Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amerikadan Kargo

slickers

Öne çıkan mesajlar

Amerika'dan bir ürün sipariş ettim bir kaç gün sonra kargo takip numarasını yolladılar.Ürün Türkiye'ye geldiği zaman PTT nin sitesinden aynı numara ile mi sorgulamam gerekiyor.

Bir de ürün Kanada ya gitmiş ne alaka anlamadım.

İnternette araştırdım birinin daha başına gelmiş fakat sonradan giriş yapmış ürün Türkiye'ye.Bunlar da ürünün takip bilgileri;

Delivered Abroad, December 23, 2010, 11:59 am, CANADA
At Foreign Delivery Unit, December 23, 2010, 8:26 am, CANADA
Out of Foreign Customs, December 18, 2010, 4:00 pm, CANADA
Into Foreign Customs, December 18, 2010, 8:16 am, CANADA
Arrived Abroad, December 18, 2010, 8:16 am, CANADA
International Dispatch, December 15, 2010, 10:56 am, ISC SAN FRANCISCO (USPS)
Arrival
Electronic Shipping Info Received, December 15, 2010
Processed through Sort Facility, December 14, 2010, 3:47 pm, OAKLAND, CA 94615
Processed through Sort Facility, December 14, 2010, 2:06 pm, LIVERMORE, CA 94550
Acceptance, December 14, 2010, 1:37 pm, LIVERMORE, CA 94550
Sosyal ağlarda paylaş

Ptt'nin sitesine direkt bir şekilde yansımıyor abi, 1-2 gün geç yansıyor yamulmuyorsam. Benim siparişte kargo Eskişehir'e gelmiş dış kapıya bırakmışlar, siteye girdim baktım hala İstanbul'da diye gösteriyordu. En garantisi Türkiye'ye giriş yaptığı gibi kargo işleme merkezini arayıp bilgi almak.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

lovecraft0Z said:

hacı zor. bi kayboldumu bulamazsın başıma geldi.
şunu kullanın ben kullanıorm mükemmel hizmet: https://www.borderlinx.com/m/dhl/tr

bi sürü sipariş verip hepsini bir arada getiriyor ve gümrük falan hepsi ile uğraşıyor öyle mi?

az daha bilgi.. :/

aynen, önce kayıt için bi 10 euro mu ne ödüyosun daha sonra sana amerikadan bi adres alıyor. ordan aldığın her şeyi mesela amazon dan falan, o adrese göndertiyosun. o adrese gönderdigin herseyi senin adına alıyor bekletiyor, bi kaç tane olanı istersen birleştiriyor, ve ekonomik bi fiyata taksim deki DHL şubesine getiriyor. tabi 100 dolar/euro sınırı geçerli. valla amazondan kitap dvd dolduruyorum ben.. üstelik 3-5 günde burda
Sosyal ağlarda paylaş

150 euro limit var sonrası için vergi şeyediyorlar eet, bide borderlinxin sitesinde verdiği kargo ücretinin ortalama yarısı oluyor, orda senin ödemediğin şeyleri de gösteriyor nedense, tabi dhl express olduğu için 50$+ kargo olabiliyor normaldir.

ben amazondan trye yollanamayan zımbırtılar için kullanıyorum, verdikleri posta kutusu adresini girerkene ilk seferinde kabul etmez ise submite bida tıklayıp 2. kerede ediyor çoğu sitede.

ayrıca istanbuldaysan gidip kendin alcan, getirmiyorlar eve. başka bi şehirdeysen de kargoyu bankaya ödeyip başka bir kargo şirketi ile aldırabiliyorsun açıklıyorlar telefonla zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm son entryde Item processed at postal facility yerine

Item successfully delivered diyor ama kanadada biri imza karşılığı almış demekki? o anlam çıkıyor, kayla isim demekki kız hatta.

yada

ordan int. kargoya verilmiştir araya yılbaşı girdiği için işlem girilmemiştir henüz internete, son kayıt tatilden hemen önce çünkü, bence en az 1 hafta daha bekle bakalım nolcak.

şurdan

https://ssl.postescanada-canadapost.ca/corporate/about/contact_us/customerservice-e.asp?formsubject=mom

mail atıp sor hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de ikisi arasında kaldım birisi mi almış yoksa oradan buraya mı yollamışlar.Nereye yolladıklarını da yazmıyorlar ki. Bir de alınmış olsa hala tracking number ile izleyebilir miyiz?
Şimdi bankaya gidip söylesem böyle böyle diye paramı geri alabilir miyim.Kredi kartı ile ödeme yapmıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm banka bişi yapamaz büyük ihtimalle çünkü yanlış kargodan onlar sorumlu değil, ama aldığın yere mail atarsan böle böle sizinde tackingden görebileceğiniz gibi yanlış kişiye/adrese gitmiş kargom felanfelan dersen aynı üründen bi tane free yollarlar veya parasını geri gönderirler karta.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...