Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

internette dalgalanma (çok salak sebep)

smarthan

Öne çıkan mesajlar

daha önce de buna benzer başlık açmıştım. kısaca sorun şu bazen net gidiyor gibi oluyor. yani siteler falan hiçbir yere girmiyor ama download varsa devam ediyor ne bilim bi site daha önceden açık kaldıysa ordaki bi vidyo doluyor falan. yani net gidiyor da gitmiyor falan.

şimdi sebebini buldum. çok salakça ne alaka diyceksiniz ama çok denedim harbi bu.
opera kullanıyorum. geziyorum sağı solu falan güzel hoş. sonra işim bitince kapatıyorum daha sonra tekrar açınca uzun bir süre girmiyor. yani ciddi ciddi operayı (sadece opera olmayabilir diğerlerini denemedim) kapatıp açınca nete giremiyorum.
aynı şekilde bilgisayar ilk açılınca da uzun bir süre böyle oluyor.
çözümü falan var mı bunun ? sürekli açık bekletiyorum operayı şuan :(
Sosyal ağlarda paylaş

chrome var bende, çok salak sorun diye yazmıyodum fsd
Mesela bazı sitelerde 5 6 sayfa geçtikten sonra aynı site içinde site gidiyo, modeme reset atınca düzeliyo. Yemeksepetinde olmaya başladı bu, genellikle eğer ne yemek istediğimi bilmiyosam öyle 2 yere bakayım deyince gidiyo (sadece o site). Ama paticik hiç gitmiyo falan mesela.
Modemden şüpheleniyorum, çünkü idm kullanmadan bişey dl edersem genellikle %99da kalıyo, wirelessla bağlı olan laptopta da aynı şey oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

tarayıcı bazlı olmayabilir dediğim gibi denemedim diğerlerinde. ama çok sinir ediyor.
dediğin gibi bi sitede çok uzun beklersem olabiliyor bana da. ama download falan varsa durmuyor.

anlamadığım nokta opera nası etkiler ki ? hani kapattım diyelim. sonra opera değil chrome ie falan ile de girmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

biz önce interneti kullanan diğer bilgisayarın interneti sömürmesi olarak düşünmüştük. Sonra baktık ki landan bağlı bilgisayar kapalı bile olsa yine o internete bağlı gözüktüğü halde böyle takılma girmeme gibi triplere giriyor. bazen gidip geliyor falan.

wireless sinyaline modeme falan bağladık artık. çünkü landaki bilgisayarda sorun yok. o laptop da opera kullanıyordu ama öyle belirgin bir şunu yapınca oluyor durumu yok bizde.
Sosyal ağlarda paylaş

ha bi de zyxel almam ben bi daha hacım..

size de tavsiyem uzak durmanız yönünde olacaktır.

ARGH! CEVAP ÖNCEKİ SF'DE KALDI!!!
cevap şuydu;

dasaaa said:

berbat modem

zyxel'e millet o kadar küfretti ki ekşiden adamlar dava açıp kötü yorumları kaldırttı

şöle yapıyorsun

modeme gir, model numarasını al
netten araştır
firmware update'ini yap

sorunun kalmayacak
Sosyal ağlarda paylaş

niye ya zyxel den memnunum ben (lan bi de araştırıp da aldım, nası ekşide küfrediyolar :P). ttnet' den "1 mb i geçmez aga orası altyapı kötü" dedikleri yerde (klasik ttnet saçması) ben kavga kıyamet 8 mb' e yükselttirdim, 8 mb' i cayır cayır, dalgalanma olmadan kullanıyorum. şans olabilir tabi...
Sosyal ağlarda paylaş

o_o az önce zyxel'den memnun olan birisi ile tanıştım

ekşiyi geç burada da görüşler aynıdır
http://forum.paticik.com/search.php?5,search=zyxel,author=,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=ALL,match_threads=,sphinx_match_fields=BOTH,sphinx_match_threads=0
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...