Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bass gitarla normal speakerlardan ses alma?

zagorx

Öne çıkan mesajlar

Çok uğraştım içinden çıkamadım. Bass gitarı aldıkta anfiyi almadan normal hoparlörlerden nasıl ses alabilirim?
bilgisayarım 5+1 speakerlar, 5+1 uyumlu ses kartım, Bass gitarım ve bassın kablosunu küçülten ara zımbırtım var. Ne yapmalıyım? Yardıımmm EDinn lütfeennn!!![signature][hline]karpuz, 04 Eylül 2004 15:49 tarihinde demiş ki:
başta bi böyle garip geliyo ama o kısa olan uzantıyı, bacak bacak üstüne attıktan sonra bacaklarının arasına sokarak gayet raat oluyo... ya da normal kucağına da alabiliyosun öyle de oluyo yani çok rahatsız etmiyo gerçekten...
karpuz gitarını anlatırkene =)
Sosyal ağlarda paylaş

dogruca gidip amfi almalisin...

eger gitari bilg. e baglarsan, belki hemen degil ama en yakin zamanda ucurursun...

yok ucuracam diyosan, 5+1 in kablosunu bass gitara bagla ki arada anakart yanmasin, sadece 5+1'in daalsin.. O gecis zimbirtisini (kucugu buyuge ceviren varsa tabi) 5+1 in ucuna tak. sonra da bass'a bagla.

yok eger buyugu kuculten varsa elinde ve illa anakart da gitsin istiyosan, bass'a jack'i baala. sonra jack'in diger ucuna kucultucuyu tak. sonra onu mikrofon girisine bagla (input). Boylece bass'in sesi mikrofon girisinden girmis olacak.. (ne abuk oldu cumle) 5+1 i normal speaker output'a bagla. budur...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
riglous, 08 Eylül 2004 22:22 tarihinde demiş ki:

yok eger buyugu kuculten varsa elinde ve illa anakart da gitsin istiyosan, bass'a jack'i baala. sonra jack'in diger ucuna kucultucuyu tak. sonra onu mikrofon girisine bagla (input). Boylece bass'in sesi mikrofon girisinden girmis olacak.. (ne abuk oldu cumle) 5+1 i normal speaker output'a bagla. budur...

bu dediğini denedim hiç bi ses gelmio. Saol yinede.[signature][hline]karpuz, 04 Eylül 2004 15:49 tarihinde demiş ki:
başta bi böyle garip geliyo ama o kısa olan uzantıyı, bacak bacak üstüne attıktan sonra bacaklarının arasına sokarak gayet raat oluyo... ya da normal kucağına da alabiliyosun öyle de oluyo yani çok rahatsız etmiyo gerçekten...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
zagorx, 08 Eylül 2004 22:26 tarihinde demiş ki:

bu dediğini denedim hiç bi ses gelmio. Saol yinede.

peki bunu denedikten sonra kolonları tekrar pc ye bağlayıp ses geliyomu diye denedinmi?
çünkü muhtemelen gelmeyecek :P
bas gitar 10w lık elektro amfilerini falanda patlatıyormuş
ben denemedim tabi yemedi hehe
Sosyal ağlarda paylaş

küçültücü alet bozukmuş başkasıyla deneyince oldu :P
hepiniz çok saolun.[signature][hline]karpuz, 04 Eylül 2004 15:49 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bağlıyorum 5+1'e
Bass'ı microfon girişine,woofer girişini ise normal çıkışa bağlıyorum,düzenide 2+1'e getirip mikrofonu açınca idare eder düzeyde ses çıkıyo.Olmadı,vcd'yi aracı olarak kullanıyorum :D

İdare ediyo gerçi ama pek tavsiye etmiyorum.Yakıcı olabilir bazen :)[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Dünya ahiret bacım olsun..
Ayda görürsem affetmem.

[spo1=Paticik Halay ekibi]
_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora ve Llama,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları..