Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

UPPSALA-ISVEÇ ve MUNIH-ALMANYA ÜNİVERSİTELERİ

Nuray

Öne çıkan mesajlar

selam
almanya'da okuyorum ben
TUM gerçekten mükemmel bir üni. ama genel olarak almanyada okuyacaksan devamlı diken üstünde olucaksın ve çok çalışman gerekecek
isveç konusunda bir şey diyemem.

tum konusunda diyeceklerim bunlar. ona göre bakarsın artık.

onun dışında münih yine mikemmel bir şehirdir. türklüğün göze batmaz mesela :D
Sosyal ağlarda paylaş

Yastan ve amaclardan dolayi isvecte yasamis birisi olarak, okulun daha iyi oldugunu ve ekonomik acidan daha rahat edecegini gozonunde bulundururak munihe gitmeni tavsiye ederim. Uppsala sosyal hayat, ogrenci hayati, parti vs. gibi konular söz konusu olunca cok iyi biyer. Ama kariyer diyosan, ki okul cok daha iyi imis sanirsam(bilgim yok bu konuda) munihi secmen cok daha mantikli.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar,
ilginize tekrar teşekkürler, ben herkese ayrı cevap yazamıyorum bu ara vaktim sınavlar nedeniyle kısıtlı..

Sustainable Resource Management
School of Forest Science and Resource Management
Technische Universität München
Hans-Carl-von-Carlowitz-Platz 2
85354 Freising
Germany

münihte kabul olduğum yer burası.. bildiğim kadarıyla kampüs şehir dışında olan kampüs..
not ortalamam lisans 75/100, ylisans 3.90/4 idi...
benim multidisipliner bir eğitimim oldu.. yani biyoloji okudum, iş olarak kalite, çevre denetçiliği yaptım.. biyoloji lisans üstüne management y. lisans yaptım. şimdi doktorasını yapıyorum önceki mailde bahsettiğim üzere..
ielts im 6.5, TUM 6 istedi..isveç 6-6.5 arası değişti..tamamen ingilizce bir program.
bir de sanırım motivation letter larımda derdimi iyi anlattım. hedeflerim netti, kendime, ülkeme katmak istediklerim falan... netti.

münih veya isveç yolum..tamamen şu sürdürülebilirlik konusunu öğrenmek üstüne...münihteki okul, yukarıdaki isimle... uppsaladaki de sustainable development.
evet münih zor okul diye ben de duyumlar alıyorum.

ancak benim gönlüm Münihden yana..isveçe de için için kızıyorum, geçen sene nerdeyse bedava olan eğitim non-EU öğrenci ile uğraşamam , kaliteli eğitim alcaksa para ödesin öyle ilgileneyim haline gelerek yıllık 15.000-20.000 tl lere getirildi..medeni bir ülkeye yakıştıramayacağım düzeylerde yüksek, hiç ummuyordum, o nedenl türk isveç derneğinin (tamamen isveç kaynaklı, geri ödemesiz) bursuna da başvurdum.
ancak burs (ki önümüzdeki hf. belli olur) çıkarsa belki koyu koyu düşünürüm..
ama gönlüm münihte bi şekilde..
bakalım..
tekrar t e ş e k k ü r l e r ..
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada biz fakirlere yurtdisinda hangi ulkelerin univleri beles bilen var mi

fillandiya isvec norvec parali fakirler icin, izlanda parasiz bi tek, oraya da sirf fantazi icin gidilir okumak icin degil.

avrupada irlanda'da paraliymis, yillik 20k avro diyor amcalar. almanya italya beles sanirim. Ama italya turkiye'den bile daha kotu diyorlar egitim konusunda. portekiz de turkiye gibidir kanimca

fransa ne durumda acaba? gitsem, hem fransizca ogrenirim ask adami olurum negzel. Hemde fransizca ders dinlemekten sikilmaz insan sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...