Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ÖSYM başkanıda kopyacıysa biz napalım

Pluton

Öne çıkan mesajlar

boyle 14 yaslarinda bi cocukla tartisiyomus gibi hissettim bi an.
umitsizce hakli cikmaya calisiyo.

balon, sacmaladigini bildigin halde yine de cevap mi yazmak istiyosun? neden yazdiklarimizi gormezden gelip ilk sayfalardaki muhabbetlerden devam etmiyosun? oyle daha kolay olur isin.
Sosyal ağlarda paylaş

@balon

Pardon da madem deliller yetersiz o zaman neden konudaki ilk mesajına adamın kim olduğuyla ilgili ad hominem döşedin? Neden delillerin yetersizliğine dikkat çekmek yerine vicdan uyandırmaya çalıştın? Senden önceki mesajda çatır çatır Alman savunma bakanının tepesine nasıl bindikleri ve bunun sonucunun ne olmsı gerektiği yazıyordu tutup da kabahatten bağımsız olarak süper tekstilci diye önünü mü ilikleyecek insanlar? Sanki tekstilciliğine laf eden var.

Önceki tartışmalardan az çok hatırladığım kadarıyla AKP'nin sivil imaj sorumlusu gibi her konuda panter gibi savunan birisin ve kendinin cumhuriyetçi izdüşümleri gibi bir takım adamı olduğunu zaten itiraf ediyorsun. Fakat gerçek şu ki senin cumhuriyetçi izdüşümlerin karşındaki insanlar değil, seninle paralel olarak CHP veya Ergenekon'a toz kondurmama gayesi içerisinde değiller. Burada CHP'ye oy verip de CHP'yi senden daha fazla eleştirenler var. Ergenekon diye bir örgütün var olması bunun bir cadı avına dönüştürülüp insanların mağdur edilmesini meşru kılmıyor.

Biz kaç kişiyiz? İkna olmasak ne yazar?
Bir popülizm avukatı olarak argumentum ad populuma başvurmaman beklenemezdi zaten. Açık söyleyim, kaç kişiyiz bilmiyorum ama ülkedeki bakanların toplamından fazlayız. 2 ile 2yi toplamak için beyaz yakalı açıklama bekleyecek değiliz, algoritma ortada, sınavdan önceki gece FEM öğrencilerine mod medyan çalıştırıldığı internetteki mesajlardan ortada, bunu ne Ergenekon gibi derin bir dava ile bir tutabilirsin ne de roket mühendisliğiyle.
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

"Doç Dr. Demir bu çalışma için Melland Textiberichte'den yazılı izni şimdi elde etmiş bulunmaktadır. Yazılı izni serinin yayınlanmasından önce elde etmediği için Doç. Dr. Demir hem sayın P. M. Latzke'den hem de Melland Textilberichte'den özür diler ve verdikleri izin için de teşekkür eder.

İzin almadan bir şeyi çevirdim diye kırılmak, Sezen Aksu'nun Vazgeçtim'ini kendisine sormadan okumak gibi olmuş. Ki tercüme belirtilmediği için özür dilenmemiş, çeviri için gerekli izni almaması sebebiyle eleştirilmiş. Bence de saçma öyle bir izin olaycılığı. Makalen neyse, adı sanı yazanı belli olacak şekilde niye çevrilmesin ?

Olay eğer çeviriyi referans vermeden yayımlamaksa bunun tartışalacak hiç bir yani yok bırak ösym başkanlığını akademik dünyadan komple atılması gerekir bu adamın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...