Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kafasıyla mouse kullanan engelli

Flassh

Öne çıkan mesajlar

Yahu amma abartıldı şu olay.

İyi tamam dünyada bir sürü engelli(nereden bakıldığına göre değişir) insan var olayınız ne anlamıyorum?

Oyun oynamak fuzuli bir şey. Oynamasa hayatını devam ettiremeyecek diye bir şey mi var?

Ee adam sakat, ee? O sakat haliyle gayet başarılı oyun oynuyor? Sonra? Bu kadar.

Çoğu insan sağlam haliyle oynayamıyor orası ayrı.

edik-

Odak noktasının oyun olması o kadar sinir bozucu ki.

Hayır anlamıyorum neden oyun oynarken ki video ile oyun üzerinden anlatılıyor illa.

Tabiki bir insanın kendisinden daha fazla olan uzuvları olan insanlara göre tasarlanmış bir dünyada yaşaması daha zor ve üzücü.

Ama?
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunlar için erişilebilirlik/kontrol varyasyonları zaten geliştiriliyordu?

Ses komutlarıyla olsun ya da tam olarak bilmesemde başa takılan abidik aletlerle?

Hayır gerçekten, sen şuna mantıklı olarak bakınca oyunların geliştirilmesi için yapılmış, hazırlanmış bir tanıtım mı diyorsun? Veya her ne ise.

Yapmayın gözünüzü seveyim.
Sosyal ağlarda paylaş

e iyi de bu adam bu şikayette bulunmasaydı dead space için öyle bir patch hazırlanıyo olmayacaktı

evet var başka türlü komut vermeni sağlayan aletler ama adam yazmış çok pahalı benim için diye

anlamadım sana batan ne, gayet kolay bir şekilde çözülecek bir sorun var ortada, adam sayesinde ortaya çıktı, ne yapmayalım allahaşkına anlamıyorum derdini
Sosyal ağlarda paylaş

Revangelis said:

en azından oyunlarda kontrollerin değiştirilebilir olup olmadığının kutuya yazılmasının bu durumda olan insanların paralarını çöpe atmasını engelleyecek olması niye ters geldi?

Ayrıca o kontrollerin değiştirilemediği oyunlar insanlara zorla satılmıyor?

Ya da o oyun şirketi sana tüm kontrollerin baştan yapılandırılabileceği gibi bir şey de vaat etmiyor?

Ama tabi o oyun oynanmaz ise dünyada kaç kişi ölür değil mi?

Sen hiç 15 yaşındaki bir çocuğun bir araba alıp ben bunu kullanamıyorum ehliyetim yok ya da vites neden var dediğini duydun mu?

Ya da ne bileyim hiç birinin bir uçak edinip sonrasında benim bu uçağı kullanabilmem için bir eğitim gerekiyormuş uçamıyorum diye üretici firmaya sitem ettiğini?

Yapamamak yapamamaktır. Bu kadar basit.

Zaten bahsettiğim nokta isteğin fuzuli olması.

Kusura bakma ama bir engelin arkasına saklanan, fuzuli sitemler bende bir hüzün/acıma duygusu uyandırmıyor. Ki olay tamamen reklam.

Dediğim gibi bir engelli için hayat gerçekten çok zor. Bunda hem fikirim. Bugüne kadar üniversitedeki programlar kapsamında bizimde milyonda bir önemli olsa bile faydamız olmuştur. Ama gerçekten bununla bir alakası yok.

Neyse iyi geceler.
Sosyal ağlarda paylaş

Revangelis said:

e iyi de bu adam bu şikayette bulunmasaydı dead space için öyle bir patch hazırlanıyo olmayacaktı

evet var başka türlü komut vermeni sağlayan aletler ama adam yazmış çok pahalı benim için diye

anlamadım sana batan ne, gayet kolay bir şekilde çözülecek bir sorun var ortada, adam sayesinde ortaya çıktı, ne yapmayalım allahaşkına anlamıyorum derdini

Sorun kontroller adam sadece bunu belirtmiş diyelim, şurda dönen muhabbeti oku alakası var mı sence? Amacına ulaşıyor mu peki? Evet.

Dead space için konuşuyor olmakta ayrı bir üzücü.
Sosyal ağlarda paylaş

engelli için zor olan hayatı bir nebze daha çekilir yapmak mı sıkıntın?

evet forumda geçen muhabbetin kontrollerle çok alakası yok
said:
Kusura bakma ama bir engelin arkasına saklanan, fuzuli sitemler bende bir hüzün/acıma duygusu uyandırmıyor. Ki olay tamamen reklam.

ama bu olay sende herhangi bir duygu uyandırmasa da, başkalarında uyandırması ve bunu forumda konuşmaları niye geriyo seni onu anlamadım.
reklam olarak kullandılarsa da kullandılar, bu saatten sonra bu adam sayesinde bütün sektörde bu şekilde bir eğilim olacaksa gayet de amacına ulaşmış demekki.

ayrıca saçma sapan örneklerine istediğin kadar devam et, sonuçta sistem gereksinimlerinin yanına kontrollerin deiştirilebilir veya deiştirilemez olmasının yazılması ile "uçak edinip sonrasında senin bu uçağı kullanabilmem için bir eğitim gerekiyormuş uçamıyorum diye üretici firmaya sitem etmen" karşılaştırmandan sonra zaten istediğini söyle abi ne diyim, haters gonna hate
Sosyal ağlarda paylaş

Meov sırf farklı olmak burdan tepki çekmek adına yazıyorsun şunları. VErdiğin örneklerle custom remappingin uzaktan yakından alakası yok.

40k kişinin petition imzalaması yada büyük oyun firmalarının hata yaptıklarını kabul edip yardımcı olmaya çalışmaları niye gerdi seni anlamak zor.

neyse sana laf anlatılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Meov mesajlarının anafikri nedir anlayamadım. böyle bir adam varmış, kontroller yüzünden bir serzenişte bulunmuş. oyun şirketleri de tekrar böyle insanların farkını varıp patch çıkarmış e tamam budur yani herifi başbakan yapmayacağız. burda dikkat çekilmek istenen hayatta bazı engellerle karşılaşan insanların daha rahat bir hayat sürebileceği. oyun oynamadan yaşayabilirsin belki ama dışarı çıkmadan da yaşarsın, arkadaşın olmadan da yaşarsın; peki bu şekilde mutlu veya mental açıdan sağlıklı bir insan olabilir misin? bu adamın sayesinde belki daha çok engelli oyunlar sayesindeh ayata bağlanıcak, internetten sosyalleşecek.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
gerçekten çok etkileyici.
Bazı şeylerin kıymetini bilmiyoruz, Allah yardımcısı olsun.

ben şu yaklaşıma katılamıyorum hiç..

herkes bulunduğu durum ve ilerisi ve belli bir miktar gerisini düşünerek ilerler..

zaten ilerleme dediğin de budur yani..

özetle izlediğimde "adam iyi olm" dedim.. "kıymetini bilmiyoruz vs." geyiğine girmedim. keza içinde bulunduğum durumu da biliyorum.. "benim için iyi.." diyip geçiyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

ulaşım araçlarnda görürsün en çok..

karda yol kapanır, adam aciz hisseder. yemek yok, her yer kar. bir allahın kulu yok. araba gömülüyor her saniye daha beter..
uçak turbülanstadır.. aynı durum işte
kesin gemi+fırtına durumunda da yaşanıyordur bu..

garip..
adam pazarlık yapıyor anı kurtarmak için. sonra pazarlıktan çıkıp "yok ki bişi.." moduna geçiyor.. dediklerini unutuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...