Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BATERİ,BATERİSTLER!!

bblackk_kknightt

Öne çıkan mesajlar

bişey cok istersen azimli çalırsan olur derlerya
yalan o

yetenek lazım eger yetenegin varsa kısa sürede kaparsın çalarsın
eger yetenegin yoksa sabahlara kadar calıs studyoda yat olmaz

zeka ve yetenek meselesi buda herkonuda oldugu gibi.

ps : ben davul falan calmıyorum diger konularla özdes bir durum bu[signature][hline]we modify worlds
Sosyal ağlarda paylaş

eternal -1[signature][hline]Bu mesajdaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.
BabacumMostors, 31 Ağustos 2004 15:32 tarihinde demiş ki:
Kuku peşinden koşmayın ideallerinizin peşindne koşun
(not: kuku bir ideal deildir)
Sosyal ağlarda paylaş

birşey için yetenek lazım derler ya. yalan o. çalıştıktan sonra olmıcak şey yok. hayatımda gördüğüm en yeteneksiz adam var arkadaşım, beş sene boyunca inatla gitti güzel sanatlara girmek için. girdi. ehu. çiziyo filan şimdi yani.. ha bi tane daa arkadaşım vardı hayatında eline kalem almamış, 15 resim çizdi topu topu üç ayda heykel üçüncüsü olarak girdi herif mimar sinana. yani burdan bak sonuç çıkar.[signature][hline]your sight is a weakness...
Sosyal ağlarda paylaş

horace +1:)[signature][hline]Bu mesajdaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.
BabacumMostors, 31 Ağustos 2004 15:32 tarihinde demiş ki:
Kuku peşinden koşmayın ideallerinizin peşindne koşun
(not: kuku bir ideal deildir)
Sosyal ağlarda paylaş

Başta rahat ilerlemek için ritm duygusu olması önemli ama ritm duygusu sonradanda oluşabilir. Çok çalışman lazım, sürekli parçaları dinleyip kendin ritm uydurmaya veya aynı ritmi atmaya çalışman lazım(ritm duygusu için).... Tabi yeteneğin olup olmadığını biraz çalıştıktan sonra annarsın...[signature][hline]Saeros&Elros Luinwé
Her zaman saf sandığımız güneş doğarken bazen bizi kirletmemek uzaklaşır... Her uzaklaştığında yediğimiz darbeler saf olmayan bir ışıkla bizleri aydınlatır...

Sosyal ağlarda paylaş

Eternal sacmalamıs...

Dogustan baterist cıkmıosun heralde..Yeteneği oLan war oLmayan war..Ama en önemLi oLay yıLmamak ve caLısmak..Bence daha sora gelen ritm duygusuyLa herseyi yaparsın..öLe yok yetenegi oLan yapar oLmayan yapamaz sacmaLıktan baska bişi değil..

Cok calıs hediyeni alırsın zaten..[signature][hline]I'm enbodyment of Antichrist
I'm living for my own Demise

Sosyal ağlarda paylaş

Çalışma.. tüm sorun bu eğer iyi çalışırsa iyi baterist olamayacak insan yoktur bana göre... tek kolla çift kolla çalan adamların yarısından´daha iyi çalan adamlar var bu adamlar çokmu yetenekli??? hayır adam eksikliğini gözardı edip gece gündüz çalışıyo ve başarıyoda...[signature][hline]Ölümsüzlüğün Sırrı Bol Mastürbasyondur...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Natural_Jedi, 08 Eylül 2004 20:30 tarihinde demiş ki:
eternal -1

natural +1

ben de davul calıyorum stüdyolarda yatıp kalkarsan marc portnoy (yaw dream theatre nin davulcusu aklıma gelmedi ismi) onun gibi olabilirsin önce yavaştan al direk uber çalıp ataklara geçme önce bi dıs cak dıscak falan çalış :)

sonra bunları iyice kaptıktan sonra doğaçlama yap atağa giriş yavaş ataklarla başla önce sonra yavaş yavaş hızlan dikkat et atak yaparken çemberlere vurma cok kötü ses cıkartıyor :)

şimdiden kolay gelsin

birde ellerini kollarını ayrı kullanmaya çalış mesela hayet i açarken davul ayrı gitcek ordan ride ile ritim tutup trampete vurcan bunun gibi :) ben ilk başta oharas fln oldum yavaş yavaş alıştım artık rahat yapabiliyorum tek sorun bu 4 in 4 yaparken biyere dalıyorum müziği duyamıyorum onuda geliştircez artık ;)

eh ne diyim

biraz azimle herşey olur[signature][hline]hö?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SpiritCrusher, 10 Eylül 2004 14:20 tarihinde demiş ki:
Çalışma.. tüm sorun bu eğer iyi çalışırsa iyi baterist olamayacak insan yoktur bana göre... tek kolla çift kolla çalan adamların yarısından´daha iyi çalan adamlar var bu adamlar çokmu yetenekli??? hayır adam eksikliğini gözardı edip gece gündüz çalışıyo ve başarıyoda...

mesela def leppard ın bateristin kolu kopmuştu trafik kazasında herif tek elle döktürüyordu[signature][hline]hö?
Sosyal ağlarda paylaş

azimle her şey olur. ama bir limiti var tabii. sonuçta herkes deli gibi çalışsa mike portnoy olamaz. yetenek gelebileceğiniz yüksek noktayı ve oraya ulaşmanın hızını etkiler bence.

yetenekli adamın 2 günde kapacağı şeyi daha az yetenekli biri 10 günde yapar sallıyorum. çalışmaya bağlı tabii.[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu
Sosyal ağlarda paylaş

spirit bi daa oku mesajimi
Portnoy gibi calabilir
portnoy un caldigi ritmleri cok rahat calabilir yani calisan herkes
hatta calisarak herkes birini kopyalayabilir, nolcak ki super bi sanat eserini alirim kare kare kopyalarim, kuxcukken turkiye haritasini kopyalayin dediklerinde haritayi cm cm bole yeni bir kagit da da cm cm kareler yaratip o kareleri kopyalardim teker teker leziz bi harite cikardi ortaya. bunun gibi bisi

onemli olan yazabilmek, portnoy twinleri kullanmada cok basarili ve ayni zamanda bu twinleri kullanabildigini sarkialra da yansitiyo cok guzel
ama mesela rockistanbulda cikan disenchant grubu cok guzel bi sekilde home u ve dance of eternity i caldilar.[signature][hline]too much, too young
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 10 Eylül 2004 16:56 tarihinde demiş ki:
Portnoy gibi calabilir
portnoy un caldigi ritmleri cok rahat calabilir yani calisan herkes
hatta calisarak herkes birini kopyalayabilir,

katılmıyorum ne yazik ki. birinde müzik kulağı, ritm duygusu yoksa, istediği kadar çalışsın bir yere kadar... bence.[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu
Sosyal ağlarda paylaş

yeterince calisinca herseyi kopyalayabilirsiniz
hic bir sey mukemmel degildir dunyada sonucta ve bu nednele hersey kopyalanabilir
ben zaten demiyorums adece azimle iyi bi baterist olabilirsiniz diye

mesela bizim okulda bi alt donemde bi cocuk vardi, teknik calisiyodu sadece
tamam hizli ve iyi caliyodu
ama ataklari tekduzeydi, anlamsizdi
cocuga su melodiye ritm yaz dendiginde saf saf bakiyodu en zor yapabildigi seyi yapiyodu yazdim diyodu

kendimden ornek veriyim (nefret etsem de) gimli ve bi arkadasin daha oldugu bi caz grubu kurduk, ve ben buna oturup kendi baterimi yaziyorum, demiyorum ben asmis bi adamim, ama en azindan az once anlattigim cocuktan daha farkli oldugumu dusunuyorum, ha belki bu cocuk benden daha iyi calicak, ama ben kendi bestelerimi caldigim icin daha iyi bisi yapmis olucam (bence)[signature][hline]too much, too young
Sosyal ağlarda paylaş

biraz daha basite indirgesek soole diyelim
sen kopya kagidini alip bisiin ustune koyup cok guzel cizebilirsin onu dimi yavas yavas da olsa

biraz daha artttiriyoruz zorlugu, bateri calmak da oole bir seye giriyo, gitar calmak da, hersey hatta yaraticilik icermesi gereken booledir
yani sne o kopya kagidini kaldirip kedni kafani kullanmadikca sadece bir kopya kagidi gibi yasarsin, ve eninde sonunda orjinal kalir, kopya kagidinin ustundeki degil :)[signature][hline]too much, too young
Sosyal ağlarda paylaş

yetenek odur zaten
ha diyosan simdi kopya kagidi olmadan bakarak cizmek gibi bi resmi sokuyosan ayni seyi diyoruz zaten
sadece iki sey varmis gibi dusunun, ya kendin bisi yaratirsin ya da birinin isini taklid edersin
ilki yetenek ister, dierkinde yetenegin tek rolu sureyi degistirmek olacaktir[signature][hline]too much, too young
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...