Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Acil - Samsung Ace - Orta Seviye Smartphone

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

• 8 ay sonra ...
Bu telefon aklıma yattı gibi,2 hafta önce yeni bir telefon aldım ama 3 g si yok o yüzden kardeşime verip yeni bir tane almak istiyorum.

Önceliklerim
- Min 3.5 inc ekran, 16m renk ve ekran boyuna göre iyi bir çözünürlük.
- 3g olacak ve netde dolanacak kadar hızlı bir işlemci ve yeteri rama sahip olsun.
- telefon edebilme özelliği olsun :).

Gerisi umrumda değil, yok radyo, kamera, hd film çekebilme, mp3, radyo, gps, yok bilmem oyun, efediem söylim dünya kadar aplication desteği vs hiç umrumda değil.

650 tl fiytaı var, 3.5 ekran 800 mhz işlemci 278 mb ram. Nasıl sizce bu fiyata birde kullanan varsa yorumlarını alabilirmiyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Telefonu aldım, ilk izlenmim olumlu. Android 2.3.3 kurulu, offical olarak 2.3.4 bize gelmemiş hindistanda falan var. Artık root veya rom olyaına girmeyi şimdilik düşünmüyorum, gayet yeterli şu an benim için, nete giriyorum, her sayfayı yüklüyor açıyor takılmadan ram yetmeme durumu yok (diğer telefonuma nazaran yani), ekranı büyük 3.5 inc ideal, 4.0 inc ise mükemmel büyüklük bence.

Şimdilik tek bilinmez pil ömrü benim için artık onuda kullanım ile anlayacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

Pilide iyimiş, 3.gün sonunda %25 e indi. Uygulama oalrak bir tek advanced task killer ve cache leri vs temizleyen eraser diye bir application kurdum. Oyun kurulu değil, wifi ye bağlanıp toplam 2 saat netde takılmışımdır toplam, birde ilk gün telefonu kurcaladım 1-2 saat, bunu haricinde işte telefon etmeler, msjlar vs normal kullanım yaptım.
Sosyal ağlarda paylaş

3g ye açtırdım telefonu, fakat sürekli edge ile bağlanıyor. Şimdi ayaralr kısmında, kablosuz ve ağlar- mobil ağlar- kısmında paket veri kullanı seöiyorum böylece bağlantı aktif hale geliyor ama edge olarak bağlanıyor. sadece 2g ile bağlan seçeneği aktif değil.

AYırca ağ operatörlerinden turkcelli seçtim hattımn o olduğu için. APN ayarlarındanda turkcell-ips seçili birde tukcell mms var seçili değil.

Şimdi durum bu neden 3g ile bağlanmıyor ? Yoksa bölgede 3g mi yokda edge e dönüyor ?
Sosyal ağlarda paylaş

Ha tamam o zaman ayarlar da bir sorun yoksa bekleriz artık :).

Pil yeme olayı ramin dolu olması il değil cpu usage ile ilgiliymiş, android system info kurdum ve arada cpu yiyen program var mı ona bakdım. %5-6 kadar android kendi yiyordu zaten işletim sistemi olduğu için, arka planda açık olan diğer programların usage i sıfırdı.

Ram in dolu olması sistemi yavaşlatan bir usnsur değilmiş androidde, hatta ramin dolu olması aynı programın daha hızlı açılması v daha az pil tüketimine nedeb oluyormuş, ramler doluncada ve başka bir uygulama için ram gerektiğinde sistem rami boşaltıyormuş kendiliğinden.

Sistem yavaşlamışsa arka planda olan fakat aynı zamanda cpu da kullanan diğer kötü kodlanmış aplicationlar ile ilgili birşeymiş birkaç inceleme okudum.

Android system info kurup cpu kullanan birşeyler varnı ona bakın deniyor, varsa ya silin yada onu sadece task killer ile kapatın diyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...