Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hüseyin Çelik'e göre İzmir "popom gibiymiş"

Bone

Öne çıkan mesajlar

birisi bi kaç maddeyle açıklasa izmir'de belediye ile ilgili yanlış olan bazı şeyleri ben de bilinçleneyim vallahi göremiyorum yani var süper gitmeyen bişeyler ama nedir?

-ben ufakken deniz kokuyodu artık hiç kokmuyor
-otobüsler gıcır gıcır 2 senedir %90'ı yenilendi
-parklar süper, her mahallede koca karıların, yaşlı amcaların antrenman yapabileceği umumi kondüsyon aletleri var,
-sahillerde zaten adım başı tenis/basket sahası var
-yeni yapılan otoban süper..(3-5 sene oldu galba?) çiğli-bornova-çeşme hattından bahsediyorum gelin gibi yol valla.
-yeni sürücü olarak tırstığım bir kavşak,geçiş,yol mol olmadı.
-vapur ve otobüs seferleri yoğun sayılır. Ulaşım pahalı değil,uygun.. metro da genişliyor.
-abuk subuk avm'lerle şehir mahvolmuyor. Bunun yerine alsancak girişindeki eski fabrika ve adnan saygun kültür merkezi gibi entelektüel olayların dönmesine yarayan yerler yapılıyor. Yani rant peşinde koşulsaydı bu yerler başka şeylerle harcanırdı yanlış mı?

başka aklıma gelmedi bişey ama kassam gelir muhtemelen.

gecekondu olayları var ama.. bunlar hep vardı. Seçim zamanı artan kaçak yapılaşmaların olduğuna hiç tanık olmadım. Gecekonduları da pat diye yok edemezler sanırım...

ee ne var ne diyor bu çelik ve siz anti-izmir'ciler? Objektif bi analiz istiyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

insanların anlatmaya çalıştığı şu, izmir'i yönetenler hizmet için çırpınıyor da, ona rağmen mi kaynak bulamıyor? yoksa zaten kütük koysak seçiyorlar, kaynak yok diye suçu da hükümete atalım geçinip gidelim mi diyorlar?

ikincisi doğruymuş gibi gözüküyor buradan.

izmir'in oyu akepe'nin karşısında potansiyel en fazla kimdeyse daima ona gider. Potansiyel kütükte olursa evet ona gider doğru. Yalnızca hizmete oy verebileceğimiz kadar gelişmiş bir ülkede değiliz bunun farkında olmayanlar anca akp'ye oy atanlardır diye düşünüyorum. Yalnızca hizmete oy verebilmek için bugün X,Y,Z sorunu/açılımı diye ortada gezen konuların çoğunun sonlanması gerekir. Ama kazın ayağı öyle değil.

Bu arada son 3 başkanı hatırlıyorum sanırım ben.. Burhan Özfatura vardı ben ufakken. Bu adam chp'den değildi. DYP'liydi.

Sonrasında Ahmet Piriştina seçildi. Piriştina da DSP'den seçilmişti yanılmıyorsam ancak sonradan CHP'ye katılmıştı. Vefat ettiği vakit herkes çok üzüldüyse bu adamın da kütük değil de hakkaten başarılı bişeyler yapmış bir adam olduğunu anlayabiliriz.

Aziz Kocaoğlu ise seçilerek gelmedi, Piriştina'nın yerine geçti.

Biraz pasif olarak biliniyor ama efendi bir adam. Yapıyor da bişeyler. Neyse, bu adam çok süperdir bunları bunları yaptı diyemem ama geçen seçimlerde de daha iyi bir alternatifi yoktu. CHP 31 ilçenin 31'inde de aldı bu seçimi. Ve "bişiden anlamayan taş atan faşist tiki izmirlilerin" olmadığı diğer taşra bölgeleri de bu adama oy attı.

Yani boru değil....

Özet geçersek. İzmir son 10 yılda DYP'den, DSP'den ve CHP'den başkanlar görmüş.

Demek ki AKP'li olmayan herkes kütüktür, İzmir de kütüklere oy verir demeliyiz bişi demeye çalışmak için :P

Yoksa tutmuyor bi türlü sanki genel geçer laflar...
Sosyal ağlarda paylaş

anti izmir meselesi değil abi, siz sadece -diğer taraf gibi- "lafı söyleyen akapölü! büz cehapölüyüz!" diye kasıyorsunuz.

şehriniz çok aşırı beton, arkeoloji müzesi, konak, fuar olan kısmını al kenara. kalanı çin gibi lan! park demişsin.. hacım bişi diyim.. çok bi parkınız yok lan. ulaşım bu nüfus için bile kötü."epi topu 2milyon kişisiniz nasıl tıkadınız ki trafiği?" dedim taksiciye adam bildiğin köpürdü gerçi bana ama işin doğrusu bu.

siz ve sizin gibilerin en büyük problemi şu, çok dar açıdan bakıyorsunuz ve devamını düşünmüyorsunuz bile.

bütün belediyeler sustainability kasıyorlar. sizinkiler ayakta uyuyorlar.. ha sizin senelik şehiriçi büyümeniz yaklaşık 0,40. toplamda ise 1 civarı. oradan ne kadar şanslı olduğunuzu hesap edebilirsiniz bu konuda. körfez projesi hariç başka bir projeniz yok.

hesaplara göre yaşam kalite indeksinde yanlış hatırlamıyorsm eskişehirden 8, istanbuldan ise 16puan geridesiniz. sosyal organizasyonlarda antalya'dan ve adana'dan geridesiniz. hatta bu gibi sosyal katılım listelerinden birisinde türkiye'de oldukça geridesiniz. ki sizden başka büyükşehirler içinde olup da bu kadar dipte olan yoktu. ama kaçıncı sıradaydınız hatırlamıyorum. kenarında da "sosyal ifade yetersizdir, katılım düşüktür" tarzı bişi yazıyordu.
yanılmıyorsam 2008de gittiğim bi sempozyum'dan.. 9eylülden bi teyze hatta hazırlayan. kentleşme ve çevre gibi bişi.

bence siz yerinizde saymayı, sorunları yok farzetmeyi seviyorsunuz. nüfusunuz hâlâ çok az, sorunların üstesinden gelmek ve gelişimi sağlamak için geç değil. ama doğrusu sizin gibi halinden memnun vatandaşlarla bu gibi bi olayın gerçekleşeceğini hiç ama hiç sanmıyorum.

en basitinden bi architectural regulations tarzı bişi olduğunu dahi sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

"olması, zaten verilmesi gereken hizmetler" pastasından kendilerine sunulan dilimden memnun kalmaları beni gıcık ediyor.

sadece izmir için değil bu. her yer için geçerli. izmir nihayetinde güzelliği korunulması gereken bir yer. adam kayseri'de dağın taşın ortasında modern şehir kuruyorken "ama kayseri çok rererö!" diye geveliyorsunuz ancak, herifler çalışıyor lan! yarın öbürsü gün çorak arazi, tarihinizi de, doğal güzelliğinizi de geçecek! ne kadar saçma di mi?

diğer yanda bu sıkıntı tr'de her bi yanda var. bugün arkadaşlar gebze'de rüşvet hedesinden dert yanıyorlardı. her yerde var ki bu garip adamlar. memnun olan halk da her yanda var gerçi.

siz memnun kaldıkça -ki hepiniz memnun kalıyorsunuz nasılsa- hiçbir gelişme olmuyor.
zorlayın olm!

allam beni ingiltere'ye alsınlar yahu. ben bu ülkenin "yok abi bize bu kadarı yeter" insanları ile aynı yere kapatılmak istemiyorum.. breeam falan gibi gelişmeler 90larda çıktı lan adamlarda... çok garip lan.

dünyada millet neler yapıyor yahu! adamlar burada kayseri ile yarıştırılmayı sineye çekebiliyorlar. bi oma'nın falan katıldığı şehirlerin projelerine bakın, bir de sizinkilere. "yok burası iyi böle" derseniz.. yok lan öle diyen imkansız çıkmaz.

imkansız bişi.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

yo ben akp ye oy vermeyenler kütüğe oy verir gibi bir şey demedim ki, neden illa zorlama anlamlar çıkartıyorsunuz. insanlar bunun böyle oldugunu görüyorlar veya düşünüyorlar, bu böyle değil demen yeterli ki güzel güzel açıklamışsın işte.

Yok sen öyle dedin ama haksızsın diye sana çıkışmadım aslında.. yazdıktan sonra farkettim öyle gibi olmuş ama öyle değil valla :D
güzel güzel açıklamak istedim, senin varsaydığın şekilde düşünen de çok olduğu için onlara hitaben yazdım.

Dasaaa ben öyle cehepelüyüm diye kasmıyorum, hep aynı yerde yaşadım çok şükür bir şikayetim de yok hatta seviyorum burayı diyorum acaba ne eksiğimiz var ben göremiyorum biri yardım etsin göstersin diye rica ettim :D
Çığıran da izmir'i çok sevdiğinden fanatik olduğundan çığırıyodur, chp'ye olan sevgiden değil. (Çevremde chp çok güzel harika bi parti diyen bir kişi yok mesela.. napalım başka bişey yok diye atıyor herkes oyunu)

Bu yazdıklarını okudum açıkçası aklım ermedi.
Yaşam kalite indeksi... 1-2 yerden birkaç puan geriymişiz.
Hi-score mu kasmak gerekiyor?8-) Millet mutlu ve izmir'de yaşayanların da nispeten kaliteli bir hayat sürdüğü gerçeği baya ortada fazla laboratuar verilerine gerek yok sanki? :P
Keşke Büyükerşen gibi bir başkanımız olsa diye ben de diyorum bak ama orası doğrudur.

Sosyal organizasyon konusunda da interneti takip eden sıradan bir genç olarak eksikliğini duyduğum organizasyonların hepsinin sadece istanbul'da gerçekleştiğini söyleyeyim. Adana'da dizi çekmekten başka napıyorlar sosyal olarak hiç bir fikrim yok mesela, ankarada da mis gibi üniversiteler var onlar kotarıyordur sanırım işi...

Projelerin hiçbirinden gram haberim yok. Otobüs değiştiriyorlar, park yapıyorlar, yol yapıyorlar, metro yapıyorlar, harabeleri kültür sarayı yapıyorlar, kokuyu kesiyorlar... tamam işte bunlardan haberim var benim ama bunlar projeden sayılmıyorsa bişey diyemicem akademik bir pozisyonda zaten değilim ki laf edeyim bilmemne projesi bilmemney bilmemney diye...

Uzun lafın kısası senin bu yakındığın şeyler bana biraz İzmir'in genetiğinde olan şeylermiş gibi geldi. İzmir bence de köy. 20-50 yaş arası bir insana hitap eden bir şehir değil. Milletin rahatı yerinde, kimse kasmıyor, işte millet işini yarım bırakıp yazlıklara falan koşuyor...

Koca bir şehri olduğu gibi savunamam ben zaten ama belediyenin bir başka partiye ait belediye ile karşılaştırdığında İzmir'i çok daha güzel bir yer yapacağına dair inancım sıfır. Çünkü zaten güzeliz :D ehehe
Sosyal ağlarda paylaş

said:
hep aynı yerde yaşadım çok şükür bir şikayetim de yok hatta seviyorum burayı

al işte..

sıkıntı bu abi.. alan memnun, veren memnun, yapmayan da memnun tabii.

şu an büyükerşen ile soyer dışında farklı düşünen, farklı çalışan, gerçekten başkan göremedim ben.

bundan bi 10 sene sonra "ama sürdürülebilirlik! ama şehrimiz elden gidiyor! ama kültürel birikimimiz!" diye ağlayacaksınız olm.
Sosyal ağlarda paylaş

izmir'i kapsayan kısmı izmir'in potansiyeli olması ancak bunu çarçur etmesi ve dediklerinde çelik'in sonuna kadar haklı olması..

hiçbişiyi olmayan adam sizi geçiyor.

bu salakça ve salakça olması çok rahatsız edici.

oo.. gerçi siz rahatsınız bu konuda. ben de izmir'de yaşamıyorum.. dolayısı ile dert değil.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

şu an büyükerşen ile soyer dışında farklı düşünen, farklı çalışan, gerçekten başkan göremedim ben.

recep altepe
adam her kesime hitap eden, anlayışlı bi adam
ilçe belediyeleriyle koordinasyon harika
birçok sorunu çözdü, çözüyor

şu adamı al izmir'e koy 5 yılda izmir'in geldiği noktaya izmirliler bile inanamaz. İleri yönde tabi..
Ha biz verir miyiz bu adamı, cık.

Sosyal ağlarda paylaş

kim kimi geçiyor yav :D
hiçbişi olmayan derken
kayseri var bi örnek diğeri neydi?
kayseri benim bildiğim zaten hep zengin olan bir yerdi? bi de cumhurbaşkanları falan var adamların :D
hangi konuda geçiyor
anlamıyorum ben ne bileyim, kayseri'ye gittim aklımda çok az şey kaldı gıpgri bir yerdi bi tane çarşısı vardı o kadar
pastırması güzel gerçi
ee başka?
konya mı diyosunuz? :D :D
adana daha mı sosyal izmir'den şimdi? Demin bunu söylemiştin di mi :D :D :D
yazınca komik geldi valla
Sosyal ağlarda paylaş

onu diyen dokuz eylül'den kentleşme ve çevre sorunları abd'den bi kadın..

komik geliyorsa kendisi ile konuşup "merhabalar ben rüya görmeyi seven bir şahısım. içinde bulunduğum duruma bakıp gülümseyen güneş, ufak periler ve mavi ve uçan filler falan düşünüp, bunları görüp mutlu oluyorum. lütfen bana gerçeklerden bahseder misiniz? çünkü sizi dinlemeyip ve hayal kurup mutlu olucam" diyebilirsin..

keza yaptığın sadece bu.

düşündüm de.. ikna olmuş, eline verilen ile yetinen, hakkını istemeyen, sıradan bir vatandaş olmak çok acınacak bişiymiş lan.

bu son dediğim hakaret değil olm. cidden kötü bişi bak.
allahtan ikna olmuş, sıradan vatandaş değilim olm.
Sosyal ağlarda paylaş

ben daha bi kere bile aziz çok iyi çalışıyo harika adam çok memnunuz demedim ki

sadece ne hakla bu kadar karşılaştırabiliyorsunuz güzelim izmir'i garip garip şehirlerle diye araştırıyorum. "O kadar da değil ki" diyorum.

bişey de çıkartamadım denilenlerden.

izmir'in derdinin kendisiyle olduğu, rakibinin kendisi olduğu vb.. bunlar doğru ancak.

Siyasi bakımdan hizmet konusunda bir çekişmenin olamaması durumu İzmirli'nin suçu değil ama. Bir de bunu anlatmaya çalışıyorum.

İzmirli'nin sandıkta doğru oyu attığını söylüyorum. Vs.vs.vs.

Yoksa avrupa'dan bir şehiri alırız koyarız yanına... belediye'nin de uykusu kaçar. Keşke öyle olsa. Ama öyle değil işte napalım. Ülkenin genel bozuk havası İzmir'linin şehrinde etkinliğin daha fazla artmasına engel olup insanları şükretmeye, güzelliklere konsantre olmaya yönelttiği doğrudur. Bu da ülkenin genel havasını yapanların suçudur. İzmir'de oy atanlarla, oy alanların..değil.

ABD'nin medeniyetiyle kavrulmuş yüksek ihtimalle feminist(bunun konuyla ilgisi yok kafamda öyle canlandı :D) ve ukala bir kadının gelip izmir'i beğenmemesi ve argümanlar üretmesi çok doğal. Ama işte diyorum, kazın ayağı öyle değil...

İkna olan değil, memleketin halini görüp de izmir'in koynuna sorgusuz sualsiz (karşılıksız) sığınan insanlardan bahsedebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...