Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

wlan baglanma sorunu (NOKIA)

Odeon

Öne çıkan mesajlar

nokia c5-03 var wlan taramasini aciyorum 1 metre yakinindaki modemi bulamiyor. arada bir buluyor baglaniyor sonra yeniden kopuyor net.
gugilladim mac adresini girmek lazim diyolar modeme. oyle bir secenek yok ya da cozemedim ama zaten modemin lan baglantilari kisminda telin mac adresi gozukuyor baglanti gecmisinde.
nasil cozebilirim bunu?
Sosyal ağlarda paylaş

sadece ama sadece evdeki kendi modeminde problem var yani oyle mi?

bu durumda modemin modeli nedir? diger problemsiz olarak kablosuz baglanan cihaz kac tane? tipleri nedir?

bi sure sonra basarisiz da olsa kisa sureli baglanmalarda hangi sifreleme kullanildi? kopmalar mesafeye gore mi, bagli kalma suresine gore mi oluyor?
Sosyal ağlarda paylaş

su ana kadar sadece evdeki modemde sorun oldu. modemin modeli Alice Gate VoIP 2 Plus Wi-Fi. laptop kablo ile bagli wireless kullanmiyorum ama acarsam sorunsuz baglaniyor.
sifreleme WPA-PSK TKIP 256 bit.
modemin 30 santim yanindan deniyorum baglanmayi.
Sosyal ağlarda paylaş

sinyal kanalini 1, 6, 11 arasinda degistir. (arasinda derken aradaki degerler degil bunlar arasinda) mevcut bulundugu kanal da bunlardan biri ve o kanalda bi gurultu olabilir, telefon gibi sinyali bol cihazlar kanal gurultusunden diger kablosuz cihazlardan daha cok etkilenir.

bunu denedikten sonra tekrar dusunelim.

ayrica wpa2 ye gecmeni de tavsiye ederim telefon destekliyorsa.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...