Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kiliseye 'haçı kaldırın' tehdidi

Loxias

Öne çıkan mesajlar

tunca said:

Suark said:

Yok abi basmıyor sizin kafa.

Allah yok demek, müslüman bir toplum içerisinde bulunan insanlara saldırıdır.

Ama gider ateist cumhuriyetinde bunu dersen, saldırı olmaz.

Sence yok ama bence var diyip "saldırı"yı bertaraf etmek ne kadar zor olabilir ki ? Bu kadar kolay bir yolu izleyemeyecek kadar duygularına hakim olamayan, bu nedenle hayvan'a daha yakın olan insanların çoğunluğu oluşturduğu bir toplumda, hayvan olmaktan ve hayvanlığıyla başkalarına zarar verenlerden tiksinen birine ne kadar laf anlatsan da, o kişi bu hissettiğini bir şekilde açığa çıkaracaktır, çıkarmasına da kimse engel olamaz çünkü kimseye bir zararı yok.

al bak sen de rage oluyorsun demek ki damarına basıldığında ?
Saldırıyı bertaraf etmek kolay, aslında baruter bunu ben onu okumaya basladıgımdan berı ( 10 sene falan ) yapıyor. Sallamamak lazım.
Ama sallandığında, çıkıp "üüeeee bana vuruolar" dememek lazım, saldırıyorsun çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Loxias said:

saldırı
a. Kötülük yapmak, yıpratmak amacıyla, bir kimseye karşı doğrudan doğruya silahlı veya silahsız bir eylemde bulunma, hücum, taarruz, tecavüz

ehe tdk?

nileppezdel said:

Ya anlamadığınız nokta şu, tabii ki ideal olanı savunacağız. Ortada Müslüman'ların bunu hakaret kabul ettiği gerçeği var eyvallah. Ama bunun Allah var demekten hiçbir farkı olmadığı gerçeği de var. Normların arkasına sığınıp bu iğrençliği haklı göstermeye çalışmayın. Ateistler Müslümanlar kadar rage olsaydı, sözleri itibariyle günde beş vakit ezanlarla tüm yurtta bizim inancımıza hakaret ediliyor diye ağlıyor olurduk

Sana göre iğrençlik, bana göre kendini savunma.Ateistler %90 olsalardı emin ol müslümanlar kadar rage olurlardı, onlarda insan sonuçta.
Ayrıca ateizm bir inanç değil ya hu ( en azından bunu savunuodu patidekiler ).

Çoğunluğun farklı görüşlere karşı hoşgörüsülzüğünden kaynaklanan faşizmi meşrulaştırman çok garip gerçekten
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Bittus said:

Bir de sakadan İstavroz çıkarırken dayak yiyen arkadaşına takıldım ben. Dalga gecirtmiyorlar dediğin insanlar, jesus karikatürü de çizdi, south park'ta ot da içirdi, neler neler yapıldı. Ama rage'e girenler birtek asiri dinciler oldu.

abi fatih gibi bir mekanda allah yok dersen burda da kırarlar ağzını. taksimde yada ne bileyim gavur izmirde o kadar bişey yapmazlar ama mesela.

Ben aslen antakyaliyim mesela. Orada git istediğin yerde, hangi dinden olursan ol, istediğini söyle. Kilisenin haçını indirmeye, papazı vurmaya, minareyi sökmeye, ya da alevileri camiye sokmaya yeltenen kimse yok ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

paparnoz said:

Suark said:

Verdiğin örneklere bakarsak nudistin ki saldırı allah yok demek saldırı.

Peki Bir Müslüman kadının başörtülü bir şekilde fransa da dolaşması da saldırı mı ? Bir müslümanın hristiyan bir ülke de namaz kılması saldırı mı ? Kafasına takke takarak dolaşması saldırı mı ? Cemaatin cami yaptırmak istemesi saldırı mı ?

avrupa da ki cami protestoları haklı bir temele taşınmış oldu fasd

Suark'ın mantığına göre aynen öyle olmuş oluyor maalesef :)

Allah'a inanmıyorum demek tercih Allah yok demek fikirdir.
Aynı şekil de Allah'a inanıyorum demek tercih Allah var demek de fikirdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

tunca said:

Suark said:

Sence yok ama bence var diyip "saldırı"yı bertaraf etmek ne kadar zor olabilir ki ? Bu kadar kolay bir yolu izleyemeyecek kadar duygularına hakim olamayan, bu nedenle hayvan'a daha yakın olan insanların çoğunluğu oluşturduğu bir toplumda, hayvan olmaktan ve hayvanlığıyla başkalarına zarar verenlerden tiksinen birine ne kadar laf anlatsan da, o kişi bu hissettiğini bir şekilde açığa çıkaracaktır, çıkarmasına da kimse engel olamaz çünkü kimseye bir zararı yok.

al bak sen de rage oluyorsun demek ki damarına basıldığında ?
Saldırıyı bertaraf etmek kolay, aslında baruter bunu ben onu okumaya basladıgımdan berı ( 10 sene falan ) yapıyor. Sallamamak lazım.
Ama sallandığında, çıkıp "üüeeee bana vuruolar" dememek lazım, saldırıyorsun çünkü.

Ben orda hayvan kelimesini sinirimi açığa vurmak için kullanmadım, anlatmaya çalıştığım şeyi en iyi ifade eden sıfat o olduğu için kullandım. İnsan olmak demek benim için negatif duygularına hakim olabilip, kararlarını mantıklı/rasyonel düşünce yoluyla verebilmek demektir. Duygularına/dürtülerine daha az hakim olabilen insanlar ise hayvana daha yakındır.

"Allah yok" diyenlerin hedeflediği kitle de, duygularını kontrol edebilmek için çok basit bir mantık akışı(sence öyle olabilir, bu benim inancımı değiştirmez) bile kullanamayacak kadar geri insanlar. Burdaki çok az insanın bu kadar sığ olduğunu düşünüyorum, o nedenle de buna bu kadar takmanızı çok garipsiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

yahu nasıl saldırıdır be, utanın yahu. hergün camilerden avaz avaz ezan okunmuyomu, allah vardır ghelip tapı diye, musliman olmıyan ehrkeze saldırımı bu şimdi? saldırıysa yüzlerce yıllık zülmün hesabını verin

Baruter gayet saldırıyor karikatürde, önceki karikatürlerinde olduğu gibi.
Ayrıca evet, ezan da bir saldırı. Ve alsancakta ezan okunmaz FYİ

nil quote

nileppezdel said:

Suark said:

Loxias said:

saldırı
a. Kötülük yapmak, yıpratmak amacıyla, bir kimseye karşı doğrudan doğruya silahlı veya silahsız bir eylemde bulunma, hücum, taarruz, tecavüz

ehe tdk?

nileppezdel said:

Ya anlamadığınız nokta şu, tabii ki ideal olanı savunacağız. Ortada Müslüman'ların bunu hakaret kabul ettiği gerçeği var eyvallah. Ama bunun Allah var demekten hiçbir farkı olmadığı gerçeği de var. Normların arkasına sığınıp bu iğrençliği haklı göstermeye çalışmayın. Ateistler Müslümanlar kadar rage olsaydı, sözleri itibariyle günde beş vakit ezanlarla tüm yurtta bizim inancımıza hakaret ediliyor diye ağlıyor olurduk

Sana göre iğrençlik, bana göre kendini savunma.Ateistler %90 olsalardı emin ol müslümanlar kadar rage olurlardı, onlarda insan sonuçta.

Çoğunluğun farklı görüşlere karşı hoşgörüsülzüğünden kaynaklanan faşizmi meşrulaştırman çok garip gerçekten[/quote

]
E iyide olan bu? sen hala idealdesin, işin fikir boyutundasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Cuce said:

yahu nasıl saldırıdır be, utanın yahu. hergün camilerden avaz avaz ezan okunmuyomu, allah vardır ghelip tapı diye, musliman olmıyan ehrkeze saldırımı bu şimdi? saldırıysa yüzlerce yıllık zülmün hesabını verin

Baruter gayet saldırıyor karikatürde, önceki karikatürlerinde olduğu gibi.
Ayrıca evet, ezan da bir saldırı. Ve alsancakta ezan okunmaz FYİ

nil quote

nileppezdel said:

Suark said:

Loxias said:

saldırı

ehe tdk?

nileppezdel said:

Çoğunluğun farklı görüşlere karşı hoşgörüsülzüğünden kaynaklanan faşizmi meşrulaştırman çok garip gerçekten[/quote

]
E iyide olan bu? sen hala idealdesin, işin fikir boyutundasın.

E tamam da biz burada olan bu, ha tamam o zaman mı diyeceğiz? Olanın herkes farkında, o zaman tartışma platformunun fonksiyonu yok senin gözünde :)
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Aluriel said:

Suark said:

allahın var olduğuna yada kuranda yazanlara inanmıyorum dediğimde saldırmışmı oluyorum ben sana ?

burda dersen hayır. Hatta bu şekilde söylersen, hoşuma bile gider.

Söylediğin yer ve söyleyiş biçimin çok önemli.

Kastedilen şey nasıl söylenirse söylensin aynı olmasına rağmen söyleyiş biçimi neden fark yaratıyor ? Bu mantıksızlığın bir başka örneği var mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

barnacle said:

Aluriel said:

abi ne farkı var bence allah yok ile ben allaha inanmıyorumun?

biri logical assumption öteki non logical expression

düzelteyim hemen

bence allah yok vs ben allahın varlığına inanmıyorum

go

merak ettiğim söyleyiş tarzında mı bitiyor bütün olay?

o da etkili, ama nerede söylediğin de önemli.

Ya mesela, plajda mayo giyebilirsin bir sorun olmaz, ama beyoğlunda mayoyla gezemezsin. Norm'al değil çünkü.

Cuce said:

allah yok demek saldırı dğeil suark.

saldırı falan yok, ona saldırı dersen, gidicem dava acıcam bütün duyduğum ezanlar ıcın. mantıklımı bunu yapmam sence.

Allah yok demek saldırı abi, yok diyosun çünkü.
Sen vurgusu var içinde, ondan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...