Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hikaye Yarışması Kuralları v.1.01 / Gimli

Gimli

Öne çıkan mesajlar

* Hikaye'nin içinde Pencere, Atmaca, Çay, Salıncak ve Bıçak kelimeleri geçmek zorundadır.

* Uzunluk konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak ne çok uzun ne de çok kısa olması tercihimizdir. Konu konusunda da herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır

* Hikayelerinizi 5 Aralık'a kadar [email protected] adresine yollayabilirsiniz. (Hikayenizin başına bir başlık, sonuna da isminizi koyduğunuzdan emin olun)

* Yollanan hikayelerin tamamı yine 5 Aralık'ta "Yarışma Adayları" adlı forumda yayınlanacaktır. Yazarların isimleri, yarışma bittikten sonra açıklanacak, o zamana kadar isimleri gizli tutulacaktır.

* Oylama ve yorumlar forum sakinleri tarafından yapılacaktır. Açılan "Oylama" adlı forumda adayların, isimleri yerine geçecek olan, numaralarını yazarak oy kullanabilirsiniz. (Dilerseniz, mesajınızın sonuna yorumlarınızı da ekleyebilirsiniz) Oylama süresi 2 gündür.

* Açılan forumlara, bu kurallar dışında atılan tüm mesajlar silinecektir.

Başarılar
Tembel Cüce

Not: Propaganda amaçlı yada siyasi içerikli hikayeler yarışmaya alınmayacaktır.

[Bu mesaj Gimli tarafından 26 Kasım 2001 00:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Gimli bilmiyorum benim önceki formda yazdığım fikirlerimi dikkate aldın mı ama tam benim düşündüğüm gibi olmuş. Teşekkür ediyorum uygulama böyle olduğu için.
Baraşılar herkese ve tabi ki bana :)[hline]Kehanet tüm dehşetiyle ve bilinmezliğiyle, lanetin acımasız tutsaklığından sıyrılıp, sizlerin, ölümlü zavallıların dünyasını ve rüyalarını bozarak gerçekleşiyor.

2004-2005
Sosyal ağlarda paylaş

bilemiyorum ödül ne olabilir ki acaba. yarışma fikri seninde ödülü de sen kararlaştır bakalım :)[hline]Kehanet tüm dehşetiyle ve bilinmezliğiyle, lanetin acımasız tutsaklığından sıyrılıp, sizlerin, ölümlü zavallıların dünyasını ve rüyalarını bozarak gerçekleşiyor.

2004-2005
Sosyal ağlarda paylaş

said:
UrZa, 20 Kasım 2001 19:44 tarihinde demiş ki:
Aslında bunların hepsi yalan....
Gimli dönem ödevini yaptırtmak için bir yol bulmuş milleti tufaya getiriyor....;)
*gülmekten altına kaçırır*
[hline]

[Bu mesaj UrZa tarafından 20 Kasım 2001 19:45 tarihinde değiştirilmiştir]

eheahuauhauhhu :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben fikir vereceğim.... Şu "Yarışma Forumu" açılmasa da 5 Aralık'ta, her hikaye kendi başlığı içinde dursa ama yanında /Yarışma Hikayesi yazsa. Böylece insanlar sakin sakin, her hikayeyi okurlar ve her hikayeye puan verirler. Bir hikayeye puan veren de, bütün hikayeler vermek zorunda kalsın!
Sosyal ağlarda paylaş

hikayelerin e-mail yolu ile gonderilmesi ve yazar ile hikayelerin yine puanlama sistemine dek gizli kalacak olması bence alakasız. toplumdan gizli bi iş cevirmiyoruz ki gizli olsun. oylaması bile acık olacaksa hikayelerde buraya yazılmalı. email ne alaka ?[hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Sosyal ağlarda paylaş

Gimli'nin demek istediği, yazarlar hikayelerini yollasın. Gimli hepsi için ayrı başlık açsın ve böylece kimin hikayenin kime ait olduğu gizli kalsın. Yazara göre puan verecek insanlar da, böylece beğeniye göre puan verirler... Tabii bir düşünce bu. Bence haklı olabilir! Sonuçlar açıklanana kadar gizli kalsın isimler diye düşünüyorum!
Sosyal ağlarda paylaş

Dogru bence de, isimler ister istemez etkiler insanları. Cogumuz "bu cok kotu bir hikaye, ama kanka yazmıs, buna oy vereyim" demeyecektir eminim ama yine de etkilenme kacınılmaz gibi geliyor bana da. Gimli'nin butun hikayeler icin topic acması en keyiflisi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vasmussen, 26 Kasım 2001 12:55 tarihinde demiş ki:
Gimli'nin demek istediği, yazarlar hikayelerini yollasın. Gimli hepsi için ayrı başlık açsın ve böylece kimin hikayenin kime ait olduğu gizli kalsın. Yazara göre puan verecek insanlar da, böylece beğeniye göre puan verirler... Tabii bir düşünce bu. Bence haklı olabilir! Sonuçlar açıklanana kadar gizli kalsın isimler diye düşünüyorum!

katılıyorum. sırf yazan isim için puan verecekler çıkacaktır aksi taktirde...[hline]Damned, the wrathful and the vain
Suffer the fifth plain
Cross the river Styx
Heed your crucifix
The mudded corpses cry
Howling to the sky
Reach the other side
Open wide the gate
Sosyal ağlarda paylaş

Yazarların isminin gizlenmesi konusunda herkesin onayını aldık sanırım. Hemen şu hikayelerin yayınlanma şekline gelelim;

Şekil 1: Hikayeler benim burada belirttiğim gibi tek post'a aynı anda konulur. Bunun getirisi kolay ulaşım, rahat oylama yönünde olacaktır. Öte yandan alt alta gelmiş bir sürü hikaye okuyucunun gözünü korkutacak, belki de ilgisini söndürecektir.

Şekil 2: Hikayeler Vass'ın dediği gibi ayrı ayrı postlara farklı zamanlarda konulur.. Bu şekil ise okuyucuya okuma ve yorum kolaylığı sağlamaktadır. Ancak, farklı zamanlarda atılan postlar zaman içinde forumun arka sayfalarına kayacağından, hikayelerin ulaşılabilirliğini düşürecektir. Bu da, arkadaşlarımızın karar vermesini zorlaştıracaktır.

Karar sizin, kim gitsin?

Tembel Cüce[hline]Let him who desires peace, prepare for war. - Vegitus, 4th Century

[Bu mesaj Gimli tarafından 27 Kasım 2001 15:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ayrı ayrı olursa bazı hikayeler düşecektir ve forma giren insanların haberi bile olmayacaktır. buna bir çare lazım diyorum...[hline]Damned, the wrathful and the vain
Suffer the fifth plain
Cross the river Styx
Heed your crucifix
The mudded corpses cry
Howling to the sky
Reach the other side
Open wide the gate
Sosyal ağlarda paylaş

Her hikayenin başına "Yarışma Hikayesi yazılır ve aynı gün uani 5 Aralık'ta hepsi Gimli tarafından buraya tek tek ayrı başlıklar halinde yazılır.
Örn: "Ejderha İni / Yarışma Hikayesi"

Böylece başlığında önemi artabilir. Ayrıca aşağı düşen yarışma hikayeleri, bu bölümün yöneticileri tarafından yukarı çekilir. Böylece kimse okumamazlık etmez! Ama yarışma oylaması zaten iki günlük olacağından, çok da aşağı düşmez diye düşünüyorum.

Birinci şekilde oku, oku bitmeyecek. Daha kötüsü, okuyucunun konsantrasyonu bozulacak, ilk okuduğu hikayeyi unutacak veya son yazılan iyiyse daha bir sempatiyle bakacak.

İkinci şekil, hem rahat okunma, hem de oy verme bakımından daha iyi gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...