Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

en son bir dilenciye ne zaman para verdiniz?

escape

Öne çıkan mesajlar

En son geçen yaz Taksim'de gece bi arkadaşımla yürürken, adamın biri 1 tl istedi. Dondurma yicekmiş. Verdi arkadaşım sonra izledik adamı, gitti dondurma aldı gerçekten, yalan söylüyo sanmıştım dfg.
Arkadaşımın kim olduğunu hatırlayamıyorum yalnız, kız mıydı erkek mi ondan bile emin değilim ya. :/
Sosyal ağlarda paylaş

Bizimde buralarda bir dilenci var 10 yıldır falan buralarda o kadın . İş cıkmaz mı dilenmek daha mı gurur verıcı calısmaya gore sonucta 1*2 sene ıs cıkmaz dılenmek zorunda kalırsın kotu durum tabii 10 sene mi cıkmaz.

Ayrıca besıktasta cok ama cok yaşlı bir teyze gormustum selpak satıyordu hala o teyzeyı hatırladıkca aglıyorum suan yazdıgım kagıt olsa gozyası akardı o derece kotu oluyorum ki bu hatırlayınca o zaman ne hale gelmıstım sız hatırlayın. En son o yaslı teyzeye vermıstım.

Dilenciye para verme durumdan duruma degısıyor yani eli kolu tutan adama hayatta vermem para hatta ıcımden cok agır kufur ederım ama yaşlı ınsanlara dayanamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

dilenci değil de, geçen arkadaşla otobüs-metronun olduğu bir yerdeyiz. orta yaşlı bir adam bizi durdurdu arkadaşa bir liranız var mı dedi. arkadaş sorgusuz çıkardı verdi.

lan dedim olm niye verdin? o da; adamın yaşını görmedin mi kim bilir neden istedi ben o bir lirayı kim bilir neye harcıcam, neden adama neden istiyorsun diye sorup rencide edeyim ki dedi.

biz o bir lira ile fakir olmadık ama doğru mu yaptık bilemiyorum. belki adamın yol parası denkleşmiyordu. hiç tanımadığın birinden neden bir lira istersin ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Hadi bu işi meslek haline getirmiş insanları geçtim de, ne bileyim şu bu parası çıkışmayan insanlar gördüğümde ve de bu ufak birşeyse (yani elimden geldiğince yapabileceğim birşeyse yapmaya çalışıyorum.) Markette bir ufaklığın çikolataya parası çıkışmadığında, eczanede astımlı bir teyzenin sprayi için parası çıkışmadığında hiç düşünmedim mesela. Kadıncağız başı önde terk etti, ne kadar dedim, 8 lira dedi. Yuh dedim nereden bulacağım o kadar parayı. Eczacı bozuldu, belki de haklı. Kim bilir kaç kişi geliyordur o şekilde ama neyse aldım, yakaladım teyzeyi, birşey de diyemem bu gibi durumlarda, "kusura bakma, buyur teyze, kullanırsın. bir yere yetişmem lazım" topuk. Kim bilir ne düşündü hakkımda, umrumda da değil. İçten bir Allah razı olsun dediyse benim için ne isterim ki başka. Bir de iblameadmins'in dediği gibi çocukların yüzündeki o saf gülümseme. :)

İyi birşey onu görebilmek... Hem de çok iyi birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

istiklalde şarapçı bir amca otel parası istemişti, boynumda kamera falan olduğundan paralı gördü sanırım, pek bulaşsın da istemedim, 2 lira verdim gittim. bi 5dk sonra falan tekrar yanıma geldi, aynı sözlerle tekrar para istedi. "az önce verdim ya sana daha ne istiyosun" diye azarladım. ukala olduğumdan değil de yani adamların o kadar umrunda.

bi kere babamla arabada ışıklarda durmuşken bi kadın geldi. cam açık. vır vır vır bişeyler anlatıyor, babam da hiç oralı olmadı. baktı kadın susmuyor "sence para verecek gibi mi duruyorum" dedi. kadın da "yok abi bazısı var sonuna kadar dinledikten sonra veriyor"
Sosyal ağlarda paylaş

bende bi homeless a vermiştim seattle da, mc donalds a gidicem 40 cent lazım karnım aç falan diyodu, ağlar gibi oldu adam, vermedim, sonra baktım mcdonaldsın etrafına millete sormaya devam ediyor, neyse gittim yanına verdim 1-2 dolar hatırlamıyorum, sonra baktım harbi girdi mc e bi hamburger aldı yedi, helal len dedim içimden. Türkiyede vermem, kıbrısta zaten dilenci yok veya ben 4 senedir görmedim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...