Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

acil havalimanı sorusu.

Bella

Öne çıkan mesajlar

Pegasus'un bildiğim kadar handlingini Havaş yapıyor ama Çelebi de olabilir yanılabilirim.

Oraya yapılan bir seferle rush bagaj etiketi takılıp yollanması lazım bagajının, prosedür olarak öylesi daha doğru gibi geliyor.
Oradan yalnız sana telefon açarlar, bagajınız geldi diye, sen de gidip havalimanından alırsın. Kargoyla da yollayabilirler ama sanmam.

Sıkıştır biraz adamları, iyi niyetle konuş yollarlar. Güvenlikle ilgili sıkıntı var diyip seni sallayadabilirler çünkü, ters davranma.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

Bella said:

çirkef pegasus.

ABİ EVET!!! hayatta bir daha pehgasusla uluslararası uçmam.. şehiler arası otobüs sanki.. cam kenarı diyorlar duvar denk geliyor fln

ama yurt içi olabilir bak böyle 1-2 saat mesafedeki yere pegasusla gidebilirim

Yurt için şu an benim gözümde en iyi firma atlas'tır. Kabiniyle, hizmetiyle, servisiyle, konforuyla.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

yahu naaptiniz, aktarmada yolcular gelmeden ucak kalkmaz ki? kabin amirine ne kadar sureniz oldugu verilmistir, o dusunur boyle seyleri.

kaldi ki aktarmadan ucak kacirirsaniz birakin havayolu dert etsin. gece konaklama vs herseyi karsiliyor adamlar.

Aynı havayollarına bağlıysanız o. Tek tip bir havayolunu seçiyorsanız. Kabin amiri süreniz olup olmamasını sallamaz sonra. Sallar gibi gözükür. Ona giren çıkan ne sonuçta.

Aktarma yolcularını beklemeden uçak kapattığım çok oldu. Şirket çıkarlarına göre aktarmalı yolcular beklenir, ya da bir sonraki uçuşa bağlanır. Tabi mağdur edilmez, şirketin check-*in'e vaktinde gelen ya da transit deske uğramış olan adamı mağdur etmeme hedeleri var ayrı. Overbook olması uçağın ayrı, falan filan =D
Sosyal ağlarda paylaş

balon kardeş, şimdi bu çantaları siz napıyosunuz bulunca? ne kadar süreyle saklıyorsunuz? gerçi her havalimanının olayı aynı değildir herhalde?

bana bir referans numarası verilmişti. kargolatabileceğimi umuyorum oradan ya da yoksa çirkef pegasus mu yapar dicem de su bile vermez onlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben buradan gittiğini sanıyordum, burda olayın olduğunu sanıyordum ama İngiltere, İsrail, Amerika gibi gereksiz ötesi fazlalıktaki güvenlik hadisesi olan yerlerde böyle kazalar da oluyor.

Oranın handling şirketini doğal olarak bilmiyorum, dolayısıyla prosedürlerini hani bilmiyorum. Bu onlarla ilgili bir konu. Fakat bu tarz bagajlar bildiğim kadarıyla havalimanı tarafından belirlenen bir süreye kadar kayıp eşyada saklanır, talep olması durumunda ilgili havalimanına rush olarak gönderilir.

Atatürk Havalimanı'ında bu süre 3 aya kadar çıktığı oluyor. Sonrasını açıkçası ben de bilmiyorum, kayıp eşyada hiç çalışmadım.

Fakat çalışan arkadaşlarım vardı, onlar aracılığıyla bir sordurayım ben de. Prosedürü öğrenince yazarım buraya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...