Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kahin!

nicotinee

Öne çıkan mesajlar

şimdi o zaman
düz bir mantık yürütürsek
kıyamete inanmayan bir insanın nostradamusa direk inanmaması lazım
ya da biraz zorlayıp
aha ordaki kıyamet aslında nükleer savaş felandır nostradamus büyüktür bunu böyle bilmiştir demesi lazım
öyle mi?[hline]"soyut gerçek olmaz, gerçek daima somuttur."
V. İ. Lenin
Sosyal ağlarda paylaş

kiyamet kavrami kiyamet kelimesinin gectigi metinde tam olarak ne manada kullanildigina gore degisir. insanlar genelde cok buyuk felaket manasini iceren seyleri ifade etmek icin kiyamet kelimesini bir deyim olarak kullanirlar. herhangi bir kahinin isaret ettigi kiyametin dini kitaplardaki kiyamet olmasi gerekmez, bir durugoru seansinda bakan kahinin gozune dunyanin her tarafinda istisnasiz nukleer bombalar patliyor seklinde bir vizyon gorunseydi, olayin boyutunu anlatmak icin kullanacagi kelime buyuk bir ihtimalle kiyamet olurdu. hersey bir yana, 1550 lerde yasayan bir insan icin, boylesine buyuk olcekte bir felaketi anlatacak kelime henuz donem dillerinin dagarciginda yok. bugun "holocaust" ya da "catastrophe" diyoruz ve net bir sekilde ifade ediyoruz. ama o gun icin en buyuk felaketler 1 - kutsal kitaptaki buyuk sel - kimse gormemis - 2 - veba salginlari. hicbir veba salgini 200 nukleer cok baslikli roketin yapacagi etkiyi yapamaz.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

Kıyamet olacak bunu bütün müslümanlar biliyor elhamdurullah müslümanım(ız) nostıra damus gerceklerı yani ileri gören bir adam olarak bılıyoruz aynı zamanda arkadasın yazdıgı gıbı doktorluk yapmıs veba'yı kazımıs baya bir yardımı dokunmus benım dusuncem nost iyi bir insanmı$ allah rahmet eylesin arkadasından konusuyorus . Nostıra Damus'u Nasıl Bilirdiniz ?(biraz dalga gibi oldu)
17 ağustos 1999 marmara depremini bile nostıra damus kıtabında belirtmisti 97 senesinde kıtabını okumustum bu depremle ilgili konu suydu istanbulda 99 - 00 yılları arasında tas ustunde tas kalmıcak yani depremi anlatmıstır.
Edit : Yazı Eklentisi.

[Bu mesaj nicotinee tarafından 13 May 2003 13:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

simdi kahin dersek, kehanet eden adam anlaminda olur. kahinCI dersek eger bu durumda kahin satan adam anlaminda olur. yani kehanet eden adam satan adam anlamindadir.

bu adamlari pazar oglenleri sokaklardan gecerken bagirdiklarinda gorebilirsiniz :

"Kahinci geldi haniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmm"

seklinde olur. Bazen yeri geldiginde anneleriniz evin kahin ihtiyacini onlardan karsilar.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

yaradılışta herşey birbirine uyumlu yaratılmış.
din sistemleri insanları gelişmeye teşvik ederken bir yandan da insanların aşırı soyutsal düşünmesini, geleceği görmesini engelleyici, düzeni koruyucu öğretiler içermekte.
biri gelip bunu öyle ya da böyle bozduğununda, kendi benliğini keşfettiğinde büyük tepki alıyor. nostradamus'a da zamanında bu olmuş bence.

insan ne kadar gelişirse(somut bilimde), kendi doğal benliğinden, güçlerinden de bir o kadar uzaklaşıyor. insan doğanın bir parçası olacakken doğayı kontrol eden, doğal seleksiyona müdahale eden bir mahlukat oluyor. hiç kendinizi tanımayı denediniz mi? ''madem biz bu kadar özene bezene yaratılmışız, biz dünyaya sadece çalışıp ölmeye mi geldik?'' diye sordunuz mu hiç kendinize? neyse bunlar benim görüşlerim, insanoğlu tarih boyunca belli bir somutluğu olmayan şeylerden emin olamamıştır, bunları araştırmamıştır da. (sadece bir genelleme, atlamasın biri ben araştırmacıyım vs diye)[hline]®The roof is on fire, we don't need water, let the motherf**ker burn©
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ReaperXS, 14 May 2003 00:15 tarihinde demiş ki:
...hiç kendinizi tanımayı denediniz mi? ''madem biz bu kadar özene bezene yaratılmışız, biz dünyaya sadece çalışıp ölmeye mi geldik?'' diye sordunuz mu hiç kendinize?...

+1 genelleyici konuşmak gibi olmasın ama hiç zannetmiyorum. ama ben çoook sordum. kafayı az patlatmadım bu tür konularda..[hline]orduma katılın gücünüze güç katın >> >push here<
...........................................................
Hä¥ättä Hër ZäMäñ MùtLùLùğùñ Dørùğùñdä GüLüñmëz,
ßäzëñ §ırF Hä¥ätä GıCıKLıK øL§ùñ dÎë ùÇùRùmùñ Këñärıñdä bÎLë §ıRıtäcäk§ıñ!!
=-¤|¶¯`°²¤> §hëKÎLChøCùQ <¤²°`¯¤|¶-=
Sosyal ağlarda paylaş

said:
nicotinee, 14 May 2003 02:53 tarihinde demiş ki:
Fergo kalbinle inanicaksin yoksa ben inanıyorum bılmemne diyerek bu işler olmaz. yeni bir konu acıyorum o konuyu cok iyi okuyun.
madem kalbinle inanıyorsun o zaman niye hala bilgisayar kullanıyorsun ?
bence yeni konu açma artık.garbage a gitmesinden ben bıktım sen bıkmadın mı ?[hline]Speak to me now and the world will crumble
Open a door and the moon will fall
All of your life all your memories
Go to your dreams, forget it all
Sosyal ağlarda paylaş

nicotinee davranışların cidden rahatsız ediyor beni. Kimseye senin ne düşündüğünü merak etmiyor. Ki konu din olunca herşey dahada değişiyor inanan kişi bunu orta yerde söyleme gereği duymaz senin hayatla din le ve birçok eşyle ilgili kafanda bir çok soru işareti var bir yerlere sığınma ihtiyacı duyuyorsun sadece tamam belki bu şekilde kendi kendine bir şeyler kanıtlıyorsun ama bence bir doktordan yardım iste bir psikolog inan herşeyini değiştirebilir. Kafandaki soru işaretlerinden naısl kurtulacağını öğretir sana.

Sana yeni konu açma mesaj atma demiyorum ama lütfen daha tam kavrıyamadığın dini konularına alet etme.

Ayrıca bir forum kullanımı sadece yeni konu açmak ve kendi düşüncelerini tartışmak değildir. Bilgin dahilinde eminim bir çok konu açılıyordur eğe rorda yarıdm siteyen insanlarla düşüncelerini paylaşırsan daha çok sempati çekersin.

Herkes herşeyi unutabilir inan bana sen düzgün bir kişi olduğun sürece geçmişte yaptığın hataları kimse yüzüne vurmaz ama hata yapmaya devam ettiğin sürece daha çok dibe batarsın.[hline]Something in your mind?
Sosyal ağlarda paylaş

Actıgım konularda bir gariplik gormuyorum (düsüncem) burası bir forum oldugu ıcın herkesle cogu olaylarımı ve düsüncelerimi paylasmakda kendimi özgür görüyorum kitlemeye veya silmeye gerek yok diye dusunuyorum ama bazı ınsanlar ortalıgı karıstırıyor./Benim dusuncelerim sizleri rahatsız ediyorsa actıgım konuya bakmıcaksınız olacak bukadar basit kendiniz kasınıyorsunuz sonrada topu baskasına atıyorsunuz olmaz![hline]Arqas Staff
Email: [email protected] | Icq: 730402

[Bu mesaj nicotinee tarafından 15 May 2003 00:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...