Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Orada Kimse var mı?

chagy

Öne çıkan mesajlar

Sezon başında, 100. yıl dolayısıyla şampiyonlukların "tahsis" edileceğini söylediklerinde inanmış mıydınız? Şimdi inandıysanız, 2005'te ve 2007'de benzeri ve gerçekten mide bulandırıcı tahsisatlar yapılmış olabilir mi?

O senelerde lig oynanırken, kimsenin şikayet etmeye veya sevinmeye hakkı olacak mı?

Biz futbolu her türlü sonuca açıklığından, bilinmezliğinden dolayı sevmiyor muyduk? Bizi bu tür tahsisatların olmadığına kim inandıracak?

Nasıl oluyor da, maçlardan sonra ısınma tünellerinde menajerler, biraz önce puan mücadelesi yaptıkları futbolcularla transfer görüşmesi yapabiliyor?

Önümüzdeki sene oynayacağı takımı bugünden açıklayan bir futbolcu, nasıl oluyor da müstakbel kulübüne karşı oynamayı çok istiyor? ve "hata yapsam da, umurumda olmaz" diyebiliyor?

Avrupa'da bugün bize transferi bitmiş bir futbolcu gösterebilir misiniz?

34 hakemin görev yaptığı bir ligde, nasıl oluyor da, sadece 4 hakem bir takımın 31 maçının 17'sini (% 55'ini) yönetebiliyor ?

Nasıl oluyor da o takım, o maçların hiçbirinde mağlubiyet yüzü görmüyor?

Efendim?

Çelişkiler yumağı

Peki. Nasıl bir karışıklık olabiliyor da, bir takımın arka arkaya iki deplasmanına aynı hakem verilebiliyor? ve o hakem nasıl oluyor da aynı maçta iki penaltı verip, iki penaltıyı görmezlikten gelebiliyor? ve buna neden kimse değinemiyor? Yoksa karışıklık yok mu?

Maç sonrası TV görüntülerine bakarak futbolculara ceza verilebiliyor mu?

Verilebiliyorsa, bu sezon kim ceza aldı? Felipe mi?

Başka kimse yok mu gerçekten?

Elle atılan golü skorboarddan seyredip orta hakemi uyarmak ve golü iptal ettirmek kötü örnek midir?

İyi örnek midir?

Peki, benzeri uygulama yapılamaz mı?

Yapılamaz ha?

Bir takımın emeği ve alın teri bu kadar kısa zamanda nasıl boşa çıkarılabilir?

Gençlerbirliği maçı sonrası Fatih Terim'in basın toplantısında " Real Madrid'i ne zaman yeneceksiniz?" diyen gazeteci neden Azerbaycanlı gazeteci oluyor?

Deli mi?

Yoksa bu ülkede lig şampiyonlarının öbür ligde "O" çektiğini, lig ikincilerinin çeyrek final kapısına dayandığını düşünerek birşey mi ima ediyor?

Yoksa, UEFA, Şampiyonlar Ligi torba sıralamalarını mı biliyor?

Futbola dair umudunuzu hala korumak istiyor musunuz?

Mucizelere inanır mısınız?

Sabretmeyi becerebilecek misiniz?

Çok mu "saf"ız?

Orada kimse var mı?

Mehmet Şenol- 15.05.2003- FotoMaç[hline]~Sultan of the Empire Earth~
Sosyal ağlarda paylaş

Şaibe

Beşiktaşlılar diyor ki, "Şaibesaray..."
Galatasaray ile Şaibe'yi birleştirip, böyle bir zeka örneği göstermişler.

* * *

Arka arkaya söyleyelim:

Şaibesaray... Şaibesaray... Şaibesaray... Şaibesaray...

Görüldüğü gibi tam oturmuyor.

İki kelime birbirine yapışmıyor.

Ne kulağa uygun, ne de yazıma...

Bir kakofoni var...

* * *

Ama madem kelime oyunu oynayacağız, şöyle diyebiliriz:

Şaibeşiktaş...

Cuk oturuyor.

Sanki iki kelime birbiri için yaratılmış.

* * *

Amacım Beşiktaşlılar'ı kızdırmak değil.

"Şaibe" olmak zordur, onu anlatacağım.

* * *

Farzedelim ki, Beşiktaş bu yıl şampiyon oldu.

Yetmez...

"Şaibe" mertebesine ulaşabilmesi için şunları alması lazım:

1) UEFA Kupası.

2) Süper Kupa.

3) Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final.

4) 8 tane daha Türkiye Kupası.

5) 3 tane daha Cumhurbaşkanlığı Kupası.

6) 3 kere daha Şampiyonluk Kupası.

Görüldüğü gibi iki takım arasında "kıl payı" fark var.

* * *

Şampiyonluk dedim de aklıma geldi.

Türkiye Ligi kaç yaşında?

44...

Kaç şampiyon var?

46...

* * *

46 eksi 44 eşittir 2...

Yani, bir takım "olmayan Türkiye ligi"nin 2 kez şampiyonu olmuş...

Kim o?

Yılmaz Özdil- 15.05.2003- Star

[hline]~Sultan of the Empire Earth~

[Bu mesaj chagy tarafından 15 May 2003 14:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nukem_Verite, 15 May 2003 14:28 tarihinde demiş ki:
Doğru :)
Puahahaha
Ulan doğrulukta bu günlere kaldıya hadi hayırlısı..
(Bu arada böyle yazıları açıp okumayın bile
Türkiye'de ki en büyük kulüp kim : Beşiktaş
En iyi futbolu kim oynuyor : Beşiktaş
En iyi taraftar kimde : Beşiktaş
Hiçbiri yokken kim vardı : Beşiktaş
Türkiye'de Şaibeyi kim yapıyor? : Şaibesaray
e Şaibesaraylı yazarların Bjk'ye saldırmamaları komik olurdu zaten hem adını duyurma hemde iq seviyesini belli etme fırsatı)[hline]"Hepimiz Zenciyiz"
Kenderleme, 04 May 2003 12:36 tarihinde demiş ki:
evlilik de zaten şaapmanın resmileştirilmiş hali..

Türkiye de ki en büyük kulüp : Galatasaray (düzeltmem gerekti)
En iyi Futbolu oynayan : Galatasaray (şu an) Beşiktaş (sezon geneli)
Gençler (unutmamak lazım)

En iyi taraftar kimde : Bursaspor (bu bi gerçek)

Hiç biri yokken kim vardı : Beşiktaş

Hiç biri yokken kim futbol oynuyodu : Galatasaray :lol:

Türkiye de şaibeyi kim yapıoyor : şaibesaray
şaibeşiktaş
elfeneri
aka 3 büyükler[hline]~Sultan of the Empire Earth~
Sosyal ağlarda paylaş

Sezon başında, 100. yıl dolayısıyla şampiyonlukların "tahsis" edileceğini söylediklerinde inanmış mıydınız? Şimdi inandıysanız, 2005'te ve 2007'de benzeri ve gerçekten mide bulandırıcı tahsisatlar yapılmış olabilir mi?

O senelerde lig oynanırken, kimsenin şikayet etmeye veya sevinmeye hakkı olacak mı?

2005 senesinde tek bir dileğim var fenerbahçe şampiyon olsun. bakalım mehmet şenol medya saldırısını sörünce havlamayı sürdürebilecek mi

Biz futbolu her türlü sonuca açıklığından, bilinmezliğinden dolayı sevmiyor muyduk? Bizi bu tür tahsisatların olmadığına kim inandıracak?

son 10 yılda nasıl inanamadıysa bundan sonra da inanmayacak. ha şimdi biz bu adamın iki yüzlü olmadığına nasıl inanacağız?

Nasıl oluyor da, maçlardan sonra ısınma tünellerinde menajerler, biraz önce puan mücadelesi yaptıkları futbolcularla transfer görüşmesi yapabiliyor?

Önümüzdeki sene oynayacağı takımı bugünden açıklayan bir futbolcu, nasıl oluyor da müstakbel kulübüne karşı oynamayı çok istiyor? ve "hata yapsam da, umurumda olmaz" diyebiliyor?

Avrupa'da bugün bize transferi bitmiş bir futbolcu gösterebilir misiniz?

kimsenin salak rolü oynamasına gerek yok. eğer biri avrupada sezon bitmeden transferi bitmiş futbolcu yok diyorsa kusura bakmayın ama bu adam nasıl spor yazarı oluyor.

bir futbolcunun transferini açıklaması mı daha kötü yoksa gizliden gizliye götürmesi mi? ama yok türkler olarak iki yüzlülük, yalancılık, dolandırıcılık kanımızda. gerçeği söyleyenler şerefsiz gizliden gizliye halledenler gazetede ahmet hassan cimbomda yazısı çıkınca ooo süper diyenler şerefli

34 hakemin görev yaptığı bir ligde, nasıl oluyor da, sadece 4 hakem bir takımın 31 maçının 17'sini (% 55'ini) yönetebiliyor ?

Nasıl oluyor da o takım, o maçların hiçbirinde mağlubiyet yüzü görmüyor?

Efendim?

Çelişkiler yumağı

yenilmemek çelişki mi? o 4 hakemi yazsın bir bakalım türkiyenin en iyi hakemi mi değil mi.

gören de gs maçlarında hiçbirşey olmuyor sanar.

adana maçında önce benim golümü vermedi herşey değişirdi diyenler trabzon maçında vedatın dirseğini görmezden gelip penaltıya ağlamdılar mı? o zaman niye kaderini değiştirmedi maçın?

gençler maçında orta hakem(hani şu 34 taneden biri) kimin lehine daha çok hata yapmış açıklasın bakalım.

Peki. Nasıl bir karışıklık olabiliyor da, bir takımın arka arkaya iki deplasmanına aynı hakem verilebiliyor? ve o hakem nasıl oluyor da aynı maçta iki penaltı verip, iki penaltıyı görmezlikten gelebiliyor? ve buna neden kimse değinemiyor? Yoksa karışıklık yok mu?

aynı hakem verilir niye verilmesin? evet kendide açıklamış zaten 2 penaltı görmezden geldi fakat bunlardan ilk olanı ahmet dursununkiydi. ha yok adanalının eliyle topu almasından sonra ibrahimin ayagını diyorsa bkz. yukarda anlattıgım türk halkının özellikleri

Maç sonrası TV görüntülerine bakarak futbolculara ceza verilebiliyor mu?

Verilebiliyorsa, bu sezon kim ceza aldı? Felipe mi?

Başka kimse yok mu gerçekten?

başka var önce malatya sonra gençler maçında yumruk sallayan hakan, trabzon maçında uçan vedat.
hagi her maç en az 3 dirsek atarken ama olru büyük adam çok tekme yiyor cart curt eee kemmm kümmm diyenler şimdi niye sızlanıyor? bkz. yukarda anlattıgım türk halkının özellikler

Elle atılan golü skorboarddan seyredip orta hakemi uyarmak ve golü iptal ettirmek kötü örnek midir?

İyi örnek midir?

Peki, benzeri uygulama yapılamaz mı?

Yapılamaz ha?

her halde kötü örnek diyecek kadar da ikiyüzlü değildir bu herif. benzeri nerde yapılmamış? stadlarına yeni taktırılan skorboardlarla samiyendeki skorboardu bir mi tutuyor bu adam?

Bir takımın emeği ve alın teri bu kadar kısa zamanda nasıl boşa çıkarılabilir?

valla çıkarmak değilde bu emeği boşa çıkarma çalışmasını gençler ve denizliye soracaksınız. malum bir takımımızın malum bir taraftarı maul bir federasyonda çalışıyor da

Gençlerbirliği maçı sonrası Fatih Terim'in basın toplantısında " Real Madrid'i ne zaman yeneceksiniz?" diyen gazeteci neden Azerbaycanlı gazeteci oluyor?

Deli mi?

Yoksa bu ülkede lig şampiyonlarının öbür ligde "O" çektiğini, lig ikincilerinin çeyrek final kapısına dayandığını düşünerek birşey mi ima ediyor?

deli değilde elini eteğini hayattan çekmiş belli ki. gs real amdrid'i zaten yendi! ha benzer bir şekilde senye brugge u ve lokomotif moskovayı yenebilecek misiniz diye sorsaydı daha mantıklı olurdu. hani şl de 17 gol yiyen takımın içerde dışarda 3 attığı takımı.

Yoksa, UEFA, Şampiyonlar Ligi torba sıralamalarını mı biliyor?

Futbola dair umudunuzu hala korumak istiyor musunuz?

Mucizelere inanır mısınız?

Sabretmeyi becerebilecek misiniz?

Çok mu "saf"ız?

çok saf değilsin. zekisin ve biraz da şerefsiz. herkesi salak zannedip milleti etkiliyebil meyi umuyorsun. ha sorunun "ız" ekine gelince. evet sizin gibiler türkiyede tartışılıyorsa ne yazık ki gerçekten çok safız

Orada kimse var
Sosyal ağlarda paylaş

zuahuahau , haticelere deil neticelere bakınca türkiyenin en büyük klubünün kim olduu ortada , bursaspor taraftarını gidip bi bursa maç izle o zaman anlarsın neden büyük taraftar dediğimi , dikkat et GS , BJK veya elfeneri demiyorum onlar en çok taraftara sahip ama "git bi bursa da maça, o zaman hak verirsin bana"

şiir gibi mi oldu ne..[hline]~Sultan of the Empire Earth~
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada türkiyenin en büyüğü fenerbahçedir. 2 gs 3 bjk.
takım tutmak bunu inkar etmeyi gerektirmez.
uefa ve süper kupa alınca 90 yıllık tarih değişmez.

gs ve fb nin birlikte oynadığı liglere bakın kim daha çok şampiyon olun görün.

türk futbol tarihini de 44 yılla kısıtlamayın. ha kısıtlıcaksanız biz 98 yıllık takımız demeyin 44 yıllık takımız diyin.
Sosyal ağlarda paylaş

chagy merak ettim sen kaç takımın tribüne gittin ki gidin görün diyorsun? eğer her tribüne gittiysen tamam da biz gitmeyince gidin görün orası süper diyorsun eğer sen her tribünü görmediysen sen de yorum yapamazsın.

bursada maç seyretmedim.

ama teksas grububun kale arkasında olduğunu bilirim. bursalıların bu maç süperdik 90 dk susmadık dedikleri maçlarda televizsyondan gelen cılız sesi de bilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

trabzona gitmedim , malatya ya gitmedim , elazığ ya gitmedim bide diyarbakır a gitmedim (şu an süper lige de bulunan takımlar için konuşuorum)

şöyle bi düşününce Türkiye de en büyük klub kimdir diye , eer genel anlamda bakcaksak , FB dir ama en başarılı takım GS dir

bence daha doğrusu 3 arasında ayrım yapmakta pek dooru olmaz,sonuçta hepsinin yaşadığı şampiyonluklar var

ayrıca nukem,bugüne kadar hep bejeke yi sevmişimdir ama senin yüzünden valla elfenerini daha çok sevecem bejekeden[hline]~Sultan of the Empire Earth~
Sosyal ağlarda paylaş

Uefa şampiyonluğu , süper kupa şampiyonluğu , şampiyon kulupler kupası yarı final , şampiyonlar ligi çeyrek final
15 türkiye PROFOSYENEL lig şampiyonluğu , 13 tükiye kupası şampiyonluğu(yanlış hatırlıyor olabilirim)

futbol da en BAŞARILI takım genel olarak GS dir
bu sezon BJK dir
eklemeden edemeyecem , bu sezon en başarısızı da elfeneri dir
lol bende de elfeneri ne karşı inanılmaz bi gıcıklık var[hline]~Sultan of the Empire Earth~
Sosyal ağlarda paylaş

en başarılı takım sıfatını ve en büyük camia sıfatını neye göre verdiniz sorabilir miyim? türkiyede en çok başarı kazanmış ve en çok itibar gören takım galatasaraydır bunu inkar etmeniz pek bi işe yaramaz sanırım.. yanlışsa neresinde yanlış olduğunu söyleyin.. ben dediklerimi görülen en belirgin özelliklere göre söyledim.. yani maçlar, turlar, kupalar..

ayrıca biz yokken siz vardınız.. ama jimnastik yapıyodunuz o zamanlar.. ilk futbol takımı gs'dir..[hline]Knock-knock-knockin' on heaven's door
[/i]
Sosyal ağlarda paylaş

nukem bi de düzgün okusan.... çocuk gibi tepkiler veriyosun..
ben demişim ki siz bizden önce kuruldunuz.. jimnastik kulübü olarak demişim.. bi daha oku güzel oku.. ilk futbol takımı gs'ninkidir.. ilk kurulan da bjkdir.. 2.kez yazdım bunları farkettiysen.. ben mi anlatamıyorum yoksa..[hline]Knock-knock-knockin' on heaven's door
[/i]
Sosyal ağlarda paylaş

100. yilda sampiyon olacak dediniz de Bjk o sene sampiyon oldu diye tahsis edilmis mi oluyor? Yok oyle birsey. 2 mac oncesine kadar 'sampiyon 6s' diyordunuz, simdi sansiniz azaldi 'hakemlerle sampiyon hedehodo' diyorsunuz, Bjk Gb macinda puan kaybederse yine sampiyon 6s diyeceksiniz, kivirdikca kiviracaksiniz yani.[hline]Gesp (a.k.a Baggio)
L50 Elven Eldritch Officer of Soul Reavers, LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

2 deplasman maçının aynı hakem tarafından yönetilmesini bile normal diyecek kadar körleşebiliyorsanız , bunun daha önce hiç olmadığını bilmiyorsanız...

Hagiyi yazarken Zagoyu sölemiyorsanız

Evet Evet siz Beşiktaşlısınız...
Daha fazla bir söze gerek yok , nasıl oluyorsa gerçekleri kabul etmeyen BJKliler birtek bu forumda dışarda tanıdığım hiçbir bjkli sizin gibi konuşmuyor.

Gerçekleri kabul ediyorlar..
Satın aldık sizde alın alabiliyorsanız dicek kadar hemde...

Herkes neyin ne olduğunu biliyor ancak boşa konuşursunuz...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...