ulan şu memlekette bir kere adam gibi adam olan kürt topluluğundan bir insan tutupta "ABİ BEN KENDIME YENI MEMLEKET AÇICAM ORADA YAŞICAM BÖYLE OLMUYOR" dememiş.

Şu anda 50-60 yaş grubu arasındaki yani orta yaşı geçmiş geçmişin döngüsünü iyi bilen bilmemnesini iyi bilen bir kürt insanla oturup enine boyuna konuyu tartıştığın zaman bile "bırak şu o.çocuklarını allah aşkına, kendi devletinmiş özerklikmiş, bu güne kadar yoktu böyle bişeyde iki tane çapulcu terörist ortaya çıktıda bütün cahili cühelası gazlanmaya başladı" diye tepki veriyor.

Koskocaman kitaplar yazılmış edilmiş bilmemne olmuş bir tanesinide ders kitabı olarak okuyoruz. Adamlar daha Osmanlı kurulmadan önceden demişlerki biz Türk ulusunun himayesi altında yaşıyoruz herhangi bir özerkliğimiz istemi gibi bir durumumuz yok. Kimse onları ezmemiş aksine Türk - Kürt hep birlikte can ciğer yaşamışlar. Sarayın içinde bile görev almışlar.

boş harbiden boş muabbetler. o kadar face te dolanan yazılara bilmemnelere geyik diyosunuz "heheheheh" tribiyle gülüyosunuzda Atatürk'e giden İsmet İnönü'nün Azınlıklar sorunu hakkındaki muabbetini bilmeden zibilyon tane insan facebookta dolanan o yazı sayesinde öğrenmiştir bilmeyen cahil insanlar. Bu güne kadar Atatürkçülük, Kemalizm v.s gibi şeyler Türk toplumunun temel taşıdır, başka düşünce şekli ve hareket,yönetim şekli yok diye görülürken ne olduda bu ampulcü tipler bu kadarmı beyinlerinize farklı konuları empoze ettide böyle triplere girebiliyosunuz anlam veremiyorum.

Biraz daha zıplayın. Faşizm bilmemneizm falanizm filanizm diye. Yine asker elinden bütün yetkileri alınmasına rağmen "evet gençler harbiden memleketin şu dakika boku çıktı bu boku sıvamak bize düşer" diyip bi tarafımıza koyduğu zaman dönemin genel kurmay başkanı olan Kenan Evren'e şerefsiz dendiği gibi gelip bu günki başkana da "ŞEREFSİZ , DÜZENİ PERİŞAN ETTİN SEN" gibi yazılar yazmaya devam edersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

_ILuVaTaR_ said:

sipeyskeyk said:

E tama Viktor haklisin, tamam o gunun sartlarinda normalmis eyvallah da, bugun hala o gunlerin sancilarini yasiyorsak bunlari da konusmamiz lazim. O zaman gerekiyordu yaptik diyerek bir yere varamayiz. O gun uygulanan politikalar yuzunden bugun terorle mucadele ediyoruz.

Viktor zaten benim söylemeye çalıştığımı güzelce söylemiş. inkar etmiyoruz burada böyle şeylerin yapıldığını fakat terör bunların hiç birine ne cevap ne de çözüm olamaz sen bunu kabul etmiyorsun.

Evet haklisin. Gunlerdir tartisiyoruz surada, ayrildigimiz nokta bu.

Sanirim sizin yuzunuzden teroru mesru gormeye basladim, gg.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

hayir aksine sen beni oldurdun, o bana kazik atti, su bana sunu yapti ustunden sorun cozulmez, tartisilmaz

ben zannetmiyorum dersim bombalandi diye bugun daga cikan adamalr oldugunu, ama %10 secim baraji ile 12 eylulun getirdigi fasist yasaklarin yuzunden daga cikan yiginla adam var

12 eylul anayasasi ile onun meyveleri ortada duruyorken gidip dersimden bahsedip onun uzerinden tartisma kurmaya calismak ruzgara karsi isemek gibi bisey
Sosyal ağlarda paylaş

Geçmişte yaşananları ne reddetmek nede benimsemek bilim çağındaki insanlığın bir özelliği olmaması gerekiyor diye düşünüyorum. "Bilmek" adına yalandan kurtulup doğru cevaba ulaşmaya çalışmak güzel bir yol, ve bu yolun sonuna gelmeden herhangi bir düşünce içerisine kapılmamak gerekiyor. Keza ulaşılmak istenen doğru sonuca varıldığında dahî, metnimin başında da belirttiğim gibi inkar'ına yada müdafasına uğraşılmaması gerekiyor.

Gerçeğe ulaşıldıktan sonra, "bilmek" için gerekli tüm şartlar sağlandıktan sonra, sadece bu bilgiden ders çıkartılarak insanlık adına taşların bir sonraki yerine karar verilmesi gerekiyor. Şu an "modern" milletler olarak görülen ve geçmişte benzer süreçler yaşamış batılı milletler'den farklı olarak sıyrılamayacağımız tek durum da bu gibi geliyor benim düşünceme göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

sipeyskeyk said:

hayir aksine sen beni oldurdun, o bana kazik atti, su bana sunu yapti ustunden sorun cozulmez, tartisilmaz

ben zannetmiyorum dersim bombalandi diye bugun daga cikan adamalr oldugunu, ama %10 secim baraji ile 12 eylulun getirdigi fasist yasaklarin yuzunden daga cikan yiginla adam var

12 eylul anayasasi ile onun meyveleri ortada duruyorken gidip dersimden bahsedip onun uzerinden tartisma kurmaya calismak ruzgara karsi isemek gibi bisey

Onceki sayfalari okursan 12 eylul den yeterince bahsettim zaten, simdi tartisma derinlestikce daha geriye gittim sadece, 20-30 yillik hadise olmadigini anlatmak icin.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

şunun üstüne tartışmaya gerek yok daha. giderlerse senin gibileri de götürürler umarım yanlarında. gitmeyip insan gibi otururlarsa da başımızın üstünde yerleri var zaten ona lafı yok kimsenin.
Yok be dalga geciyorum, o kadar da degil. Ha bolunme, federasyon vs. dersen oturup konusalim derim, ama teroru hicbir zaman mesru gormem. Digerleri icin de vatan haini olacaksak, eyvallah.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

_ILuVaTaR_ said:

yolları ayırmak istiyorlarsa hemen aşşamızda bi kürt devleti var oraya gitmekte özgürler.

Kimi kimin topragindan kovuyorsun konusuna hic girmeyelim degil mi?

onu zaten senin yolların ayrılmasından bahsetmenden sonra söyledim, bölünme zaten söz konusu bile olamayacağı için birlikte yaşamak istemiyorlarsa gidebilirler. zaten gerçekçi bir şey de değil çok dikkate almana gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

federal yapi ile yari baskanlik sistemi turkiyenin ilaci direk, hemen hemen butun ic sorunlari cozucek gibi assagi yukari

ama burhan kuzu efendi uniter yapi + full baskanlik istiyor

http://www.motifake.com/image/demotivational-poster/small/0808/epic-bluff-star-wars-bluff-palpatine-demotivational-poster-1219112701.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

hani şu an istanbulun nüfusu 20 milyonu aşmış bilmemneymiş türkiyenin nüfusu 75m den fazlaymış muabbeti dönüyor ya, tutupta memleketlere göre nüfus sayımı yapmaya kalksak yani ne biliyim mardin, tunceli, diyarbakır vs kütüğüne göre sayım yapılsa çook iyi biliniyorki türkiye nüfusunun %30-40 arası bir bölümü kürt çıkıcak. zibilyon tane etnik kökeni aynı toprak üzerine yaşatan bir devletiz. osmanlıdan devam eden real-türk muabbetine bakarak lan bunun kökeni osmanlının bilmemnesne dayanıyo yada ne biliyim osmanlıdan öncesine dayanıyo bu harbi türk dicek bi kavram yok çünkü tam anlamıyla Türk diye bi muabbet yok. çerkezi bilmemnesi arnavutu cartı curtu macırı herşeyiyle Türk diye geçiyoruz. ayrışma gibi bi durum zaten söz konusu değil ki. olamazda.
Sosyal ağlarda paylaş

bölünmenin mümkün olmayacağını bile bile hala bu isteklere devam etmek niye.

şunu da söyliyim kürt sorunu türk devletinin olduğu kadar ayaklanan, dağa çıkan kürtlerin de hatasıdır. devletin yaptığı haksızlıktan sonra hıncını masum halktan çıkarmak apaçık salaklıktır. insanlar zamanla ırkçı olmaya başladı sırf bu nedenle. ben de ırkçı bir insan değilim ama toleransım kalmadı artık ve benim gibi bir çok insan olduğuna eminim. öyle ki artık faşizmin çözüm olacağını düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...