Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

web hosting hakkında soru??

Dark_Soul

Öne çıkan mesajlar

Selam bir kac güne yurtdişi lokasyonlu web hosting kiralamayı düşünüyorum.

Tavsiye alabilirim,en cok onerilen sitelerden biri şu:

http://www.hostgator.com/shared.shtml

Şimdi bu amcalar unlimited diskspace,unlimited bandwith falan diye yardirmişlar,ben hosta film,müzik vs upload edip,fileserver gibi kullanabiliyormuyum.Eger yapabiliyorsam fiyatlar nasıl boyle ucuz olabiliyor

Eger boyle birşey yapamıyorsam unlimit dispace in mantıgı nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

Şimdi bu amcalar unlimited diskspace,unlimited bandwith falan diye yardirmişlar,ben hosta film,müzik vs upload edip,fileserver gibi kullanabiliyormuyum.Eger yapabiliyorsam fiyatlar nasıl boyle ucuz olabiliyor

Yeterince buyumus ve bu konuda yatirim yapabilen yerler artik her bir sunucu ustune disk ekleyip, dosyalari orada barindirma olayini coktan astilar. Abilerin sunuculari bir yerde, storage'lari bir yerde duruyor. Yan yana sunuculari fiber network ustunden baglayip, data'lari harici bir yere koyuyorlar. Hal boyle olunca adamlarin "aman disk doldu" derdi yok. Cat diye mount ediyor ikinci bir network storage, kaldigi yerden devam ediyor gerektiginde.
Sosyal ağlarda paylaş

2004'ten beri falan tüm sitelerim di'nin sunucularda. Heralde 2005'ten beri falan da para vermemişimdir :)

Benim Otokritik baya aktif bi site olmasına rağmen hiç sorun yaşamıyorum, google.com işletmeyeceksen sıkıntı olmaz heralde "doğru düzgün" biyerlere gitmeye gerek yok. Zamanında Gator'da kullandım kendim bok gibidir afedersin.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Dark_Soul said:

Yeterince buyumus ve bu konuda yatirim yapabilen yerler artik her bir sunucu ustune disk ekleyip, dosyalari orada barindirma olayini coktan astilar. Abilerin sunuculari bir yerde, storage'lari bir yerde duruyor. Yan yana sunuculari fiber network ustunden baglayip, data'lari harici bir yere koyuyorlar. Hal boyle olunca adamlarin "aman disk doldu" derdi yok. Cat diye mount ediyor ikinci bir network storage, kaldigi yerden devam ediyor gerektiginde.

Evet ama unlimited dediğine bakmayın çok zorlarsan suspend edip hadi aga sen vps al yada defol diyolar. Tecrübeyle sabittir
Sosyal ağlarda paylaş

Vodan said:

Zamanında Gator'da kullandım kendim bok gibidir afedersin.

Nesi kotu mesela?Dün chatten unlimited hdd olayını sordum,100k dosyadan sonra hesap suspend ediliyormuş

di said:

Eh orasi oyle tabi. Bir de barindirdigin icerk de goze batarsa hic sansin olmuyor.

warez,adult vs tarzi bi site düşünmüyorum zaten,burda sorun yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Selam,
Bluehost kullanıyorum ben aktif olarak şu an . Genel olarak memnunum aslında , customer support olsun , kullanım kolaylığı olsun falan. Ama biraz yavaş sanki , özellikle VtigerCrm gibi DB yi aktif kullanan birşey kurunca daha da zorlanıyor gibime geldi. 84$ lık her nanenin unlimited olduğu bir paket almıştım , Ağustos'ta bitecek.

Fiyat olarak o civarlarda birşey bakıyorum yine , ama sanki server EU ' da olsa daha hızlı olacak gibime geliyor. İyi hizmet veren hangi hostingleri önerirsiniz ? Hostgator ve Icdsoft'un adı geçmiş yukarda , yakın zamanda kullananlar ne der ? ICD'nin Baby paketi iyi gibi duruyor sanki ? Hostagor USA mi EU mu serverlar?

Not : 5-6 site barındırıyorum , 2-3 ü kurumsal websitesi olacak , binlerce insan gelmez aynı anda ama , host ettiğim şirket/ürün siteleri yavaş yavaş hareketlenicek , onun dışında e-mail servisi olarak aktif kullanılıyor ve işte bir de CMS/Drupal , CRM sistemleri işleri oluyor. Sanırım TR'de o fiyatlara ii hosting zor , göz ucuyla vaktım rakamlar çok yüksek gibime geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu ICD'nin hem EU hem USA serverları var sanırım. Aynı fiyatları EUR a çeviriyorlar. Yani aylık 10 $ ise hosting , EU'da istersen 10 EUR veriyorsun.

Yalnız add-on domain izin vermiyor sanırım yanlış görmediysem , büyük sıkıntı. Add-on özelliği de olsa oradan kiralarım sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...