Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Büyük 2012 Anketi

fede

Öne çıkan mesajlar

işte bunu yapanlar mahfili masonlardır diyorlar.

onların siteside bu

http://www.mason-mahfili.org.tr/

illüminati diye bişey varsa masonlukla olan bağlantısı bu diye düşünüyorum. masonda değildir aslında bunlar kendi kendilerine mason diyorlar, diyollar.
Sosyal ağlarda paylaş

keçi kesmek diye bi şey yok diye biliyorum. (ben yanlış biliyo da olabilirim mason değilim sonuçta)

o dayanan bıçak ve ölüm tehdidi de şudur. masonlarda ketumiyet yasası vardır söylenmez hiçbir şey. törenin o kısmında mason adayının göğsüne sivri uçlu hançerle ufaktan dokundurulup canı acılıtıyor. bu yapılırken sırları ifşa etmeyeceğim kısmı söyletiliyor.

anlamı da "ifşa ettiğim takdirde aklıma törenin bu kısmı gelsin" hesabı.
Sosyal ağlarda paylaş

illuminati denilen şey bana göre bi yanıltma. o her şeyde sembol arama olayları filan...

o sembollerin çoğu o kadar eski ki... yani 2 yüzyıl önce veya 3 yüzyıl önce kurulduğu iddiasında bulunulan illuminati diye bir örgüte ait filan değil. milattan önceye gidiyo o semboller hepsi de normal kendi zamanına göre eli yüzü düzgün inanışlara ait.

ha dünyada salt güç olma çabası her çağda olmuş, bireyler, devletler, gizli örgütler... adı illuminati olmaz da "dünyayı yönetmek isteyen osman kardeşliği" olur. illuminati paravan isim gibi geliyo bana ve bi yanlış yönlendirme hakim.
Sosyal ağlarda paylaş

yani bende şu sonuca vardım. kafasına yeşil takke takıp, eline tespih alıp gelen karıyı kızı büyü bozcam diye düdükleyen adamın yaptığı neyse illüminatinin göz piramit gibi sembolleri alıp kullanmasıda aynı hesap. göz piramit felan güzel şeyler aslında.

bu kadar basitte değil aslında. şuda bi ihtimal bak. masonların bu bölünmesinin danışıklı dövüş olması. yani işi şüpheciliğe vurursan sonu gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer gerçekten böyle kötü niyetli bi oluşum da varsa bunların bizim bahsettiğimiz oluşumlarla ilgisi yok. bu oluşumların hepsinde amaç Kamil İnsan olabilmektir. her şeyiyle iyi insan olabilmek,evrene faydalı olabilmek yani.

günah işlememek gerekir. Güçlü bi tanrı inancı aranır. bu allah olur, yehova olur, god olur farketmez.

bahsi geçen illuminatinin bu gibi prensiplerle yakından uzaktan alakası yok
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

göz piramit felan güzel şeyler aslında.

tabii ki de, m.ö. bilmemkaçta insanların inandığı tanrıların sembolleri bunlar.

o şeytanın elindeki trident var ya. o işte poseidonun elindeki trident, o poseidon'un elindeki trident de zamanında yaşamış bi kralın elindeki trident. :) bu çok basit ve bilindik bi örnek oldu. ama yani nerden nereye geliyo işte.

şimdi her şeyi gören göz ve piramit kötülüğün gizli sembolü, illuminati diyenlere kalsa.
Sosyal ağlarda paylaş

bu sembol enflasyonunun sebebi de zamanında yaşamış ezoterik inanırların, inançla ilgili bilgilere sıradan halkın aklının ermeyeceği düşüncesiyle habire sembolleştirerek aktarmak istemiş olmaları...

bu döngü semavi dinlerle kırılıyo ve tanrı inancı herkese yayılmak isteniyo.

bu arada da tabi inanç herkesin eline düştüğü için çarpıtanlar, yozlaştıranlar, değiştirenler...

özü sevgi(sevgiliyi sevmek değil her şeyi sevmek anlamındaki sevgi) olan tanrı inancına sıradan halkı da çekebilmek için korku katılıyo. aklı ermiyo ama korktuğu için inanıyo (onların mantığına göre, hani pek de yanlış sayılmaz, günümüzde de görüyoruz)

insanlar sevmek yerine, şurdan şöyle ibadet etsem 10 puan sevap alırım şu günahımı götürür gibi çok çirkin bi şekilde matematik hesabı yapar oluyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...