Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Über Land Destruction Deck

Foxx

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaslar, oncelikle bolumun acilmasina cok sevindim. Acilmasinda emegi gecen butun adminlere tesekkurler...

Simdi ben bir suredir Magic Online oynuyorum oncelikle aranizda eger oynayanlar var ise kontakt kursun konusalim, bulusalim oynayalim. Magic Online oynamayanlara da onerim $10 a bir account alsinlar ve sonra her ay bir $10 dolarlik daha kart alin. Boylece sanki MMORPG oynarmis gibi olucaksiniz ve yavas yavas guzel bir deckiniz olur. Bu arada trade yapip kart ala sata da cok daha kisa surede deck yapilabilir.

Gelelim benim kendi buldugum ve tamamlanmasina az kalmis olan Online Standard deck'e. Bu decki durdurabilecek bir deck daha bulamadim, bu decki belki?! durdurmanin koca magic aleminde sadece 2 yolu var:
1. Mox'a Oxidize atmak.
2. Birds of Paradise'a shock/electrostatic bolt etc. atmak.

Deck Listesi:
4x Chrome Mox
4x Birds of Paradise
4x Naturalize (enchantment/artifact dest)
4x Pyroclasm (4x Starstorm da konabilir)
4x Stone Rain (land dest)
4x Molten Rain (land dest)
4x Creeping Mold (land/enc/art dest)
4x Demolish (land/art dest)
2x Reap and Sow (land dest)
2x Molder Slug
2x Arc-Slogger

Lands:
4x Wooded Foothills
9x Forest
9x Mountain

Sideboard:
4x Detonate (affinity landlerini 1 red manaya yoket)
4x Oxidize (affinity landlerini 1 green manaya yoket)
4x Viridian Shaman (3 manaya 2/2 yaratik sok affinity land gg)
3x Slice and Dice ( Sevgili goblin kardeslerimize )

Deckin ornek oyunu
Affinity decklerini gectim zaten. Karsimiza ne gelsin mesela. Astral slide yada Tooth and nail gelsin, yada herhangi bir Blue Control gelsin. Oyuna da ilk ben baslayim.

1. Turn:
Ben 1 land inerim, 1 mox iner, mox'u inince bir kart discard ederim. (Hadi diyelim Birds of paradise da gelmedi elime)
Rakip 1 land iner.
2. Turn:
Ben 1 land inerim. Stone Rain/Molten Rain atilir, adamin tek landi yokedilir.
Rakip 1 land iner.
3. Turn:
Ben 1 land inerim. Demolish/Creeping Mold/Reap and Sow veya gene Stone rain/Molten Rain atarim adamin tek landi gene gider.
Rakip 1 land iner.
4. Turn:
Ben 1 land inerim, inemezsem gene adamin tek landi patlatilir. Iner isem Molder Slug/Arc-Slogger inilir.
Rakip WTF der.
Masa uzerinde benim 4 land + 1 mox veya 1 birds of paradise'im vardir. Adamin ise ya 1 landi vardir yada onu boştur.
5. Turn:
Goodgame

Bu arada Online Standardi bilmeyen arkadaslar icin soyluyorum. Online Standard sadece 8. Edition, Onslaught, Legions, Scourge, Mirrodin, Darksteel, Fifth dawn'dan olusur. Extended oynamak istiyorsaniz decke Llanowar elves de koyabilirsiniz. Bu arada son zamanlarda bi DR muhabbetidir gidiyor. Dark Ritual, Black Lotus gibi sadece efsane olarak kalicak artik...

Deck icin onerilerinizi bekliyorum. Ne eklenip ne cikartilabilir.

Bilmeyenler icin deckte adi gecen bazi soz konusu kartlar:

Sidedeck:

[signature][hline]
Sage nicht immer, was du weißt, aber wisse immer, was du sagst.

Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten güzel ama oxidize ile yavaşlatıp mana üreten yaratıklar açarsa zorlanırsın.[signature][hline]Caramon-Kadınlar,seksen yaşındayım ve onaltı yaşımda onları ne kadar anlıyorsam, şimdi de o kadar anlıyorum.
All hail The lord and master Foamy the Squirrel
]All hail the lord and master Foamy the Squirrel
Sosyal ağlarda paylaş

lol bu deck yalan bence yani şu karttan koy herhnagi bir destenin içine 3-4 tane zaten o deste land destruction olur hehe

[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''

Sosyal ağlarda paylaş

ardeth neresi yalan deckin anlamadim ben?
Gosterdigin kart online standard da yok. Orda yazdim hangi editionlar kabul ediliyor diye.

Yoksa bende bilirim bi Skullclamp/Elf decki veya Skullclamp/token deck yapmayi. Ama Skullclamp banlendi Standarddan. Kendi yaratiklarini yokederek sonsuz kart cekiyosun cunku.

[signature][hline]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Foxx, 26 Ağustos 2004 17:38 tarihinde demiş ki:
ardeth neresi yalan deckin anlamadim ben?
Gosterdigin kart online standard da yok. Orda yazdim hangi editionlar kabul ediliyor diye.

ben wizards of the coast sitesinden baktım bu karta yalan derkende takıldım sadece alındıysan pardon ;) ama karşıdnaki adama land sıkıntısına sokmak bir kaç kartla yapılabilecek bir şey ama diğer kartlara (artifact yok edenler falan) lafım yok

hatta karta burdan buyurabilirsin favori kartlarımdandır :p

[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''

[Bu mesaj Ardeth tarafından 26 Ağustos 2004 17:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Foxx, 26 Ağustos 2004 17:44 tarihinde demiş ki:
Bonus, o yaratik da guzel ve belki arc-slogger veya molder slug yerine konur ama molder slug anti-artifact, arc-slogger da cok guzel bitirme karti. Arc ciktiginda %90 deckinde 40+ kart oluyor, kafadan 8 damage yemis gibi hesapla adami.

Tamamda 5mana arti 4 mana abilty icin 9 manaya ben 8 dmgin kac kat fazlaisni vururum hatat 8 dmgi disintige bile vurusun gib shock falan koy decke[signature][hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bilmeyenler icin soyleyim. Sadece artifact oynayan deckler var, adamin butun decki artifact, landleri de dahil. Bu decklere affinity deniyor cunku affinity for artifacts kartlari ile 0 manaya iniyorlar yaratiklari.

Alin size birkac kartini gostereyim o deckin, anlarsiniz zaten 2 dakikada tehlikesini. Neden o kadar cok artifact destruction karti koydugumu da anlarsiniz :)

Oncelikle affinitynin landleri:
( Herbiri ayni zamanda artifact sayiliyor )

Simdide kombo kartlari:

Bu adam 0 manaya ornithopter inip, cranial platingi ona takti mi ortalama daha 2. veya 3. turnden 8/2 , 9/2 flying yaratigi olur. Bu arada landlerini sacrifice edip Ravager'i sisirirken bi yandan size 1 vurur Disciple ile.

Aha bi de super bir kart daha:
[signature][hline]

Sosyal ağlarda paylaş

ya iyide bir sürü çeşit deck var sırf birine yönelirsen çok dengesiz olur ya hiç artifactsiz bir deck gelirse o kartlar çok amaçsız olur[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

%50 deckler affinity su anda butun turnuvalarda. Gidip bakin official turnuvalara www.wizards.com dan. Ilk 8'den 4'u affinity. Diger 4'u

Tooth and Nail
Astral Slide
Goblins
March of the Machines[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Siz onu bunu birakin bu land destruction'i nasil dururabilirsiniz :)
Diyelim oxidize'iniz yok green oynamiyorsunuz, yada red oynarken 1 manalik direct damage koymadiniz. (Hos Mox cikarsa o da bosuna ya, diyelim diyorum)

Ne yapardiniz karsiniza ciksa?[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ardeth, 26 Ağustos 2004 17:58 tarihinde demiş ki:
ya iyide bir sürü çeşit deck var sırf birine yönelirsen çok dengesiz olur ya hiç artifactsiz bir deck gelirse o kartlar çok amaçsız olur

Zaten affinity haric kimse yenemiyo :) Sidedeckte sadece affinity icin yaptim ondan. Goblinler de biraz zorluyo 1-2 manaya ciktiklari icin ama pyroclasm-Slice and dice gotur cikanlari da.
Sosyal ağlarda paylaş

biraz önce kendi deckimle bi solitaire yaptım.

1. turn
forest indi
end turn

2. turn
forest indi
vine trellis açıldı
shock discard edildi chrome mox açıldı

3. turn
forest indi explosive vegetation açıldı.

valla. olur gibi duruyo bu şekilde gelebilirse.[signature][hline]your sight is a weakness...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...