Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Göze lens - lazer ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

senko said:

kilo almak daha uzak bir secenek, daha yakin olsa ama kilo almaya kasardim.

odama 120ekran tv koydum, monitor olarak kullaniyorum goz numaram buyusun diye.

Göz öyle büyümüyo hacı.
Göz için askerden yırtmak istiyorsanız bebekken annenizin babanızın size pek güneş göstermemesi lazım. Güneş görünce sağlıklı oluyor göz.

Bide 15 ay askerlikten bile yırtmaya değmez bozuk gözle dolaşmak. Sabah gözlüğümü takmazsam tuvaletin deliğini bulamam lan. 4.5 miyopta böyle oluyo düşün.
Sosyal ağlarda paylaş

6.5 var bende
bırak tuvalet deliğini odanın kapısını yoklayarak bulabiliyorum ben anca.

güneş konusuna gelince, çocukken güneş görmüşüm ama son 6 yılda bi kez güneşli denizli tatil yapabildim. Bu sene de yapamayacağımı düşünürsek ordan kurtarırız belki.

Bu arada göz bozulsun istiyorsanız karanlıkta oturun dedi arklar bana hep, sadece laptopun ışığı olsun, loş ışıkta kitap oku dediler.
Sosyal ağlarda paylaş

üniversitede bir arkadas gözlügünü kırdı beni eve kadar götürün dedi hadi lenn deyip evine yolladık 1.5 saat sonra aradı nerdeyim bilmiyorum beni alın die gülsek mi üzülsek mi bilemedik benimki de bozuk ama böyle sarılı pembeli ısıklar faln görüyorum bir de vitre denen sey oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bildiğim bişey var ki, o da gözünü lazerleten bi arkadaşım güneşte araba kullanamıyor, gece araba kullanamıyor. Ekrana 2 3 dakkadan fazla bakamıyor. FML modunda yani...
Yazın güneşinde akdeniz sahilinde araba kullanamadıktan, gözüne uzunları yiye yiye gece araç kullanamadıktan sonra at o gözü çöpe.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şöyle diyim ben göz doktorum türkiyede lazer konusunda otoritelerden, ilk gelişinden beri bu işin içinde
adam hala gözlük kullanıyor.
cizcen mi lem? diye sorduğumda da ben çizdirince seninkini de çizdiririz diyor.

o yüzden çizdirmeyi kesinliikle düşünmüyorum şimdilik ben.
Sosyal ağlarda paylaş

4.5 muş 6.5 muş anfiden 3. sıradan göremiyormuşsunuz. şükredin halinize olm. ahah

benim anfide hocanın yanından derse girmem gerekir. sdf lazer ben de düşündüm ama askerlik için bekletiyorum şu an ondan sonra tekrar düşünücem ama muhtemelen olmam yine de.
gözlük iyi zaten tipsizim gözlüksüz daha bi tipsiz oluyorum. ya da ben öyle olduğumu sanıyorum. dfgd
Sosyal ağlarda paylaş

sorun o işte abi ne takarsam millet iyi olmuş diyor. testis mi geçiyorlar, beni üzmemek için mi söylüyorlar orası da belli değil. koy gitsin diyerek takıyorum ne bulursam ben de ehueh

bazı insanlar gözlükleri çıkardığı anda baya bi tipsiz oluyor ama bu gerçek. çevremde var öyle bir iki insan içimden şu gözlükleri benim yanımdayken çıkarmasın diyorum resmen ahah

tldr
gözlük candır(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

gerçek dostlarına sor nası olmuş diye.

hani hiç model fln bilemiyorsun şu kemik gözlüklerden al çerçeveli,

bizim yaşlarımızdaki erkeklere mesela şu çerçevesiz direk camdan sapı çıkan modeller hiç yakışmıyor

converse'nin gözlük modellerine bak, onları beğeniyorum ben genelde.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 2 sene kadar once ziemer Z-Lasik ile Nidek Navex quest excimer laser kullanarak wavefront destekli intralasik operasyonu gecirdim.

oncesinde sol gozum 4.5 , sag gozumde 5 miyopi ve ileri derecede astigmat vardi(astigmat tedavisinde ozellikle nidek quest secmistim)

operasyon sonrasi 2 gun kadar photofobia ve 1 ay kadar goz kurulugu cektim ( goz yasi damlalariyla 0 problem)

flepli bir (kornea da kesik) operasyon oldugu icin basinca duyarli deniyordu, sayisiz derin scuba dalisi yaptim (35m+) , bir cok irtifali ucus yaptim. Ne yuksek ne alcak basincda bir problem yasamadim.

Geceleri halo olusmalari, isiklarda ve monitorde vb harelenme olmuyor.

neredeyse her 6 ayda bir goz muayenesi olmaya devam ediyorum ve persembe gunu muayene oldugumda tum olcumler hala 0.0 idi. ve 2 senedir 20/20 gorumu ve wavefront sayesinde keskinlik ve contrast artisimi koruyorum.

Tum operasyonun tek kusuru mavi isigin bir tonuna karsi biraz distortion olmasi. Belli bir renkteki mavi led , ivir zivir isik kaynagi buz mavisi bir harelenme yapiyor ama hic oyle abartildigi gibi bir sikayetim olmadi hic bir zaman.

Doktorum gozlukluydu gayet evet, ama spor hayatim ve yakaladigim optik kalite icin gec bile kaldigimi dusunuyor muyum ? evet, keske daha once yapsaydim. Kostebek gibi gezmekten her turlu iyidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

Benim bildiğim bişey var ki, o da gözünü lazerleten bi arkadaşım güneşte araba kullanamıyor, gece araba kullanamıyor. Ekrana 2 3 dakkadan fazla bakamıyor. FML modunda yani...
Yazın güneşinde akdeniz sahilinde araba kullanamadıktan, gözüne uzunları yiye yiye gece araç kullanamadıktan sonra at o gözü çöpe.

ucuza kaçmıştır arkadaşın

yanlış iğne ile felç yapan hastaneler doktorlar yok mu.var.gözde aynı şekilde.bi kere ameliyat olcaksan en sağlam şekilde olcaksın

dünya göz hastanelerinde sanırım ameliyat 700 lira.başka yapan yerlerde vardır.ben yaklasık 3 bin lira verdim.güneşe öyle bi bakıyorum ki korkudan hemen batıyor
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
dün intralase + wavefront kullanarak oldum bu ameliyatı. acısız falan değil. 30 saniye x2 dayanılmaz bir acı çektim. ilk flep kaldırma işleminde oldu bu acı. gözüme lazerle flebi kaldıran cihazı bastırdı adam, sonra yanda kadın geri saymaya başlıyo 23 21 18 15 13 bağırarak. kabus gibiydi. herkeste bu kadar acıyo mu bilmiyorum, benim gözüme fazla bastırması gerekti doktorun.

flep kaldırıldıktan sonra asıl göz çizdirme olayı başlıyo, o acısız. yanık kokusu geliyo caz coz sesler geliyo sadece.

bir de bu flep işini bıçakla yapan yöntem var lasik. onu düşünemiyorum. onda daha çok komplikasyon olma ihtimali var. gözünden zorunlu olmayan bir ameliyat olup da ucuza kaçmak çok mantıksız.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 2 sene önce bayağı araştırıyordum bu lazeri ama lense geçince o riski almaya değmeyeceğini düşünmeye başladım.
Sağ göz 5 numara miyop 3,25 astigmat sol göz 3,5 miyop 3 astigmat mı ne çok iyi hatırlamıyorum.

Torik lens de almadım soft lenslerde sanırım max 2,75 oluyormuş o yüzden görüş kalitem pek net değil. İlk zamanlarda çok sancılı geçti alışmam. başlarda takmak hem çok uzun hem de çok sancılı geçiyordu şimdi problem yaşamıyorum. Akşam eve gelince genelde hemen çıkarıyorum öyle çok batma yanma yaşamadım 2 senede.
Sosyal ağlarda paylaş

benimde wispy gibi gözlerim astigmat biraz yüksek ama 2.75 olabilir.torik lenslerin en üst sınırdakinden kullanıyorum bende.normalde karşılığı bu degil ama daha yüksek dereceler için özel yaptiriliyordu galiba.akşam belli bir saatten sonra görüntü arada bir gidiyor sanki hiç lens yokmuş gibi oluyorum.lens markasını değiştirmiştim bu en son kullandıgımda böyle birşey yasadim.bausch&lomb du galiba çok iyi degil tavsiye etmiyorum ben

birde 8-9 senedir lens kullanıyorum şimdi gözlük alıcam evdeyken gözlük kullanıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...