Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Neden yabancı müzik?

Pluton

Öne çıkan mesajlar

geçenlerde televizynda zap yapıodum o sırada dream tv yidi galiba bi müziq kanalına rastladım cezanın bi klibi vardı dedim bune bi izliyim..

Adamlar şarkıda yea yea microphone bilmemne filan diolardı
sen önce türkçe müziq yapıolar die savunduğun insanların neden, nasıl ve ne şekil müziq yaptıklarını öğren sonna konuşsan ne kadar mesuud ne kadar bahtiyaar olacağım..[signature][hline].....
Günlük hayatın sıkıntısından biraz silkeler insanı,herşeyin aynı olmasından.Kişiyi bedenin ve aklın dışına çıkarıp duvara yapıştırır.
Sanırım içmek,
ertesi sabah tekrar hayata dönülebilen ve her gün tekrarlanabilen bir intihar biçimidir.

..Charles Bukowski..
Sosyal ağlarda paylaş

çünkü türklerin müzik anlayışı çok farklı. ve yaptıkları müzik hiç bi şekilde beni tatmin etmio, ki ben metal dinlerim işte türk metal grubu da bi pentagram var düzgün almora falna var o kadar. onlarında çok az şarkısın ıbilirim.

Bu ayrıca türkler genel olarak yaratıcı diiler. (sezen aksu, tarzı insanları bunun dışında tutuorum yanlış anlamayın)

bütün şarkıları aynı oluo boş müzik kısacaıs. Sözler kötü boş şeyler. Bişey hissettirmio, kısacası çok kötü![signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

Ya farkında mısınız, müzik sanattır. (Valla?)
Topicin hepsini okudum, aslında hepiniz farkındaymışsınız. :-)

Kola, tamamen endüstriyken bile, "Neden Coca-Cola?!" tartışması sadece azıcık mantıklı. (ki bence tamamen mantıksız :-P)
Bu durumda "neden yabancı müzik?" çok saçma.

Hatta o kadar saçma ki "Neden resident evil? Bakın Lanetin Hikayesi.. ah vurmayın!" demek istiyorum.

Tey tey tey.[signature][hline]Hayat sövünce güzel.

[Bu mesaj Eraq tarafından 07 Eylül 2004 18:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hadescik, 07 Eylül 2004 18:45 tarihinde demiş ki:
Benim nasıl müzik yaptıklarını bilmediğimi nerden çıkardın

İst. oturuyorsan elbet k.köyde ceza ile raslaşırsın ona sorsana neden millet hep yabancı müzik dinlio felan die..
müzik evrenseldir arkadaşım 'müzik' yani ceza dediğin adamın da bir sürü yabancı isimlerle yaptığı feat ler var ki zaten kullandığı alt yapıların çoğu yabancı müziklerin alt yapıları adamın işi sadece o müziklerin üstüne söz yazmak müziklere biraz fıyk fiyk felan eklemek..

not: ceza yı ne severim ne sevmem bi garezim yoktur o insana[signature][hline].....
Günlük hayatın sıkıntısından biraz silkeler insanı,herşeyin aynı olmasından.Kişiyi bedenin ve aklın dışına çıkarıp duvara yapıştırır.
Sanırım içmek,
ertesi sabah tekrar hayata dönülebilen ve her gün tekrarlanabilen bir intihar biçimidir.

..Charles Bukowski..
Sosyal ağlarda paylaş

yo yo biraz hareketleniyour okey mi ? (scratch)
istanbul underground hip hop ya .. elleri göster..
Koyduğum nokta belki son ben bunu bilemem aynı bomb gibi gelir sana belkide aynı ton
Dibi delik gelebilir ama aynı fon kendini bilemez montofon ve monoton yaşar
Hep alt aynı don anlatırım ben derdimi yalnız eyy biminii microphone
Şimdi bana bir bakınız hadi muamelesi kesebilir haas** ve de muhammed ali gibi gelir asi
Bana bak beni gör vede öl vasi sesim hep duyulur tepeden bariton
Mekanım olabilir her an ozon yanıma gelenin canına girecektir eyy bimini microphone...
O oo bunu ben bunu sen şunu ben onu sen gülü ben günü sen fenomen olacak dolacak heryer
Menemen kıvamı balçık gelemem elemem dostumu göremezsem düşmanın postunu
Yere seremezsem rüzgar gibi esemezsem veremezsem kalbimi geri gelemezsem
Sen beni bilemedin yüreğimi göremedin kendini bilemedin yamacıma gelemedin
Amacına varamadın heryeri karaladın barışıda yaraladın acımadan aldın
Rüyalara daldın bal arısı gök karası istanbul kalem harp okulundan çıktı

işte türkçe müzik ... iyiki türkçe ben bunu bilemem aynı bomb..[signature][hline]Forum the bell tolls..
Chris Metcalf | Bury me deep inside your heart
Album - Blizz

Blizzard_IcedEye
Sosyal ağlarda paylaş

bana bi massive attackın bi radiohead in bi faithless in türkçe alternatifini göster bırakıcam yabancı dinlemeyi ok?

türkiyedeki müzik kültürünü görüyoruz... yırtık kot+bağrı açık gömlek+gümüş zincir+renkli gözlük alsana popçu... ortalığa çıkıp abuk subuk şarkı söylüyolar. ki onu da yapmıyolar işleri güçleri kim kimi skio, acaba kime laf atsamda gündeme gelsem...[signature][hline]Snowboy
Sosyal ağlarda paylaş

hadescik sidik yarıştırmaktan zevk aliosun heralde?[signature][hline]Bu mesajdaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.
BabacumMostors, 31 Ağustos 2004 15:32 tarihinde demiş ki:
Kuku peşinden koşmayın ideallerinizin peşindne koşun
(not: kuku bir ideal deildir)
Sosyal ağlarda paylaş

bi kere ben turkum diye turkce muzik dinliyorsan sen bi muzik dinleyicisi degil gorusu kisitli bir insansindir

hosuma gittigi icin yabanci muzikleri dinliyorum, ki sevecegim sekilde muzik yapan tum turkleri de dinliyorum (Hakan Turkozu Trio, Comma, Almora)[signature][hline]too much, too young
Sosyal ağlarda paylaş

neden saksafon hadescik?
yahu niye yabancı dinliosunuz türk dinlemiosunuz diyip de, gidip almancıların oradan özendikleri, sözleri değiştirip, aslen amerika ve harlem çıkışlı olan rap tarzını örnek gösterirsin be adam?
mfö desen,şebnem ferah desen,sezen aksu, ne bileyim levent yüksel,türk sanat,türk halk desen anlarım da.
yani "niye gökyüzü sarı değil de mavi yaa banane? bu arada mavi en çok sevdiğim renktir." gibi birşey yaptığın.
ayrıca, sözleri anlamlı,müziğin kaliteli olduğu çook az türk grup, şarkı var.ama ingilizce gibi bir (artık) evrensel olan dilde yapılıyor artık şarkıların çoğu,çünkü en çok kitleye hitap eden dil, fransızlar yapmaz o ayrı.müzik evrenseldir çünkü.doğru düzgün müzik yapıolar da mı dinlemiyoruz yani.[signature][hline]abeo nihilum demonstrere
quod abolesco dum te defendo
Sosyal ağlarda paylaş

Türkçe müzik dinlemek isteriz tabii ama 5 6 senedir hiç Türkçe dinleyemiyorum.Çünkü yok yok yok.Adam gibi müzik yok.

Ne var peki ?? Mözik var.[signature][hline]"http://www.paint.canavari.com" Anneni boya-babanı boya-arkadaşını boya kedini boya-köpeğini boya-kuşunu boya-balığını boya-mod'ları boya vs.

-Micheal Jordan mı ???
-Hayır cormadım

Genciz Güçlüyüz Atatürkçüyüz ...
Sosyal ağlarda paylaş

ya turkler muzik acısından tamamen kısır hic kimse yeni bersey yapamıyo ve senin gibib dar goruslulerde farklı bişeyler yapmaya çalışanları silmeye calısıyo mesela demir demirkan son kasedini çıkarttıgında surekli bundan soz ediyodu plak şirktleri sadece tutan muzikleri yenilemek istiyolar hatta bi sozu vardı cok iyiydi 'bu insanlar amerikada yapsalar bu işi metallicaya bu aralar red hot chili peppers cok tutuluyo neseli muzikler yapıp konserlerde zıplayın derdi' diyo ama yabancı muzikler surekli farklı seyler arıyolar fark burda olusuyo arkadasım bide sen bize sevdigin muzik turunu soyle turku varsa soyleriz yoksa guzelinden bi yabancı grup dinletiriz sana[signature][hline]this isn't music, and we're not a band
we're five middle fingers on a motherfucking hand

haters call me bitch
call me faggot
call me whiney
i am something you can never be

marilyn manson
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...