Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

altın hesabı

attila11

Öne çıkan mesajlar

Ufak ufak deneme yaparak birşey elde edemezsin. Hatrı sayılır bir miktar koyup birkaç ay bakmayacaksın. Ha tabii piyasasını takip ediceksin ama altın kısa dönem için iyi bir yatırım aracı değil..

Ha bu sene de kazandıracak ama ne zamana kadar sürer onu bilmiyoruz doğal olarak..
Sosyal ağlarda paylaş

benim amacım 20 gramdan başlayıp onu sürekli biriktirerek araba almak

honda cıvıc hoşuma gidiyor ama nerdeeee. şöyle gaza basınca giden yarı yoldada bırakmayan yüzxüne bakılır bir araba için temel atmaya çalışıyorum aslında ama bakalım....

geçenlerde bir araba çekilişine girdim. ama tutmadı en iyisi paşa paşa biriktirmek. yaş gelip gidiyor. gençliğimde binmeyeceğimde ne zaman bineceğim bu merete. şöyle anne babadan da destek yok ki.

yanımda para olunca okuturum onu ben. şöyle banka olsa oraya git para çek derken üşenir çekmem, çekemem.

kuveyttürk diyorlar. sattığında her grama 50 kuruş alıyorlar sadece başka birşey yok diyorlar ama gidip bir sormak lazım. garanti sakın demeyin. kuyumcularda gram başıma alış satış ta 8 tl koyuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
peki istediğimiz zaman (örn. bir yakının düğünü var, oraya altın götürmek için) hesaptan bir çeyrek alabiliyor muyuz? sadece belirli zamanlarda mı hesaptan altın çekebiliyoruz? tam tersi elimizde altın varsa gidip hemen üzerine ekleyebiliyor muyuz?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya altın hesabı öyle diil beyler bayanlar. Öyle bir kırıntı altın alıyım yiyim gibi düşünmeyin.

İnternetten veya şubeden gidip parayı veriyosunuz. Onlar altının gramı ile hesaplayıp bölüyo. Atıyorum hesabınıza 2 gr altın yatırıyo. Hesabınızda 15 gr altın oluyo.

Sonra çekmek istersen 5 gr altını bozuyo sana tl olarak geri veriyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Horcrux said:

Peki altini evinde gr gr biriktirsen de ayni sey degil mi?

Abi aynı şey mi allasen :)
Kısaca bankaya tl veriyosun altın yapıp hesabına yatırıyo. Çekeceksende bozuyo tl yapıp sana veriyo. Öyle çeyrek altınmış, burmaymış falan gibi düşünmeyin yani. Herşey gramla
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...