Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iş bankası

SeaGle

Öne çıkan mesajlar

fede said:

bence kredi kartına borç yapıp sonra kredi kartından mağdur oldum, bankalar çok rerörö diyen insanlar dünyanın en salak insanlarıdır. abin hariç

abim mağdur olmadı zaten, kredi kartı borçlarının ortasında işsiz kaldı birde. Anneme kaldı hepsi. Babam bile duymadı ki duyarsa öldürürdü muhtemelen ahahah, arnavut adam, borcu sevmez hiç. Mağduriyeti abim çekmedi yani, ağlamadı da o yüzden sdf

Mağdur edebiyatı yapanlar salak evet, olmayan parayı harcayıp ta borca ağlamak en aptalca şey.

@Silphatos,

Abi zaten limit önemli değil, yani borç sıfıranana kadar limit hiç açılmasa da sorun olmaz bana. Ben marketimi giyimimi vs şeyleri cebimde param varsa yaparım. Kart da isteyerek almış olduğum bişey değil zaten. Hesap gerekli, o yüzden kart da almam lazımmış öğrenci hedesinde. Madem alıyorum zorunluluktan, en azından taksit olayını kullanıp 200 liraya kadar alacağım şeyleri onunla alır ödeyebileceğim taksitlere böldürürüm. Yani borç sıfırlanana kadar bloke olsa da np.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ttamam da kartın amacı hani öğrenci adam bir yerde nakide sıkıştı işte diyelim 50 tl bir şey ödeyeek ama etrafda atm fln yok yada var ama para bitmiş (oluyor geldi bu da başıma) gidiyorsun bu güzide kartla 50 tl ni ödüyopr ertesi gün de para çekince aynen yatırıyorsun..

yoka 300tl kredi kartının başka bir anlamı yok
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

abi ttamam da kartın amacı hani öğrenci adam bir yerde nakide sıkıştı işte diyelim 50 tl bir şey ödeyeek ama etrafda atm fln yok yada var ama para bitmiş (oluyor geldi bu da başıma) gidiyorsun bu güzide kartla 50 tl ni ödüyopr ertesi gün de para çekince aynen yatırıyorsun..

yoka 300tl kredi kartının başka bir anlamı yok

Abi nakide sıkışacak duruma düşmemeye çalışıyorum genelde. Cüzdanımın bi yerinde bi miktar fazla para vardır mesela. Garanti mevduat hesabımda da vardır bi 20 lira falan. In case of emergency durumu.

Karta bırakmamaya çalışırım, bu güne kadar yaptığım gibi. Ha oldu yani dünyanın binbir türlü hali var elbette kullanılır, para geçince ele hemen yatırılır. Tabi onlar ayrı. Ama yine de o duruma kalmamaktan yanayım her zaman.

Şu topiği açana kadar hiç kullanmam diyordum da mesela bi araştırdım 12 ay taksitle external alsam, 12 lira vericem ayda. Direk 150 lira verip de alabilirdim şu ana kadar 3 kez, ama hep bişey çıktı. Esternal diyordum bi zımbırtı aldım hatırlamıyorum. Sonra bi daha 3-5 kenara attım o parayı yaptım, dslr için ellemedim sonra falan filan. Misal bu kart ile external alırım, nasılsa başka bi durumda kart ihtiyacım yok, 12 ay öderim rahat rahat. 12 ay da sürmez aslında yani ay sonunda mevduat hesabına ne atmışsam onu aynen atarım kredi kartına.

İyi olur bak
Sosyal ağlarda paylaş

abi iş bankası bahsettiğin maxximumdan bende de var 4 senedir. ne bi kere arayıp arttıralım mı limiti dediler ne de bankamatiğe takınca bunu sordu. direk öğrenci kartı. gayet güzel. arada bazı yerlerde kıyak da yapıyor, iyi oluyor.

gerçi ben yatırdığımı sandığım ama yatırmadığım borcu 9 ay ödememiştim bi kere. haciz işlemi başlatııcaz vs diye telefon etti adamlar. borç da o kadar faizle anca 100 lira olmuştu. dur dedim napıyorsun.
o gün bugündür internet şubesine hergün 1 kez girerim mutlak. bu da anımdı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...