Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

19 Ocakta ne olmuştu?

Napolyonn

Öne çıkan mesajlar

Napolyonn said:

adamın öldürüleceği biliniyor, kimin-ne zaman öldüreceği bile biliniyor buna rağmen hiç bir önlem alınmıyor.

hrant ı sevmiyorumculardan güzel bir açıklama bekliyorum buna.

güvenlik teşkilatıda hrant dinki sevmiyomuş ondan karşı çıkmamışlar
al sana cevap
hrant dinki sevmeyen adamlar ölmesini istemiş.
bu kadar basit
Sosyal ağlarda paylaş

ya benm anlamadıım bi nokta var. forumda çekirdek bi sosyalist kadro mevcut. ve insanların eşitliği, haklara saygı, düşünce ve eleştiri, protesto özgürlüğünden bahsederken, kosssskoca umuma açık bir forumda kendilerinden başka siyasi görüş barınamayacağını resmen foruma zor kullanarak kabul ettirmeye çalışıyolar.

birisine bir laf edilince hemen bi bakıosun ardından kahveden 10 kankasını daha topiğe çağırmış gövde gösterisi yapmaya çalışıyolar.

HAYIR ARKADAŞIM. KİMSE KİMSEYE ZORLA GÖRÜŞ KABUL E-T-T-İ-R-E-M-E-Y-E-C-E-K

sen hırantı seviyosan banane. ben de sevmiyorum. bana cahil diyosun ya. sen beni ya da bir başkasını tanıyomusun da cahil diyorsun.

bunu bana söyleyen kimbilir hangi lisenin tkp oluşumdaki sivilcelidir (rastlege örnekleme yapıyorum).

kesin artık saçma sapan kabul ettirme diretme zorlama çabalarınızı. birisi akp düşmanı diye herkes akp düşmanı olacak diye bişey yok, birisi sosyalist komünist diye herkes koyu solcu olcak diye bişi yok, birisi ateist diye herkes dinsiz olcak diye bişi yok, birisi 5 vakit namaz kılıyo diye herkes tarikatçı takılacak diye bişiy yok.

asıl cahil: kendi fikrini kayıtsız şartsız karşısındakine aşılamaya çalışıp, en doğru olanın kendi bildiği olduğu zannedendir.

ben sevmiyom hırantı, ve sevene de niye sevion demiyorum. hadi buyrun.
Sosyal ağlarda paylaş

devletin görevi değil mi vatandaşını korumak. hrant dink bir türk vatandaşıydı. öldürülceği bilinmesi rağmen devletin herhangi birimi (polis mesela hani vatandaşları korumak için gorevli olan birim) hiçbişi yapmadı. ben nası güveniyim bu devlete beni yada başkalarını koruyacağına dair? kimse hrant dink'i sevmek zorunda değil. ama ortada bir cinayet var.
Sosyal ağlarda paylaş

eheh suç olan bir olay üzerinde sevmek-sevmemek dalgasına takılmak komikmiş ama.

olan olay iyi bir şey değil.. buna karşı çıkan? olmaz sanırım

diğer taraftan olayın sonradan girdiği şekil de pek hoş değildi hani.

standard bir "düşüncemi kabul et / hayır sen haksızsın sen benim düşüncemi kabul et!" konusu daha.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

kalkıp gidip öldüren adamı desteklersemde buna sende laf edemezsin.

resmen katili ve cinayeti översen, desteklersen ben laf ederim aga. kanunlar da eder suçu ve suçluyu övmek ceza kanununda yeri olan bir eylem. haklı olduğun bir konu bile olsa -ki hrant dink için haklısın, değilsin demiyorum- karşı çıkarım; çünkü bu ülke o yollardan geçti çoktan, sonuçlarını hepimiz biliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

devletin görevi değil mi vatandaşını korumak. hrant dink bir türk vatandaşıydı. öldürülceği bilinmesi rağmen devletin herhangi birimi (polis mesela hani vatandaşları korumak için gorevli olan birim) hiçbişi yapmadı. ben nası güveniyim bu devlete beni yada başkalarını koruyacağına dair? kimse hrant dink'i sevmek zorunda değil. ama ortada bir cinayet var.

bunu diyen sizmisiniz polisin devletin görevi halkı korumak diye ?
burda 7/24 türk polisi şöyle böyle diye ağlayan sizsiniz be utanın.
polis korumuyo şudur budur diye bık bık ötüyosunuz sonra görevi değilmi bizi korumaları diyosunuz.
türk polisinden ümidi kesen, polisle işim olmaz diyen siz sadece hrant dinkin öldüğü günmü polis bizi korumak zorundaydı diye ağlıyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

kermit said:

kalkıp gidip öldüren adamı desteklersemde buna sende laf edemezsin.

resmen katili ve cinayeti översen, desteklersen ben laf ederim aga. kanunlar da eder suçu ve suçluyu övmek ceza kanununda yeri olan bir eylem. haklı olduğun bir konu bile olsa -ki hrant dink için haklısın, değilsin demiyorum- karşı çıkarım; çünkü bu ülke o yollardan geçti çoktan, sonuçlarını hepimiz biliyoruz.

destekliyorum demedim ben abi.
yukarıda yazmış destekleyenler var öldüren adamı diye
bende ona cevap verdim
arkadaşlar götleriyle okuduğu için yazılanları beni hrant dink düşmanı falan sanıyolar.
ha sevmem adamı öldükten sonrada sevecek değilim.
ama cinayet var absolutun dediği gibi. işin içinde olanlarda (ogün samast, polis vs) kimse onlarda cezasını çeker bi şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

eheh suç olan bir olay üzerinde sevmek-sevmemek dalgasına takılmak komikmiş ama.

olan olay iyi bir şey değil.. buna karşı çıkan? olmaz sanırım

diğer taraftan olayın sonradan girdiği şekil de pek hoş değildi hani.

standard bir "düşüncemi kabul et / hayır sen haksızsın sen benim düşüncemi kabul et!" konusu daha.

zaten şöle bişi var. inan bana ne bu forumda ne de bir başka yerde, bırak hırantı, herhangibir insan evladının öldürülmesini katledilmesini iyi görecek kimsecikler yoktur.

bir insanın hayatını kaybetmesi, canının alınması tartışılmaz fena ötesi bir durum.

lakin ben şahsen öldü, çok üzüldüm, yazık bir insan öldü, ama bitti gitti diyen biriyim. hatırlamak ve hatırlatmak isteyenlere saygım var. her sene anmak istemeyene veya bunu saçma görene de saygı duyulmak zorunda ama.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
yukarıda yazmış destekleyenler var öldüren adamı diye

o çok hoş bişi değilmiş yahu..

said:
resmen katili ve cinayeti översen, desteklersen ben laf ederim aga. kanunlar da eder suçu ve suçluyu övmek ceza kanununda yeri olan bir eylem.

+1
yazılanlara dikkat edin, 2soluklanın öyle basın gönder tuşuna.

yoksa "ban gelir hocam" olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

mokoko said:

bunu diyen sizmisiniz polisin devletin görevi halkı korumak diye ?
burda 7/24 türk polisi şöyle böyle diye ağlayan sizsiniz be utanın.
polis korumuyo şudur budur diye bık bık ötüyosunuz sonra görevi değilmi bizi korumaları diyosunuz.
türk polisinden ümidi kesen, polisle işim olmaz diyen siz sadece hrant dinkin öldüğü günmü polis bizi korumak zorundaydı diye ağlıyosunuz.

biz kimiz bilmiorm orasını anlamadım ama polisin gorevi değil mi vatandaşı korumak? gorev tanımı bu değil mi hatta? yoksa ben mi yanlış biliorm? insanların polisten umudunu kesmeside insanların suçu mu yoksa polisin yaptığı hareketler mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...