Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sagopa yeni klip(miş)

bosphorus

Öne çıkan mesajlar

senko said:

Adam fazil say icin ne soyluyorsa hakli.
hatta dinledim de jazz hakkinda soylediklerinde de hakli, o konserlere gidenlerin soyle bi 70%'i elitist oldugu icin gidiyor. Dinlediklerinden de bisi anlamiyorlar.

Fazil saya ne dedigi ile ilgilenmiyorum, ama muzik ve tarzlar hakkinda yaptigi her yorum fail adamin. Jazz hakkinda söylediklerinde haksiz ayriyeten. Jazz dersen sadece standart jazz konusuyo olmayiz, icine bicok tarz girer. Ayriyeten belki teorik olarak bisey anlamiyo olabilir elitist adamlar, ama kulturunu bilir, nerden ciktigini bilir, gider dinler. Sanki sagopa halkin muzigini yapiyo, onuda liseli gencler dinliyo al sana celiski.

En basindan tarzlari bu sekilde elestirmek cok yanlis. Dedim ya, kimi jazz sever, kimi sagopa sever, kimide metal sever, kimseyi ilgilendirmez. Ama bi tarzi sacmasapan elestirmek cok yanlis bisey, saldiri olur daha cok, elestiri olmaz cunku. Fazil say'a "bi muzisyen muzikten zevk alirken agzi yamulmamali" derse bugun, yarinda fazil say kalkar "bi muzisyen yo yo diye el sallamamali" der, al sana tartisma. Muzige saygi göstersin diyo mesela sonra sagopa, herif muzige saygi göstermese zaten dunyanin bestesini yapip ulkeyi yedi duvelde temsil etmezdi. Sagopa ne yapmiski konusuyo? Fazil sayi bende sevmiyorum diyorum her postta, ama respect aga. Klasik muzikte bizi dunya capinda simdiye kadar en iyi temsil eden adam. Bunlar kalkip "kendi zevklerine göre" bi muzik tarzini ve bu tarzi icra eden adami bos bi sekilde elestiriyolar(saldiriyolar), mantikli bisey konusmus olsa neyse, agir fail yani su videodaki yorumlari. "Belli bi muzigin formuna laf eden muzisyen degildir" deyip sonradan jazz ve klasik muzige yardiriyo, kendiyle celisiyo direk :)

Artik reklam icinmi yapti, ne icin yapti bilemicem, ama jazz funk kulturunude gectim, muzik genel kulturu olan bi adam su yorumlari imkani yok yapamaz, yapmaz. Serdar ortac bile cikip bukadar sacmalamamistir heralde. Daha cok ekmek yemesi lazim sagopanin cok.
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

Bide jazz ve funk kulturu tatmis bi adam oturup söyle bi yorum yapamazdi heralde. Adam "o konserde caz calan gitarci amca off one ya" falan diyo bildigin :) Jazz kulturu dedigimiz sey bu adamin bu videoda sacmaladigi sey degil buarada. Nekadar muzik kulturu oldugu bu video da ortada.

[video]http://www.facebook.com/video/video.php?v=443236090821&oid=129010903814184&comments?feature=oembed" width="459">

baya saçmalamış
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...