Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

balık yağı

Flassh

Öne çıkan mesajlar

yok be ne legal sıkıntı doğuracak :D

yükledik afrika'dan balık yağlarını. işte tanker ile getirecez tr'ye. yüklerken zaten tam komediydi. allah'ın yamyamlarının yükleme tesisi işte. böyle dandirikten bir havalı vilden pompa basıyor. onunda ufak 1 tonluk filan bir tankı var. sırtlarında kovalarla o yamyamlar getirip yağı o tanka döküyorlar. pislik filan hat safhada tabi. neyse yere filan dökülüyor tabi bu salaklar taşırken. onu da çekbasla çekip tekrar faraşlarla atıyolardı tanka. neyse taşınması sırasında e malum tanke sadece o yükü taşımıyor. ondan önce mesela ulsd taşımıştık (ultra low sulphur diesel oil). tamam tankı yıkadık temizledik filan ama yalan dolan hepsi tabi. velhasılı kelam tr'de tahliye ettik. allah için tesis temizdi ama sonuçta tahliye ederken tankın dibi geldiğinde, tanka girip çizmelerle çekbaslarla filan o tankın dibindeki yağı pompanın ağzına ittiriyosun filan. e balık yağının kokusu malum. kusanlar edenler cabası. e onlarda gidiyor tabi mal ile beraber. işte böyle :D
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanında bi dönem balık yağı kullanmaya teşebbüs etmişliğim vardı. Sonra bigün öyle konuşurken dükkanda eniştem de var, kendisi balıkçıdır. Dedim enişte balık yağı falan filan. Enseme şaplattı bitane, "gerizekalı eline olta alıp sahile çıksan balık kaynıyor, herşeyi geçtim telefon edip enişte balık desen kasasıyla göndereyim, kimyasal mimyasal şeyler onlar." dedi. Sonra ürktüm yeltenmedim sdfg

Tabi sonradan doktora falan da sormuşluğum vardı, haftada min 2 kez balık yenildiği için evde gerek yokmuş öyle şeylere.

Deniz kenarında bi yerleşimde yaşamak imba bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

Bide balık denmişken söyleyeyim. Aynı enişte bi dönem orkinos havuzlarını çekmek için kıbrıs civarına gitmişti. "O dardanel mardanel diye yediğiniz ton balıkları afrikadan gelen abuk subuk balıklar, asıl orkinosu yurt dışına gönderiyorlar" demişti. Hakikatten de gerçek orkinos eti çok farklı. Koku sıfır. Kedinin yanından geçince kedi anlamıyordu elindekinin balık olduğunu, o derece kokusuz. Lezzeti tadı faan hakikatten kıyaslanamayacak derecede iyi dardanelden falan. O gün bugündür ağzıma sürmüyorum ton balığı diye satılan şeyleri.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...