Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

almanya kapilari aciliyor sdf

Fin

Öne çıkan mesajlar

simdi bisi dicem ama...
bazen türk insani asiri kasinti geliyo bana almanlarla kiyasladigin zaman. bi tek bana mi öle geleyo?
almancilari bile daha cok seviyorum bazen kasinti türk insanindan.
o yüzden imkansiz gibi geliyo su an bana 8 sene alm.da yasadiktan sonra kasinti bi insan toplulugunun arasina girmek.
tabi ki istisnalar var da.. genel olarak böle degil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Horcrux said:

@ nil

Istanbul dogma büyüme biri olarak bu sorunu yanitlayacagim.

Temiz havasini + sehir hyatini birlikte barindirmasini,
Düzenini,
Eglenmesini bilen insanlarini,
Ulasimini,
Temizligini,
Kokmayan insanlarini (mis gibiler lan su gibi ic :D )
Burda olmayi... kendimi güvende hissetmeyi

bilmiyorum. Burda dogmaliymisim ben ya.

istanbul doğma büyüme biri olarak direk +1
ama koku konusunda genelleme yapamıyorum ne yazık ki :D

bir de roket istanbul'u iyi tanımıyodur demiş de. bence tam tersi yani. istanbul bebek-beyoğlu-cihangir üçgeninde rahat rahat takılanlar için fena olmayabilir ama, genel olarak çok kötü ve çarpık bi şehir bence. ulaşım desen berbat, havası kirli (hele sultanbeyli falan of, gelin bi havayı soluyun), eğlenmeyi bilmez her gece eğlence merkezlerinde olaylar çıkar, gasp, cinayet gırla... bi de şimdi süslü cümlelerle göç sorununu anlatacaktım ama kısaca köylü doldu diyorum siz anlayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Almanin da domuzu olani var ya. Ben türk insaninin cahil ve muhafazakar, Almanin da resmi dairede calisanlarindan nefret ediyorum. Yani bi genelleme gerekliyse :D

Ama sunu da farkettim ki, alamancilar türkiyede dogup büyümüs olan türklere nazaran baya saf kaliyolar. Hani havada karada kekliyorum adamlari.
Sosyal ağlarda paylaş

Horcrux said:

Almanin da domuzu olani var ya. Ben türk insaninin cahil ve muhafazakar, Almanin da resmi dairede calisanlarindan nefret ediyorum. Yani bi genelleme gerekliyse :D

Ama sunu da farkettim ki, alamancilar türkiyede dogup büyümüs olan türklere nazaran baya saf kaliyolar. Hani havada karada kekliyorum adamlari.

ama öbür taraftan da daha fettan oluyolarmis alamanci erkeklerinin dedigine göre, alamanci kizlari falan. o yüzden cogu gidip türkiyeden evlenilcek kari aliyo sfdhfs

ben kafa yapisi, mentalite farki yüzünden daha kasinti dedim türkiyedekilere de, istisnalar var tabi. almanyada da ayni sekilde.
ama iste o rahatligi kiyaslayamiyorum hic bi sekilde. sorun orda.
Sosyal ağlarda paylaş

vaniLLe said:

kendi cevrene bakma sadece, genele indirgedigin zaman cogu kasinti bence.

türkiye'deki orta sınıfta, almanya burjuvasının kasıntılığı var. klasik az gelişmiş/gelişmekte olan ülke özelliğidir bu. tahminen çoğunlukla senin çevreni oluşturan alman orta sınıfından insanlar daha mülayim insanlardır, kendilerini prenses, prens sanmazlar. doğru yani dediğin şey.
Sosyal ağlarda paylaş

@nil

helal kelimesini görünce kusasim geliyo artik. Her seyin üstüne helal yapistiriyolar.

Bi de almanyaya üniversite yada erasmus icin gelen muhafazakar türklerin ögrenci yurdundaki muhabbetleri var. Türk bakkallari sorusturulur, Helal ürünler tartisilir. Icinde jelatin olan gidalar yasaklanir. Yiyen türkler manasizca garipsenir. Devamli domuz etinin ne kadar sagliksiz ve haram oldugundan bahsedilir.

Ben de önlerine gecip haribo yerim. Bi de teklif ederim. ahahah ne günlerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

valla vanil krauzberg'deyim kürtlerle kavga ediyoruz burda dedi. şimdi ulm'deyim diyor, almancı değilim diyor. anlamadi ben.
bence kendisi kreuzberg bozkurt'tan bir ülküdaşımız.
ya da 36 boys'tan bir rapçi arkadaşımız. öndeki top sakallı olabilir.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bd/36_Boys_5.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...