Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

roket adam'ın iphone soruları

roket adam

Öne çıkan mesajlar

KHaRoN said:

push mantiken notification server ile devamli bi tcp connection halinde, sadece keep alive yolluyor ama devamli yolluyor.
fetch ise periyodik olarak nispeten daha buyuk bi paket yolluyor ama onun disinda server baglantisi kapali.
dolayisiyla fetch 5dk nin altina inmedikce push daha fazla batarya harciyor olmali.

Ben de şöyle düşündüm, iPhone'da tüm uygulamalar fetch kullansa, cihaz bir sürü server ile sürekli bağlantıda kalmak zorunda kalacak. (Atıyorum Mail, Facebook, Twitter, 4SQ, Hede, Hödö, Pingdom)
Ama Push'ta bu kapsamlı fetch'i zaten Apple'ın server'i yapıyor, telefon sadece Apple'a bağlanıp çat lazım olanı çekip kesiyor bağlantıyı.
Dolayısıyla bence Push daha az batarya harcamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

push/fetch farki sadece mail icin gecerli. diger uygulamalarin kullandigi push notification tamamen ayri, onu "fetch" edemiyorsun zaten. eger o notification'lardan bahsediyor olsak o konuda hakli olabilirdin roket adam.

editlemeden gelen edit: gerci o zaman da hakli olmazdin. yine apple serverindan alirdi, ayri ayri baglanmasina gerek olmazdi ki? sadece aninda degil, gecikmeli olarak alirdi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...