Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lavabo Aç Almancası

Floridsdorf

Öne çıkan mesajlar

said:
röhmöhleifrei dediğin aletin adını adam anımsamıyor bile..

hadi caanim, almanlar gayet animsiyo.
rohr boru demek.
daha genel kullanmislar. sizin gibi (?!?) lavabo dememisler, onu diyene kadar neler derdin.
lavaboac lavaboac lavabo ac lavabo ac lavabo ac yazmasi bile kasinti. lava boac?
roafray! dedin mi is bitiyo.
ne bu düsmanlik ya. sanki ausschwitzde oynarken, topun alman nazi kampina kacti kücükken ahah.
Sosyal ağlarda paylaş

tatlı vanilyam benim.. çok kaba bir dil almanca. aslında dil bile sayılmaz. neanderthal adamlarının çıkarttıkları garip gırtlak sesleri sadece. cap gibi, kapak gibi kısacık şeylerde bile VK diye kısaltılacak şeyler yazmak zorunda kalmak... biliyorum sen de kırgınsın almanlara bu konuda.

şşş hepsi geçti..

artık dert etmene gerek kalmadı..
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

bu sayfayı translate ettirdim sonuçlar çok vahim
http://translate.google.com.tr/translate?js=n&prev=_t&hl=tr&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=de&tl=tr&u=http%3A%2F%2Fforum.paticik.com%2Fread.php%3F13%2C5511527%2C5511745%23msg-5511745

said:
avaboac lavaboac lavabo lavabo ac ac ac lavabo yazmasi kasinti safra. lava boac? BOAC lav?
roafray! roafray! dedin mi is bitiyo. Evlenmek hatırlayacağımı düşünmedin bitiyo olduğunu.
ne bu düsmanlik ya. ne met ya düsmanlik. sanki ausschwitzde oynarken, topun alman nazi kampina kacti kücükken ahah. sanki ausschwitzde oynarken, topun alman nazi Kampina kacti kücükken ahah.

ahahaha ya niye bende evlenmek yaziyo ya bi tek?
mutfak da yazsaymis bi de, vicdansiz.
evinin kadini olacaksin, sonunuz bu hepinizin sosyal mesaji vermis. it.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam dasaaacan <3
kaba bi dil olarak geliyo kulaga dogrudur, ama güzel kullandigin zaman tadindan yenmiyo.
o degil de almanlar kac kere beni türkce konusurken duyduklarinda, fince mi konusuyorsunuz dedi.
ikisi de ural-altay dil grubundan geliyormus tabi.

wikipedia said:

Türkçe ile Fince'nin ilişkili olduğu görüşü [değiştir]

Fince ile Türkçe arasında herhangi bir bilimsel ilişki olmadığı kanaatine rağmen Türkçe ve Fince arasında büyük benzerlikler olduğunu söyleyenler de azımsanmayacak kadar çoktur. Konu hakkındaki araştırmalar sürdürülmektedir. Bazı bilimadamları, Fin kökenli birçok kavmin Uralların ötesinden İskandinavya'ya göçtüğünü kabul etmektedir. Finli pekçok tarihçi de bu görüştedir.

Fince'nin Türkî diller (Turkic) ile akrabalığı düşüncesinin oluşmasında dillerin genel dilbilgisi yapıları etkendir, iki dil arasında dilbilimsel değeri bulunan benzer sözcüklere rastlanmaktadır ve karşılaştırmalı Fince-Türkçe araştırması yapılmaktadır. Öte yandan bir başka etken ise tarihtir.

Her iki dil de Ural-Altay dil ailesi içerisindedir. Ancak Fince Ural grubunun Fin-Ugor altkolunun Fin Dilleri grubuna dahilken, Türkçe, Altay grubunun, Türkî Diller kolunun, Oğuz altgrubuna dâhildir. Ural dilleri Kuzey Sibirya kökenli, Altay dilleri ise Güney Sibirya kökenlidir. Dilbilgisi yapılarındaki pek çok paralellik Ural ve Altay dillerini bir üst grupta Ural-Altay Dilleri adı altında birlikte sınıflandırmaya olanak verir. Hatta bazı yabancı dilbilimciler Ural-Altay ayrımı yapılmaksızın tüm Ural dillerinin, Altay dil ailesi içerisinde yer alması gerektiği savunur. Türkçe ile Fincenin onbinlerce yıl önceki geçmişi aynı köklere dayanabilir.

Başka dilbilimcilere göre Fince, Tatarca ve Çuvaşça'ya çok yakın bir dildir. Öte yandan, Japonca ve Fince arasında da benzer sözcükler bulunmaktadır.

Öte yandan; Fince’nin en yakın olduğu diller; diğer Fin Dilleri olan, Estonya Dili, Karelya Dili, Laponca, Vepse, Mordvince, Çeremişçe, Mari ve Komi dilleridir. Bu diller yine Fin-Ugur dil ailesi içinde Ugur bölümünü oluşturan Macarca ve Khansi-Mansi dilleriyle de akrabadır. Ural dillerinin Fin-Ugur kolundan başka bir de Sibirya’da konuşulan bir takım dilleri içeren Samoyet Grubu Dilleri vardır.

Öte yandan, Finlandiya'daki Turku şehrinin Türkiye ile bir bağlantısı yoktur ancak, eski Türk kavimleriyle ya da Tatarlarla ilişkisi olabilir.

* Bazı sözcüklerdeki benzer sesler ve dizimler göze çarpmaktadır: minä-ben, sinä-sen, olla-ol gibi...
* Fince de sondan eklemeli bir dildir.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
bunu anla, bunu unutmamalı..

unut mamali, incit memeli... almanlarla arayi hos tutmali, incit memeli!

said:
hem yüce google araştırıp bütün olasılıkları değerlendirdikten sonra biz onun yüce emirlerine karşı gelemeyiz.

haklisin.
ne yücedir o ki, mülk onun elinde ve o herseye gücü yetendir.(google suresi 1)
hayirli cumartesiler.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

tatlı vanilyam benim.. çok kaba bir dil almanca. aslında dil bile sayılmaz. neanderthal adamlarının çıkarttıkları garip gırtlak sesleri sadece. cap gibi, kapak gibi kısacık şeylerde bile VK diye kısaltılacak şeyler yazmak zorunda kalmak... biliyorum sen de kırgınsın almanlara bu konuda.

şşş hepsi geçti..

artık dert etmene gerek kalmadı..

boole baya yurekten katildim su cumlelere.

SCHMETTERLING!!!
Sosyal ağlarda paylaş

almancadan nasıl nefret ediyorum belli değil , 7 yaşına kadar türkçe bilmiyodum sonra türkiyeye geldik almancayı unuttum , liseyi kartal anadoluda okudum(almanca) 4 sene boyunca almancadan en kötü notları ben aldım iki cümle üst üste koyamadım adam gibi.niye böyle oldu hiç bir fikrimde yok =)
Sosyal ağlarda paylaş

adamların dilini konuşamayınca bok atmyacaksın arkadaş

gayet kaliteli ve zengin bir dildir keza, ingilizce kadar da aparma bir dil yoktur ayrıca o yüzden konuşması ve öğrenmesi daha kolay

türkçe öğrenmek ingilizceden daha zor bu arada sondan eklemeli bir dil sonuç olarak ama kelime zenginliği ce semantik bilimi açısından yeteri kadar çekici bir dil değil.. zaten kelimelerin 3/4 ü farsça, arapça, fransızca, ingşilizceden aparma dil bilgisi kalitesi olarak ingilizceyi döver ama

almanca her iki hususda da döver o ayrı
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

uzun boylu bir fransiz ablanin fransizcasi, alamanlari tumden dover.
konu guzellik oldu mu almanya'nin soyliyecegi pek bisi yok. konu muzik oldugu zamanda soyliyecegi hicbisi yok bak. 2.dunya savasi icinde bisi soyleyemiyorlar.

FRUHSTUCKEN SIE BITTE!!!

abi adamların sıkıntısı da bu olabilir aslında.

hiçbi konuda de bişi söyleyemiyorlar.. diyalog, insanlarla konuşma eksikliği var.

ondan geliyor bu herr horrr hurr kabalığındaki konuşmaları.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...