Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CES 2011 Smartphone

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

LG'nin sahip olduğu donanım özellikleriyle mobil cihaz tutkunlarını şimdiden heyecanlandıran telefonu Optimus 2X'in Avrupa'daki satış tarihinin ocak ayı olacağı sızan bilgiler arasında.
LG tarafından yapılan resmi açıklamaya göre LG Optimus 2X, Ocak ayında yani LG'nin ana vatanı Kore ile aynı anda Avrupa'daki kullanıcıların beğenisine sunulacak.

LG Optimus 2X'in donanım özelliklerini tekrar hatırlayalım;

1 GHz Nvidia Tegra2 işlemci (çift çekirdekli)
4 inç boyutunda 800x480 çözünürlüklü ekran
8 GB dahili hafıza + maksimum 32 GB destekli MicroSD kart girişi
1080p video kayıt destekli 8 mp kamera + video görüşme için hazırlanmış 1.3 mp ön kamera
1500 mAh batarya
Android 2.2 işletim sistemi ( Android 2.3 güncellemesi gelecek)
aşağıda ces den ilk videolar resimler incelemeler var. bi aksilik olmazsa alacağım telefon budur.

http://www.tmonews.com/2011/01/lg-commercial-shows-the-power-of-the-optimus-2x/
http://www.intomobile.com/2011/01/05/lg-optimus-2x-star-hands-on-the-first-android-smartphone-with-tegra-2-dual-core-processor/
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar CES 2011 ile ilgili bütün gelişmeleri burdan izliyoruz.

Yeni topicler kitlenecektir.
Mutlu forumlar efenim
Moderasyon

Sony Ericsson XPERIA Arc

2.3 android 4.2 inch vs.

http://st2.gsmarena.com/vv/pics/sonyericsson/sony-ericsson-xperia-x12-arc-all.jpg

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_arc_finally_official_confirms_all_rumors-news-2196.php

Also known as Sony Ericsson Anzu, Sony Ericsson X12
GENERAL 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 900 / 2100
HSDPA 850 / 1900 / 2100
Announced 2011, January
Status Coming soon. Exp. release 2011, Q1
SIZE Dimensions 125 x 63 x 8.7 mm
Weight 117 g
DISPLAY Type Capacitive touchscreen, 16M colors
Size 480 x 854 pixels, 4.2 inches
- Scratch-resistant surface
- Accelerometer sensor for auto-rotate
-Sony Mobile BRAVIA Engine
- Proximity sensor for auto turn-off
- Timescape/Mediascape UI
SOUND Alert types Vibration, MP3, WAV ringtones
Speakerphone Yes
- 3.5 mm audio jack
MEMORY Phonebook Practically unlimited entries and fields, Photocall
Call records Practically unlimited
Internal 512 MB
Card slot microSD, up to 32GB, 8 GB included
DATA GPRS Yes
EDGE Yes
3G HSDPA, HSUPA
WLAN Wi-Fi 802.11b/g/n, DLNA
Bluetooth Yes, v2.1 with A2DP
Infrared port No
USB Yes, v2.0 microUSB
CAMERA Primary 8 MP, 3264x2448 pixels, autofocus, LED flash
Features Touch focus, image stabilization, geo-tagging, face and smile detection
Video Yes, 720p@30fps
Secondary Yes
FEATURES OS Android OS, v2.3 (Gingerbread), upgradable to v3.0
CPU Qualcomm MSM8250 Snapdragon 1 GHz processor
Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, Push email, IM
Browser HTML
Radio Stereo FM radio with RDS
Games Yes
Colors Midnight Blue, Misty Silver
GPS Yes, with A-GPS support
Java Yes, via third-party application
- Digital compass
- HDMI port
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/eAAC+/WMA/WAV player
- TrackID music recognition
- NeoReader barcode scanner
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk
- Facebook and Twitter integration
- Document viewer
- Voice memo/dial/commands
- Predictive text input

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Telefonları PSP gibi, Nintendo 3DS gibi yapmaya çalışıyorlar. Çok şaçma bence. Benim telefon bana yetiyor yani, daha fazla işlem gücü pil ömrümü azaltmaktan başak neye yarar anlamıyorum. Oyun istiyorsam DS var zaten.

Böyle herşeyi tek bir aleti sıkıştırma olaylarına oldum olası gıcık olmuşumdur zaten. Çantamda ereader, wildfire, nintendo ds, sandisk sansa dolaşıyorum ben. Hepsini yapan telefon da almam yani. Hepsini yapar ama eksik yapar. wildfire'ın küçüklüğünü, sandisk'in ses kalitesini, ereaderın ekranını ve ds'in oyunlarını hepsinin 3-4 gün rahat giden (ereader 2-3 hafta) pili ile birleştirsinler; ancak o zaman alırım böyle bişi.

Çok büyük bir kerem! 4 inç ekran ne ya? iphone filan da çok büyük geliyor bana zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Telefonları PSP gibi, Nintendo 3DS gibi yapmaya çalışıyorlar. Çok şaçma bence. Benim telefon bana yetiyor yani, daha fazla işlem gücü pil ömrümü azaltmaktan başak neye yarar anlamıyorum. Oyun istiyorsam DS var zaten.

Böyle herşeyi tek bir aleti sıkıştırma olaylarına oldum olası gıcık olmuşumdur zaten. Çantamda ereader, wildfire, nintendo ds, sandisk sansa dolaşıyorum ben. Hepsini yapan telefon da almam yani. Hepsini yapar ama eksik yapar. wildfire'ın küçüklüğünü, sandisk'in ses kalitesini, ereaderın ekranını ve ds'in oyunlarını hepsinin 3-4 gün rahat giden (ereader 2-3 hafta) pili ile birleştirsinler; ancak o zaman alırım böyle bişi.

Çok büyük bir kerem! 4 inç ekran ne ya? iphone filan da çok büyük geliyor bana zaten.

hadi tamam 4" cok buyuk, cebime sigmiyor desen tamam da, yaninda 3-4 sey daha tasimak yerine sadece 4" telefon tasiyacaksan o kadar da buyuk degil bence. kaldi ki, pil omrunu de dert etmene gerek yok. bir gun ds, bir gun mp3, bir gun de telefon sarj edecegine bir dock alirsin telefonuna, iki gunde bir eve geldiginde koyarsin, telefonun sarj olmus olur, hepsiyle de ayri ayri ugrasmazsin.

ebook reader ve ekran kosununa girmiyorum. ebook reader dedigin tamamen ayri birsey, tablet ya da telefonla telafi edilir ama yerini tutmaz. ama diger saydiklarin icin hepsini bir arada yapan bir cihaz bence cok mantikli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Wildfire Qualcomm MSM7225 528 MHz. Overclock etmişler 768'e ama pil ömrü azalır, hem ne gerek var diye yapmadım ben.

Opera, QuickOffice, Evernote, Crunchyroll ve videolar hiç takılma olmadan çalışıyor ama. Pilin de bir hafta gittiği oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
mp3 işaret parmağımdan küçük ayrıca hiç bir cep telefonunda ondaki a grade dacları görmedim.

dsnin oyunları yok telefonda en başta.

4 inç de gerçekten elime ve cebime çok büyük geliyor. konuşurken rahat edemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

4" bence ideal.. ne büyük ne de çok küçük. ebook okuyan biri gidip bu ihtiyacını karşılamak için bu telefonu almaz bunu değil gidip hiçbir telefonu almaz. kindle alır. ama müzik dinleyen, arada bir divx izlerim, psp gibi oyun da oynatsın, websurf ihtiyacımı karşılasın diyen adamlar alır bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

4.5 bile iyi abi. gayet de smartphone budur dedirtiyolar.

yeni ip un 4" uzeri cikmasi temennimiz. =P

sonuçta bir sonu yok bunu bir bakmışsın bir gün herkesin elinde 10" smartphonelar, tablet pcler falan.
GERGE said:

müzik için kötü diyorum bnde.

ama bir haftalığına deneyeceğim, bu kadar söylediniz iyi oluyor diye.

müzik için ben de senin gibi sansa clip+ kullanıyorum. öyle alışmışım. bu arada o htc wilfire da 1 hafta pil ömrü görebiliyorsan multimedia uygulamalarını, interneti ya hiç ya da çok çok nadir kullanıyorsundur. diğer türlü mümkün değil bu kadar pil ömrü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
arkadaşın iphone ile üst üste koyunca epey farklı görünüyor. ele de farklı geliyorlar.

interneti, multimediayı da sadece gerekince kullanıyorum. bir hafta evdeyken öyle gitti yani. daha da giderdi.

okula gidip geldiğimde de 3 gün dayanıyor ortalama. pil ömrü kötü değil. ses kalitesi sansadan çok daha kötü.

anime filan izler, radyo dinlersen 2 gün gidiyor ama.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
GERGE said:

Wildfire Qualcomm MSM7225 528 MHz. Overclock etmişler 768'e ama pil ömrü azalır, hem ne gerek var diye yapmadım ben.

Şimdi farkettim. Benim CPU 710 mhz imiş. Overclock yapmışım meğer :) pil ömrü yine de uzun.
Sosyal ağlarda paylaş

En onemli ozelligi inceligine ragmen icine samsung super amoled ve lg nova display e rakip olark cikarttigi Mobile bravia engine kullanan reality display.

ama iste islemci ve pil soz konusu olunca lg ye karsi kaybedicek bi telefon gibi duruyor, icinde resmen pil koymaya yer yok, daha efektif islemci ve daha cok yer ile lg optimus kazanir bu maci gibi.

ayrica neden samsung infuse 4g, motorola atrix 4g konulari yok da boyle ayri ayri tartisiliyor,

kanuni izin verirse bu konuyu hijackleyip yeni tanitilan tum telefonlari ayni baslikta konusalim, sonucta birbirlerinin rakipleriler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...