Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çizimlerim - Leadman

Leadman

Öne çıkan mesajlar

ahahahah kurs çizimlerini niye paylaşıyorsun yahu

hadi hayatımda ilk defa 1 ay evvel elime kalem aldım bakın bugün mona lisa çizdim tarzı bişi olsa tamam da..

adam kurs çizimlerini paylaşmış

ben de ilkokul resim iş teknik derslerinden kalan çalışmalarımı paylaşıcam zira o aralar yapmıştık benzer çalışmaları.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

ahahahah kurs çizimlerini niye paylaşıyorsun yahu

hadi hayatımda ilk defa 1 ay evvel elime kalem aldım bakın bugün mona lisa çizdim tarzı bişi olsa tamam da..

adam kurs çizimlerini paylaşmış

ben de ilkokul resim iş teknik derslerinden kalan çalışmalarımı paylaşıcam zira o aralar yapmıştık benzer çalışmaları.
Ne paylaşacaktık başka? Kurs dışında çizim yapmıyorum ben.

---

Berkan reyizin bugün çizdiği ve çizer çizmez duvarlara asılan çizimi koymak isterim:

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/190261_151217091605244_100001508612422_326267_1213105_n.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi resmi değil diye yazmadım ya.

Geometri elementi veya derinlik yok hiçbir çizimde zaten.

tonlamalar çok yarım yamalar, bunlar hocanın senin yanına oturup düzeltmesi ve düzeltmeden kalkamaması gereken şeyler.

Ve anatomy için çok erken, ben hala küp silindir şişe teneke çiziyorum 2 ay olacak.

bi sırası var.
Sosyal ağlarda paylaş

Leadman arkadaş ressam sergilere resim gönderiyor arada amatör olarak icra ediyor ama çocugun yeteneği vardı kursa fln gitmeden çiziyorda bir şey sorucam

senin yeteneğin var mıydı ? yane kursa gitmeden önce çizebiliyor muydun yoksa yetenek vardıda teknik mi bilmiyordun ?

bilgilendirirsen sevinirem
Sosyal ağlarda paylaş

Mongoose said:

Leadman arkadaş ressam sergilere resim gönderiyor arada amatör olarak icra ediyor ama çocugun yeteneği vardı kursa fln gitmeden çiziyorda bir şey sorucam

senin yeteneğin var mıydı ? yane kursa gitmeden önce çizebiliyor muydun yoksa yetenek vardıda teknik mi bilmiyordun ?

bilgilendirirsen sevinirem
Hiçbir şey yoktu bende. Ne çiziyordum, ne ilgim vardı, ne de teknikle alakam vardı. Ev arkadaşım kursa gitcem dedi, 85 liraymış dedi, ben de geleyim dedim ve başladım. :D Bir çıkış yolu olaraktan, GSF falan gireriz umuduyla. Öyle işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Leadman said:

O çizim özel yetenek sınavlarına girecek bir için yetersiz mi diyorsunuz yani?

Ben çizmedim, Berkan diye biri çizdi. Kurstaki en ileri düzey çizer olarak görünen şahıs.

Evet yetersiz. Henüz oturması gereken kriterlerin hiçbiri yok.

Ve işlerin bitmiş hali değil o. Hoca düzeltmemiş yani bırakmış öyle kendi hlaine keşfetsin diye. O yalan, o zaman adam evinde oturup çizsin.

Sen kaç o kurstan, benim kursumda 2 hafta önce baslayan insanlar çok daha iyi işler çıkartıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bodrum'a aydın'a girecem ben derse gayet yeterli bence. elin boş çıkmazsın .

9 eylül mimar sinan için işin zor.

çok iyi çiziyor dediğin arkadaşın senden 3-4 ay önce gelmişse ve sen 2 aydır kursta isen demek oluyor ki 6 aydır eğitim görüyor.
Ve hala yetersiz.

ben hayatım boyunca toplamda 2 ay kursa gittim. sanırım bu iş istek meselesi. bir de egoyu sabit bi noktada tutmak gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Leadman said:

O çizim özel yetenek sınavlarına girecek bir için yetersiz mi diyorsunuz yani?

Ben çizmedim, Berkan diye biri çizdi. Kurstaki en ileri düzey çizer olarak görünen şahıs.

Evet yetersiz. Henüz oturması gereken kriterlerin hiçbiri yok.

Ve işlerin bitmiş hali değil o. Hoca düzeltmemiş yani bırakmış öyle kendi hlaine keşfetsin diye. O yalan, o zaman adam evinde oturup çizsin.

Sen kaç o kurstan, benim kursumda 2 hafta önce baslayan insanlar çok daha iyi işler çıkartıyor.
Hmm anladım.

Az önce derinlik yok falan dedin. Bizim derinlik algımız seninkinden biraz farklı mı yoksa farklı bir şeylerden mi bahsediyorsun derinlik derken? Derinlik var orada ya.

Lyvanna_Dolores said:

bodrum'a aydın'a girecem ben derse gayet yeterli bence. elin boş çıkmazsın .

9 eylül mimar sinan için işin zor.

çok iyi çiziyor dediğin arkadaşın senden 3-4 ay önce gelmişse ve sen 2 aydır kursta isen demek oluyor ki 6 aydır eğitim görüyor.

ben hayatım boyunca toplamda 2 ay kursa gittim. sanırım bu iş istek meselesi. bir de egoyu sabit bi noktada tutmak gerekiyor.
Mimar Sinan düşünüyordu mesela o, 6 aydır kursa giden.

Ya ben zaten kurtuluş arıyorum. Bir yerlere girsem yeter. O yüzden çok da kasmıyorum, daha 5 ay var havalarında takılıyorum şimdilik. Eğer 2 ay sonra hala bir bokları düzeltemezsem işim zor tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

Derinlik su konuda yetersiz, hangi dal önde, hangi karakter ne kadar uzaklıkta digerinden, figürler yere basmıyor, objelerin yüzeyleri materyellerini yansıtmıyor.

Tonlama direk yok.

Düz bir şekilde boynamış onlar. Kara kalemle boyanmış tadı veriyor, hocanın ona hemen dur demesi gerekirken asması falan büyük tehlike.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...