Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12-14 yaş için film tavsiyesi

cerebralis

Öne çıkan mesajlar

Abi neden sinema? Sinemaya ulaşamayan bir toplum muyuz? İnternet, televizyon ile çoğu çocuk zaten istediği filme ulaşıyordur ki zaten yaşına hitap etmeyen filmleri izlediklerinden, senin götüreceğin filmlere de hafif ergenlik kaşıntısı ile birlikte pek revaç etmeyecek veya dalga geçeceklerdir diye düşünüyorum.

Çünkü günümüzde çoğu çocuk filmi, çocuklara saçma sapan davranışlar kazandırmak ve film karakterlerinin oyuncaklarını sattırabilmekten başka bi b.ka yaramıyor afedersin.

Oysa hayatlarında farklılıklar yaratabilirsin.
Müdürle, bakanlıkla görüş, toplu müze kartı çıkarttırın sınıfça, yıllık 20 kağıt mı ne, müzelere ücretsiz girebiliyorsun. Görecekleri, ne kadar içerlerlerse içerlesinler, ilgilerini mutlaka çekecektir.

Tiyatro mesela, yaşına hitap eder diye balıklı, hayvanlı çocuk filmlerine götürme, argo bir dili olan, komik bir tiyatroya götürürsen zamanla ayakları alışacaktır.

Etkinlikler yapabilirsiniz, kartingmidir nedir onun gibi, farklı sporları deneme olanakları sağlayabilirsin çocuklara.

Film yerine belgeseller izleyebilirsiniz illa bir şeyler izlemek istiyorsanız. Son zamanlarda güzel belgeseller var, "home" gibi belgeselleri izletebilirsin.

Ama öncelikle kişisel olarak söylerim ki, şu modern pedagog zırvalarını bir kenara bırak, çocukların farklı dünyaları keşfetmesini sağla. Yoksa miki mousun sirkinden, rapunzelin nigga versiyonlu çizgi filmlerinden bir cacık çıkmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

eski film olabilir, seyirci kitlesine göre Terminator 2, Conan The Barbarian, Lord Of The Rings, Back To The Future, Beetle Juice, Monty Python And The Holy Grail, Hacivat Karagöz, Shaun Of The Dead, Blues Brothers, K-9, School Of Rock, Men in Black olabilir.
ya da direk Corpse Bride da olabilir.
The Nightmare Before Christmas diycem de, yılbaşı hesabı çok klişe olmasın...

vaniLLe said:

high school musical geldi aklima. hem seri seklinde.

orda döverler.
Sosyal ağlarda paylaş

@dean aynen üzerine bastın biz sinemaya ulaşamayan bi toplumuz.
çünkü burda bi tane bile sinema yok.binbir ricayla emniyette eğitim için kullanılan salonu ayarladım.ve malesef yaşadığın yerin olanaklarına göre bişeyler yapmaya çalışıyosun.istanbulun göbeğinde değiliz..
ayrıca belgesel evet bence de çok mantıklı bana kalsa onları izletirim ama kafa dağıtmaları amaç.yoksa arşivimde bahsettiğin belgesel gibi onlarca belgesel var.benim için daha kolay olur.halihazırda seyrettir.
umarım derdimi anlatabilmişimdir.ufak adımlar bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Lyvanna_Dolores said:

@darkrider sana katılmakla beraber anlamazlar diye izletilmemeli mantığına karşıyım.

tamam da boş boş zaman kaybı olacak onlar için sorun o,

Hani ödül olarak veriyorsan birşeyi, adamların hoşuna gidecek birşey vermelisin. Sanattır, kaliteli filmdir, dolu doludur diye üst yaş sınıflarının anlayabileceği birşeyi adamlara sunmak, film ne kadar kaliteli olursa olsun saçma bir girişim olur.

buna katılıyorum. çok ağır film vermemek gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Ansiklopedilerde ki antik çağ çizimleri hangi çocuğun ilgisini çekmemiştir acaba? Veya hangimiz çamaşır suyuyla bilmemneyi karıştırarak deneyler yapmamışızdır? Hangimiz elektronik eşyalara merak duymamış, veya doğayı merak etmemişizdir acaba?

Cereblaris dediklerimi yapmak çocuklar için can sıkıcı olmayacaktır, çocukların tamamının dünyayı tanıyamadan büyüdüklerini göz önüne alırsak, çocuklara bu yaşta bu kültürü öğretmen, çocukların canı sıkıldığında pc başına geçip ot gibi anime izlemesini değil, çıkıp bu tarz yerlere gitmesine ön ayak olacaktır. Ha okulun olduğu yerde pek yoksa bilemem ama müze kartını bir araştır derim.

Bu arada millet şehrinin her tarafına heykel diker, müze kurar, bizimkiler "ehahah 2010 müze ehauah" diye söylenir.

E tabi müze kapısı küçük olunca Trollerin canı sıkılıyor bu işe.. Readyyy, Fight!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...