Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Microsoft Technet nedir ne değildir

Klapaucius

Öne çıkan mesajlar

internet kafedir , produciton ortamı olan yerler için
enterprise agreement tarzında şeyler var.
gidiyosun neye ihtiyacın varsa onlarla ilgili x yıllık sözleşme yapıyosun. zamanı gelince sözleşmeyi uzatıyosun vs... bu sırada da çıkan yeni ürünleri(anlaşman dahilindekileri) kullanabiliyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen öyle, bir de technetten alayım 30 lisans kurayım kafeye gibi birşey söz konusu değil. Birincisi alınan lisanslı ürünlerin sadece kullanıcısı key sahibi olabiliyor. Başka biri kullandığı tespit edilirse program lisanssız sayılıyor. Şirket içi kullanım yasak. For educational and training purposes only gibi birşey hatırlıyorum.

Yapabileceğiniz en iyi şey open lisans satın almak sözleşmeyle denildiği gibi. En kolayı, en güzeli. En azından makine gümledi yerine yeni makine koydum, yine lisans almak gerek muhabbeti yok. Ölen makinedeki lisansı kullanabiliyorsun. 30 makinen var, 30 lisans aldın, 3 senelik mesela, Windows 8 çıktı, istediğin gibi upgrade edebilirsin. Kimse sen bu lisanları win7 ya da xp için aldın diyemez. Olay bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

Kısaca pazar alanındaki arkadaş üyeliğini iptal ettiği anda, ordan alan herkes, evet size sözüm, herkes, GG RMK.

Gir bi technet forumlarına oku bakalım ne nasılmış(ingilizcen varsa tabi anlayacak kadar)

Al bakalım bu da benden sana gelsin:

http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=tr&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=en&tl=tr&u=http://social.technet.microsoft.com/forums/en-US/categories/&act=url
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_soul atar yaparak komik olmuşsun cidden. İngilizcen varmı felan diyerekten benim hakkımda bilgi sahibi olmadığın da ortaya çıkmış. Mütercim-tercüman adama translate atarak felan. Benim yazdığım yazı üstteki

vaperon said:

İşte o zaman lisans geçersiz oluyor. Ve önemli uyarıda o programların sadece Technet lisansına sahip kişi tarafından kullanılabileceği belirtilmiş. Ha istiyorsan kullanıcı bazlı Technet multi abonelik alabiliyormuşsun toplu lisanslama paketlerinde falan.

a itafen bir hipotez. Tabiik en iyi cevabı sen verirsin bu konuda. Salak salak link atıp atar yapma. Ellerine yazık. Adam gibi açıkla öğrenelim. Farkındaysan zaten alaylı/gülünç bir tavırla yazdım yazdıklarımı. Tey allahım ya.
Sosyal ağlarda paylaş

incideki liseliler gibi post atan sensin,benim komik duruma düştügüm falan yok,belki ingilizce bilmiyorsundur diye technet forumlarının türkçeye çevrilmiş halini gonderdim,niye sinirlendin bu kadar anlayamadım sdsfdsf.

Bu arada konu ile ilgili soruya Tim in cevabı,kendisi technet in live chat bölümünde çalişiyor:

said:
Tim: Thanks for your inquiry. Yes, you can continue to use the generated product keys as TechNet subscription.

However, you will not be able to access the downloads as well as the product keys on TechNet site after the subscription expires.
Tim: Therefore, I'd suggest you to export the product key and backup the installation media before your subscription expires.
Chat session has been terminated by the agent.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...