Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cumhuriyet Güçbirliği

sandalye

Öne çıkan mesajlar

E güzel hoş. Paramparça olsunlar, daha da ufalsınlar, silinip gitsinler.

Bir de KK CHP'ye tutuklu durumda bulunan herhangi bir kişiyi listesine alırsa Leyla Zana'yı milletvekili yapmaya çalışan BDP'den ne farkı kalır? Ergenekon tutuklamaları ve yargılanmaları şekillerine karşı olmak başka, suçu sabit olmasa da terör örgütü zanlısı olan bir kişiyi partinde milletvekili adayı yapmak başka...

Bir de bir arkadaş aralarda KK daha sol'u birleştirme adına birşeyler yapmadı demiş ve beni şaşırtmış oldu. Ecevit'in şapkasını eşinin elinden teslim almak, akabinde Mazlum'un çıkıp tiriviri yapması falan birleştirme/ya da açıkça oy kapma atağı değildi de neydi?

Ayrıca CHP artık sol değil. Herkes için CHP oldu. :D
Sosyal ağlarda paylaş

Kardeşim sen muhalif diyorsun, diğeri de muhalif olduğu için atılmadı mı içeri? Sana göre muhalif, silahlı herhangi bir eyleme karışıp karışmadığı dava sürecinde tespit edilmeye çalışılan ve evlerinde bulunan krokiler ve konum bilgilerine göre yapılan kazılarda (kendi evlerinin bahçeleri de dahil) bulunan mühimmat ile silahlı kanadı olduğu da iddianameye giren bir silahlı örgüt. Bence ikisinin arasındaki tek fark, birisinin avukatlığını ana muhalefet partisinin yapıyor olması...
Sosyal ağlarda paylaş

Silahlı kanadı olan bir örgüt lafının hangi kelimesini almadı aklın? Bir daha söyleyeyim. Politik kanadı, askeri kanadı, medya kanadı ve silahlı kanadı olamaz mı bir örgütün?

Bkz. BDP, PKK, PJAK, ROJ TV, Newroz TV, Rojeva Welat.

Bu saydıklarım için gram tereddütün olmamasına rağmen, terör örgütüne hizmet ettiklerini düşünmene rağmen ergenekon içerisinde bu şekilde bir yapılanma olabileceğine zerre ihtimal vermemen açıkçası çok ilginç. İlla bir örgütün devleti yıkma girişimi için 10000+ askerimizi mi öldürmesi gereklidir ki bu kadar kapattınız kendinizi... Ha herkes suçludur demiyorum. Şuçsuz olanlar da olabilir aralarında ama ben en azından etekteki taşlar dökülsün diye bekliyorum... En azından yargıya hala biraz olsun güveniyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...