Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Londra vs. Los Angeles

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

DynamicK said:

bu arada paris ile londra neden karsilastiriyorsunuz ki paris'te fransizca konusmalari bile yeterli 1 haftadan fazla durmamak icin. :)

hatta nefr gelsin soylesin o bizzat tecrube etti heh

katilmadan duramam

adamlar bildigin, gupegunduz, yol ortasinda fransizca konusuyorlar lan

toggie said:

fransızca guzel dil ayrıca ;)

sen birde ben konusurken duy =P

edik; saglik maglik denmiste, fransadaki imkanlar baska hicbir yerde yok o konuda. dil bilmiyorlar ama is yapiyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

spacecake, alanin ne? LA yasamasi cok zor bi yer, hele ogrenci olarak. bi saniye kendini guvende hissetmedigin bi yer. onun yerine Boston civari yerlere bakmani oneririm ogrencilik icin. Veya California'nin diger yerleri falan (San Diego, Santa Barbara, San Francisco civarindaki yerler vs), ama LA onermem valla ben sevmedim hic. eger muhendislik gibi bi alandaysan tabi ki amerikaya gel sonrasindaki is imkanlari icin, ama piyasa rahatlamazsa UCLA extension ile de is bulman pek kolay olmaz durust olmak gerekirse. Extension masteri nasil oluyo onu anlamadim ben, yaz okulu gibi degil mi normalde bu olay?

Londra guzel olur yasama falan acisindan, ama sonrasinda calisma olaylari nasil bilmiyorum, AB vatandasi olmadigin icin sallanirsin turkiyeye diye tahmin ediyorum, cok zorlasmis AB vatandasi olmayanlar icin is bulmak AB'de.
Sosyal ağlarda paylaş

Alanım iktisat ve akademik durumum pek parlak deği açıkçası. UCLA extension olayı da tezsiz master gibi 1 1/4 seneden 2 1/4 seneye kadar programlar var. Mesela accounting 2 1/4 sene. Masterdan uzun yani :) sonunda sertifika alıyosun işte 1 sene de çalışma izni veriyorlar. İngilterede işsizlik durumu var. Ev arkadaşım ingiliz, web designer ve adam işsiz. Freelance falan takılıyor. Yani bu demek değil ki kimse iş bulamaz ama USA o açıdan daha rahat gözüküyor gözüme. Bir kere burası Londra, orası USA. İngilterede londradan başka yaşanacak yer yok ama usa da imkanlar daha geniş gibi geliyor, seçenek bol.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sen egitimden cok geziyim toziyim pesindesin. git abd'ye o zaman. abd'den alacagın sertifika ile ingiltere'den alacagın master degree arasında daglar kadar fark var. ustelik ingiltere'de master'ın 1 yıl olması gibi bir avantaj da var. ve web designer'a developer'a londra'da her zaman is vardır. avrupanın developer isleri konusunda kalbi zaten ingiltere. londra dısında da yasanacak yerler var bu arada. hic gittin mi bournemouth, bath, oxford falan? gez biraz oralardayken. ben gidememistim mesela iskocya dısında sdfds.

sonucta ikisi de yasanacak, okunacak yerler. ama master oldugu icin ingiltere bir adım onde bana sorarsan. zaten abd kapıları master yaptıktan sonra da senin icin acık olacak, gitmek istersen fırsatın oluyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

abi sen egitimden cok geziyim toziyim pesindesin. git abd'ye o zaman. abd'den alacagın sertifika ile ingiltere'den alacagın master degree arasında daglar kadar fark var. ustelik ingiltere'de master'ın 1 yıl olması gibi bir avantaj da var. ve web designer'a developer'a londra'da her zaman is vardır. avrupanın developer isleri konusunda kalbi zaten ingiltere. londra dısında da yasanacak yerler var bu arada. hic gittin mi bournemouth, bath, oxford falan? gez biraz oralardayken. ben gidememistim mesela iskocya dısında sdfds.

sonucta ikisi de yasanacak, okunacak yerler. ama master oldugu icin ingiltere bir adım onde bana sorarsan. zaten abd kapıları master yaptıktan sonra da senin icin acık olacak, gitmek istersen fırsatın oluyor yani.
haklısın, haklısın ve haklısın. Gezmek tozmak peşindeyim eyvallah ama amaç tam olarak o değil. Akademik geçmişim parlak değil pek dediğim gibi, benim amacım mümkün olduğunca fazla yer görüp/ yaşayıp ufkumu genişetmek. 3-5 gün gezmekle yaşamak arasında çok büyük fark var. 3.5 aydır londradayım 2 ay daha buradayım 1-2 sene de amerika'da kalsam güzel olur diye düşündüm açıkçası, eğitimden önce. Sonuçta londra'da master yaptım diye kimse beni havada kapmayacak yani, vasat bir öğrenciydim yine vasat bir öğrenci olacağım. Güzel stajlarım var, ingilizcem literally iyi ve çok şükür kafam çalışıyor, sermayem sadece bunlar yani, akademik bir sermayem yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

ben ucla olayını hakkaten anlamadım yalnız
biri akademik master eğitimi veriyo
diğeri de sertifika programı gibi
ama sonuçta aynı başlıkları öğretiyolarsa aynı dersleri aynı şekilde bir türlü vereceklerdir... sıfatı dışında nesi eksik yani bu ucla şeysinin?
Sosyal ağlarda paylaş

birşeyi eksik değil abi. tezsiz master işte, degree alamıyorsun tabi. Sıfatı eksik yani..

mesela 2 sene 3 ay süren accounting programı,

https://www.uclaextension.edu/r/ProgramDetails.aspx?reg=CF028

course lara bakarsak masterdan eksiği yok fazlası var yani.

sanıyorum daha uygulamaya, iş hayatına yönelik. Master da genelde çalışan kesime hitap ediyor ama bunlar direk bir süredir prof. çalışan ve kendini geliştirmek/ uzmanlaşmak isteyenler için yamulmuyorsam.

The California State Board of Accountancy recognizes UCLA Extension as a qualified provider of coursework to sit for the CPA Examination.

CPA dediği bizdeki yeminli mali müşavirlik sınavı olsa gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

abi insan o kadar kastıktan sonra bi master yaptım demiş olmak ister ya

hadi cv'ye yazmasını geçtim eş dost kaynana ana bacı soracak sfdlşksd mastır değil sertifika programı kem küm mü diceksin

niye master niteliğinde olamıyo ona aklım ermedi daha doğrusu
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

abi insan o kadar kastıktan sonra bi master yaptım demiş olmak ister ya

hadi cv'ye yazmasını geçtim eş dost kaynana ana bacı soracak sfdlşksd mastır değil sertifika programı kem küm mü diceksin

niye master niteliğinde olamıyo ona aklım ermedi daha doğrusu

bana ne abi eş dosttan. Ben yaptığım şeyi bildikten sonra çok da bir tarafımda değil millet ne demiş. Evet bunu okumuş/ okuyan tanıdığı olan birinin çıkıp ha evet bunu okuyanlar iş buluyo sonra demesi lazım, yoksa sabaha kadar konuşuruz yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...