Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İş ilanı

Maedhros

Öne çıkan mesajlar

iş ilanlarına kanmamak lazım. zira şirketlerin ik'ları da tutarlı olmuyor.. bazıları az yazıyor, çok şey istiyor.. bazıları bol keseden ilan yazıyor ama görüşmede çok azına kafi olabiliyor. ya da teknoloji konusunda yetersiz ik, düzgün bir ilan hazırlayamıyor falan..

dolayısıyla bir ilanı fazla yorumlamaya gerek yok bence.

ben önce firmaya bakardım mesela (ya da köklü bilmemne firması diye şirket ismini vermeyen ilanlar da dikkat çekici).

sonra bu ilanda en az 3 yıl tecrübe diyor.. 3 yıl tecrübe, uzman demek. fazlası değil. senior mertebede bir beklenti olduğunu sanmıyorum.

bir de "bir büyük projeyi baştan sona yapmak" denmiş ki.. bu mulakatta anlam kazanır bence. özellikle büyük projelerde takım çalışması olduğundan, takımdaki rol falan da önemli. çok geniş bir anlam çıkabilir o maddeden.

diğerleri sadece teknik istekler. ama teknik yeterlilik durumu o maddelerden çıkarılmamalı. bir teknolojiyi "bilmek" demek, yalayıp yutmak demek değil illaki. vs. vs..
Sosyal ağlarda paylaş

kozalak said:

• En az 3 yıl IT Sistem yöneticilik tecrübesi olan(tercihan savunma sektöründe),
• İleri düzeyde windows server ürün ailesi ve active directory yapısına hakim, tercihen CCNA,CCNP, MCSE sertifikalarından en az birine sahip,
• Lotus Domino yönetimi konusunda tecrübeli,
• VMWARE ESX SERVER yönetimi konusunda tecrübeli,
• SAN yönetimi konusunda tecrübeli,
• Switch, Router, Sunucu konfigürasyonu ve kurulumları konusunda tecrübeli,
• DNS, HTTP, FTP, SMTP, DHCP gibi temel protokollere hakim,
• TCP/IP ve Network, LAN ve WAN konularında bilgi sahibi,
• Tercihen UNIX, LINUX tecrübesine sahip,
• Tercihen Juniper firewall’lar konusunda deneyimli,
• Ekip çalışmasına yatkın, teknik dokümantasyon analizine hakim, analitik düşünebilen,
• İyi derecede ingilizce bilen, tercihen italyanca bilen,
• Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış.

ikinci satırdan sonra cümle başlarını okumayı bıraktım.

..............hakim
...........bilgili
............deneyimli
............bilen
.............hakim
...........tecrübesine sahip
..............deneyimli
......tecrübeli
.........tecrübeli
.........bilen
Sosyal ağlarda paylaş

Bildigin kole ariyorlar baska bir sey degil. Eger ki pozisyonunuz ve gorevleriniz - eger teknik adamsaniz - keskin cizgilerle cizilmemisse, kisa zamanda yipranirsiniz, onu bunu ogrenecem diye cabalar durursunuz.

Bahsedilenlerin hepsinde hakkaten cok iyi olan adam cok fazla yok Turkiye'de. O adamlar da artik markaya bakarlar, sirketin buyuklugune, uluslararasi olmasina bakarlar. Tabii isin maas kismini soylemiyorum bile.

Dolayisi ile ilan (td)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...