Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

19 Ocakta ne olmuştu?

Napolyonn

Öne çıkan mesajlar

He cuce he öyle hıı evet. Koyun gibi yazıyorum, hayvancılık bitmemiş demek ki haklısın koyun varmış pardon. Tamam en kral büyük bravo, git anma törenine, BDP'li amcalarla elele, ordan çıkınca da 2 molotof fırlatır 1 2 kişi yakarsınız, içinizi boşaltırsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben en son burdayken ermeni falandı ama harbıden oha demekten baska bısı dıyemıyorum Turkiye Cumhuriyetinde Türk olmaktan gurur duyan Mhp (ki faşizan olmaları elbette kotu ama Türkiyede Türk olarak faşizanlık yapan kotuler bunlar) yetmemiş mhpye tü kaka derken bdp helal olsun bravo bak kürtler ne guzel faşizanlık yapıyor dıyenler cıkmıs hayır utanılmasa helal olsun lan pkkya dıcek ınsanlar beyler sacmalamayın gozunuzu seviim kimin ulkesınden kimi kovuyosunuz ya her b.ku yapıcak hakkı arıyosunuz bari ülkemizi bırakın be. Harbiden artık milliyetçi insanlara uzuluyorum ben NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE derken ogun samast gıbı beyınsızlerden bahsetmıyodum kendımden bahsedıyodum Türk olmaktan gurur duydugumdan cok koklu bı gecmısten ve saglam bir kültürden geldıgımden bahsedıyodum ben misafirperverligi ile meshur ataların kanından gelıyorum ermeni de gelse kürtte gelse buyur gel derım gidip heryeri alıp oranın nufusunu yoketmek yerıne Türkleştirmeye calısan atalardan gelıyorum bu sizin yaptıgınız DAGDAN gelıp bagda .. of yoruldum

tl; dr :ya anlayan anladı kürtlere kimse laf etmıyo ama bari türk milliyetcisi olmak suc olmasın dımı ayrıca bugun ne türk ne kürt günü bugun hrantın gunu he tekrar sevmem etmem dıyorum ama KÜRTLERIN GUNU DEGIL BUGUN! en azından sunu bılın bugunun mantıgını bı bılın ya ayıptır.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

Absolut said:

Irkçılık var ama Türküm diyene var, milliyetçiyim diyene var sanki milliyetçilik kötü birşeymiş gibi. Kürt olan Kürdüm ben yaziiik bana diyince ayıp olmuoyr milliyetçi olmuyor aynı şeyi Türk diyince ayıp oluyor. :P
Bir gidin allah aşkına.

baba büyüksün

heh işte bundan bahsedıyorum bencede büyüksün.
Sosyal ağlarda paylaş

olitere said:

bdpnin doğuda %50den fazla oy alması bizim suçumuz değil mi abi ? Demekki batıda ki hareketler de kürt halkının taleplerine,ihtiyaçlarına cevap veren hiçbir siyasi akım yok.Alternatif yaratmadık.

oliter hiç doğuya gittin mi. allahaşkına neolursun doğru söle hiç gittin mi?

ben gittim. ağrı, doğubayazıt. doğunun en doğusu.
olay:
bi köyün ilkokulundayım, okul müdürünü ile sıohbet ediyorum, okulun hademesi olan yerel halktan bir amca da sohbede daldı. amca ağrılı, kürt bir vatandaş.

okul müdürü diyorki:
"yahu eşim de burda öğretmen, bütün gün okuldayız, akşam gidiyoruz, 1 saat tv izlioyruz, sonra yatıyoruz, hiçbişey kullnmıyoruz, 210tl elektrik faturası gelmiş."

amca: "haha bize gelmiyo hiç"

müdür: "neden?"

amca: "biz gaçak kullanıyoz, bizimkinin parasınıda size yazıyolar ondan çok geliyo size. aman ödeyin siz, bize yazmasınlar da, biz rahatız böyle"

doğuya yardım yapılmıyor, deestek olunmuyor diyorsunuz, ulamn allahtan korkun. oralara yapılan destek batıya yapılmadı be. adamların okumaya, çalışmaya niyeti yok!!!

okul yapıyon, okula çocuk göndermiyolar. çocuu gönderseler de çocuk gitmek istemiyo. fabrika yapıyosun adamlar gidip çalışmıyor. mekan açıyosun adamlar işletmiyor. elektrik götürüyosun adam kaçak kullanıyor. su götürüyosun adam kaçak kullanıyor. yeşil kart alsın, devletten para alsın, evinde otursun istiyorlar. çiftçi desen, ne çiftçisi, 10mbt düz toprak bile yok orda, silşme dağ kaya. hayvancılık desen adamların koca köyünde 1 inek var. adam onla bile uraşmıyo.

ha ama herkes işinde gücünde. ne yapıyolar peki? türkiyeye nekkkadar kaçak mal malzeme varsa ordan giriyo. sigara, şeker, telefon, bilgisayar, çanta, ayakkabı aklına gelir gelmez ne ararsan.

doğya gittimde o zaman X6lar yeni çıkmıştı henüz türkiyeye gelmemişti diye biliyorum. istanbul ve ankarada yoktu çünkü. yemin ediyorum, hayatımda gördüüm ilk X6 yı ağrıda gördüm. adam beyaz X6 yı çekmiş kapının önüne takılıyo.

erzurumdan sonra dağlar karlar başka bişey yok, otobüste gidiyoruz. derken camdan bi dağın dibinde 2 tane karpiç kulübe gördüm. bi an şaşırdım, in yok cin yok bu kulübeler niye burda diye. derken kulübelerin yanındakileri görünce arkadaşalra seslendim şuna bakın diye, hiçbirimiz gözlerimize inanamadık. o 2 tane köpek bağlasan durmaz kerpiç kulübenin yuanında "2 tane range rover" duruyordu... gördük, inanmak istemedik, ama ordalardı. eroin, ucuz yakıt, adamlar tırlarla sokuyolar ülkeye.

adamda range rover var, x6 var. adam koskoca neoplan starliner otobüsü 400tl ye doldurdu deposunu gözümle gördüm sayaca baktım mola yerinde.

adamlar devletten para alıyor, elektrik su ödemiyor, çiftçilik hayvancılık da yapmıyolar. adamlar yatıyor.

bumu ezilen halk? ulan ben de elektrik su ödemiyim, bana da yeşil kart versinler, ben de kaçak mal satıp yolumu bulim, devlete hiçbi vergimi ödemiyim. ne ala mualla. hayat o zaman bana güzel olur.

adamların çalışmaya ve devlete vergi vermeye, yani kısacası bi b.ka yaramaya niyetleri yok. siz kalkıyosunuz hala onların ihtiyaaçları karşılanmıyor, efendime sölim açlar açıktalar vsvs. gidin bi doğu turu atın sonra konuşun. hepimizden çok paraları var. hem de kuruş vergisini vermedikleri kazançlardan edindikleri paralar. üstüne yer yol su elektrik telefon beleş. yavrum benm be.

adamlara desenki o bölgeyi full alın kendiniz devlet kurun biz bakmıyoz artık size, yemin ederim gitmezler. kendi devleti olsa it gibi çalışıp vergi ödicek çünkü. türkiye cumhuriyeti kadar enayi devlet varmı onlara bedavadan bakacak.
Sosyal ağlarda paylaş

aciz değilim çoğunluğun baskıdan yakınma gibi bir olayı olmaz arada saçma sapan örnekler koymuşsun. neymiş ilk x6 yı orada görmüş sanki anlattığın yer doğu değil bewerly hills e gitmiş.. herkes neyin nolduğunu biliyor.. madem doğuya gittin bi diyarbakır hapishanesine de gitseydin oradaki olayları öğrenseydin.. anca aciz bahaneler artık ben bu boş laflara kulağımı tıkadım çünkü empati eksikliğine tahammül etmek istemiyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Yıne anlamayan olursa dıye editledim;

orneklere laf ederken hani kürtlerin cektigi acı nerde hani cektirdigi acı nerde dıyorum kısaca? 30.000 ölüm yılların teroristligi falan mı burda meşru gosterılecek :D:D komikleşmeden otursunlar oturdukları yere artık sacmalamasınlar ıyıce tadı kaçtı bı sonra ki adımları Türkler kim lan? bılmem buralarda eskıden yasarlarmış olucak yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

olitere said:

@dragonmax

Bende kck davasının ilk günü diyarbakırdaydım girdiğim lokantadaki garson bile salındı mı bizimkiler diye soruyordu buna ne dicen

pkk nın şehir organizasyonunu merak eden adama verilcek pek cevap olmaz. ayrıca napolyon demiş hapisane. banane arkadaşım hapisanesinden, niye gidiyim hapisaneye. hapiseni suçsuzları mı sokuyolar. ya da neden kötü bi yer diye mi ağlayalım şimdi. hiç mi prizın brek izlemediniz. adamlardan kan alıyolar kan. burda ukrayna hapisanelerinde günde 3 öğün cop sokuyolar. dünyada kim hapisenin içini düzeltmiş de sen şimdi ordakine taktın kafayı.

ayrıca anlattım doğu sana bverılihils gibi geldiyse demek bi de gidip görsen oturup ağlarsın. çünkü anlattıklarımın hepsi gerçek.

ya bana doğuyu görmemiş adam gelip doğudakiler hede hödö yapmasın arkadaş.

2 kitap okuyup, 2 çok bilmişten gaz alıp, içinizi agresif propagandayla doldurup böle sokaa fırlıyosunuz, forumlara dalıyosunuz ya, çok glüyorum ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...