Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köpek tavsiyesi

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Major depresyonda olduğum için annem bana koşulsuz sevgi verebilecek bir köpeğim olmasını uygun gördü. Ben de çok sevdim bu fikri.

Ancak eğitimi çok sorun olmayacak, gürültüsü az olacak ve boyut olarak da küçük olacak bir köpek lazım. Zira apartman dairesinde oturuyoruz ve çok büyük de değil.

Jack Russel düşünüyoruz şimdilik ama tavsiyelere de açığız tabi. O yüzden buraya açayım dedim.

Teşekkür ederim şimdiden :)
Sosyal ağlarda paylaş

15 sene seninle kalıcak minimum.
veterinere götürürken/taksiye binerken sorun oalcak.
tatile çıkarken evden ayrılırken uzun süre o köpek yalnız kalamaz.
günde 2 kere tuvalete çıkarılması lazım, zaman ayırılması lazım.
yani iyi düşün.
hayvanları seven biriysen vermek zorunda kalırsan çift taraflı çok zor olur hem snein için hem onun terkedilme psikolojisi. senin depresyonunu geçirir geçirmesine de verirken 3 katı depresyona girebilirsin.
bunları düşündüm ben diyosan jack russel mükemmel bir seçim. 6 ay jack russel'ı olan bir evde yaşadım mükemmel eğitmişler, insan gibi laf anlıyordu ve dünyadaki en tatlı köpeklerden biriydi. of çok özledim.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok riskleri biliyorum da işte dediğim gibi kolay eğitilmesi önemli baya benim için. Yani zaten evde büyük bir gerginlik ortamı varken bir de aylarca eve tuvaletini yapması benim için değil de annem için sorun olur :D

Bizim tanıdığımız Jack Russel da çok iyi eğitimli aynen insan gibi laf anlıyor, o yüzden istedim zaten ama bakalım..
Sosyal ağlarda paylaş

bella'nın dediklerine ilaveten ben de 20'li yaşların başını köpek sahibi olmak için hiç uygun görmüyorum açıkçası

ya 10'lu yaşlarda olcak bi köpek ki sonra annenlere kalsın
ya da 30'dan sonra kesin yerleşik hayata geçtiğini anladığın an düşüneceksin

öğrenci adamı bozar köpek. boru değil valla.

ha gerçi şu an ailenle kalıyorsan ve köpek de hep ailenle kalacaksa problem yok :D
Sosyal ağlarda paylaş

cocker olabilir.
ama tüy sorununu da düşün bazı anneler çok takık olabiliyor temizliğe annen bu konuda ne diyor?
tüye takacaksa puglar inanılmaz tatlı. ama kolay mı eğitilir bilemiyorum. aslında bir veterinerle konuşman daha sağlıklı bilgi almak için.
Sosyal ağlarda paylaş

şu anda sana "muhtelem!!" bir fikir gibi geliyor ama depresyonuna daha çok deprresyon ekleyecektir.. bir kere köpek sorumluluğu çocuk sorumluluğu gibi

bahçeli bir evide de değilmişsin hani bahçeli olsa köpek çıkar kendi kendine dolanır işer eder eve geri girer de.. yok yani hem apartman dairesi hem 20 li yaşlar hem öğrenci olmak.. alma köpek. hayvana cidden yazık
Sosyal ağlarda paylaş

Ha çok tanıyosun zaten beni :D Yok abi uğraşırım gayet köpekle, depresyondan çıkıp kenara atacak halim yok. Biliyorum zahmetli bir iş olduğunu da. Razıyım o zahmetlere çünkü onun arkadaşlığı çok güzel.

PS: pics or didn't happen arkadaşlar, cinsleri pek bilmiyorum Paris Hilton köpeği gibi şeyler tavsiye etmeyin chihuahua mıydı neydi

edit: Annem evde olmayacak, gündüzleri yalnız kalabilmesi lazım evde evet. Söz konusu bu tarz sorumluluklarsa gayet iyiyimdir abi tanımadan, şurda yaptığım iki trollüğe göre laf ediyosunuz yani. Kalkar gezdiririm. Cadde'ye çıkmak için bahane olur işte ben de hava almış olurum ne güzel olur
Sosyal ağlarda paylaş

Ya besleyen falan varsa diye düşündüm, ev hali resimleri daha önemli yani. Dynamick mi besliyordu sanki biri besliyordu onun resimler ne güzeldi mesela :)

cocker mı alsam acaba ona ne dersiniz? Çok yakın bir arkadaşımın var 7 senedir falan, çok da tatlı bir hayvan, eve de pek yapmaz öyle hani eğitimli baya. Gerçi yavruyken sorun oluyodu da her yavruda sorun oluyor. Alacak olsak zaten yarın gidip köpek bakım kitabı alacağım :)
Sosyal ağlarda paylaş

http://cdn-www.dailypuppy.com/media/dogs/anonymous/boris_mini_schnauzer_01.jpg_w450.jpg

bahsettigin ozelliklerin birlestigi kopek
mini schnauzer.

sakin, uslu, akıllı, sevecen.

veya alternatif, tuvaletini kedi kumuna yapabilecek kadar kucuk bişey almak.

kız arkadasım teacup chihuahua aldı, hayvan 1 kilo, tuvaletini kedi kumuna yapabiliyo. gezdirmeye de gerek yok cunku hayvan boyutlarından dolayı evde yarım saat oynasanız spor ihtiyacını giderebiliyo.

en buyuk ozelligi de 1 kişiyi sahibi belleyip ölene kadar ona muhtac yasaması
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...