Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adsl2+ ile birlikte 16 mbit hızına erişim 2011 de başlıyor.

Napolyonn

Öne çıkan mesajlar

sharky said:

Canim 16 mbps gibi bir hiz icin illa fiber bir kablo gerekmiyor. Bakir kablo gayet guzel 16 mbps gibi bir bandwith i kaldirabilir. Onemli olan nasil bir kablo oldugu ve nasil sarildigi onun. Her neyse, yine de bakir kablo 16 mbps gibi bir bandwith te problemsiz calisir.

Sorunu surekli bakir kablolara yuklemeyin :)

adam tesisatçı beyler
Sosyal ağlarda paylaş

yardım lazım wirelessla ilgili

ağ kablosuyla 13mbit civarı goruyorken wireless hızım modemin 1 metre yanında bile 4-5mbite düşüyor

pikatel airmax 101 var.acaba modem mi pörtledi

2 laptoptada denedim baya bi hız düşüşü oluyor

13mbit nere 3-5 nere
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

iyi de o zaman fiber niye var abicim? bu devirde bakır kablodan internet mi kaldı artık.

Fiber daha kaliteli elbette. Kurulumu daha problemli ve maliyetli ama ne manyetik alandan etkileniyor, ne uzak mesafelerde sinyal kaybı yaşanıyor, çok daha yüksek bandwith leri destekliyor.

Benim dediğim 16 mbps gibi düşük bir bandwith için bakır kablo yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

Forumdaki Yazıya Hitaben: http://forum.paticik.com/read.php?5,5284790,5384559#msg-5384559

Red said:

yardım lazım wirelessla ilgili

ağ kablosuyla 13mbit civarı goruyorken wireless hızım modemin 1 metre yanında bile 4-5mbite düşüyor

pikatel airmax 101 var.acaba modem mi pörtledi

2 laptoptada denedim baya bi hız düşüşü oluyor

13mbit nere 3-5 nere

Modemde donanımsal problem olabilir, ya da wireless 'u kullandığın frekansta çalışan bir sürü rf ürün olabilir etrafta. Kanalı falan değiştirmeye çalış. Ama 13 mbps ten 4-5 mpbs e düşmek biraz fazla bir değişiklik. Bana donanımsal problem gibi geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

modemi kapatmayın dediler.net falan gitmedi

fakat kabloluda 13mbit görmüodum yani onları aradktan sonra 13mbit gördüm

da beinm wireless gitmiş ama modem degişmem lzm

bide sabah gelmişler sanırım aradılarda uyuodum çok erken aradılar belki sabahta bişi yapmıslardır

kaç gundur 3-4 mbitlerdeydim

şimdi 7 bucuklarda sabitlendi gibi.bide wireless sıkıntı olmasa 10 görürüm herahlde

aramadan düzeltmiyor amcalar
Sosyal ağlarda paylaş

aradıkları zaman sorununuzu düzelttik diye bilgi veriyolar genelde. beni de aramışlardı.

yav bu hattın kaldırıp kaldırmama olayını nasıl öğreniyoruz agalar? adsl2 ye gecmek istiyoruz ama beceremedik sdfg. santralden hattınızı kontrol ettirin falan demişlerdi.
modem arayüzünde ulaşılabilir hız 21mbit civarında-ki bu daha önce 12mbit civarındaydı-.
Sosyal ağlarda paylaş

smile'ı aradım elmas diye bi hatun cıktı sizin santral cok uzak dedi. bu sekilde surekli koparsınız tabi dedi. 4mbit'e sabitleyelim kopma yasanmaz dedi. zaten tarife degistirdigim zaman kampanya ile 12 ay 50% indirim alacaktım, o gerizekalı kampanyayı da gecmemis sisteme aynı faturayı veriyormusum. hepsini hallettik. ama 8mbit yerine 4mbit alıcaz :'(

farketmez gerci o da yetiyo. indirecek bisey bulamıyorum zaten bi sure sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

"Cin Ruhi" said:

paketlere bakıyorum da, şimdi gördüğüm kadarıyla limitsizler şunlar var:

adsl olarak
8mbps'e kadar 54,90tl
8 mbps 109tl

adsl2+ olarak
16 mbps'e kadar 59 TL

yanlış anlamıyorum di mi? 8mbps'e kadarla 8mbps arasında bu kadar fiyat farkı olduğuna göre bi hız farkı da olması lazım di mi yoğun saatlerde?

e böyleyse kim alır ki 8e kadar 55 verip 16ya kadar 59a varken
Sosyal ağlarda paylaş

16 mbit limitsize geçme konusunda tereddüt ettim, telekomu aradım, hattım destekliyor fakat telefondaki adam hattınızda sinyal zayıflaması var dedi. Evim gayrettepede ve telekoma en fazla 100 m uzaklıkta. En fazla kaç mbit alırım dediğimde 10 mbit alırsınız dedi. 10 mbit alırsam eyv yeter ama herkes kopmalardan, netin kalitesizliğinden bahsetmiş. Şu an 2mbit sınırsız kullanıyorum, kampanya devam ettiği için 50 lira ödüyorum ama önümüzdeki ay 70 vermeye başlıcam sizce 16mbite geçmeli miyim?

her türlü 16mbit mantıklı gibi ama ne bileyim, tereddüt ediyorum fdsdsa.
Sosyal ağlarda paylaş

valla bende 2 gundur yutup kanser ediyor

bu arada şeyi sorucam ben geçen gün tam seviniodum 13mbit goruyorum diye

bu sefer modemde aygıt bilgisinde 16mbit olan hızım 10mbit olarak gozukuyor

yani hızımı düşürmüş lavuklar.yine 8 mbiti geçemez oldum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...